Останнім часом ми всі бачимо купу реклами про те що за допомогою штучного інтелекту , можна і будь яку книгу написати, і програму будь яку скласти. Та іще за допомогою ШІ можна надавати психологічну допомогу людині. А тепер дайте відповідь собі і мені відповідь на запитання :
Хто розробив цей ШІ ? Звичайно ж -людина! Уявімо ,що ви втратили близьку людину , і ви відчуваєте-безпорадність ,печаль, біль втрати. Відчуваючи ,що процес горювання затягнувся ви не звертаєтеся за допомогою до живої людини. А запитуєте поради у штучного інтелекту. Він написав ,що потрібно робити- там вправи, дихання і тому подібне. А от стан із часом все ж таки не покращується , і ви все більше глибше занурюєтеся у стан горювання ,який з часом переходить у затяжну депресію чи апатію, втрачаєте сон.
А тепер скажіть хіба штучний інтелект може відчути ваш душевний біль, більше , аніж людина? Чи він обійме вас ,коли вам захочеться виплакатися, виговоритися про свої емоційні переживання ? Кожна людина індивідуальна. Так і емоції на ті чи інші події в вашому житті індивідуальні. І тут не може однієї поради ,бо емоції -різні ,реакції на тригери- різні. Відповідно обіймів, та людського тепла - також ніхто не відміняв .Ми ж все таки люди, а не машини. Навіть і машина ,щоб добре працювала потребує людської уваги.
Ні ,я зовсім не проти інновацій , я навпаки обома руками за. Але і своєю головою , думати потрібно теж. Не просто тупо виконувати те ,що рекомендують. А і думати, оцінювати, та робити висновки- це дуже корисно для розвитку.