7 психологічних книг по самодопомозі
В наших реаліях зберегти стабільний психологічний стан дуже не просто і нажаль не у всіх є можливість звернутись за професійною психологічною допомогою. Саме для таких випадків ми зібрали список книг, які допоможуть вам у різних життєвих ситуаціях.
«Резилієнтність: мистецтво долати найбільші виклики життя» Стівен М. , Денніс С. Чарні, Джонатан М. ДеП’єрро
У цій важливій книзі троє експертів із психології травм і резилієнтності відповідають на такі ключові запитання: «Що допомагає людям адаптуватися до найскладніших життєвих ситуацій?», «Як розвинути власну резилієнтність?» і «Що ми знаємо про науку резилієнтності?». За допомогою досвіду та особистих роздумів уцілілих експерти описують десять ключових чинників резилієнтності, зокрема боротьбу зі страхом, оптимізм та опору на рольові моделі. Кожен чинник резилієнтності допоможе вам адаптуватися й розвиватися після стресових життєвих подій, а також принесе надію та натхнення для подолання труднощів.
«Тіло веде лік. Як лишити психотравми в минулому» Бессел ван дер Колк
У цьому виданні автор об'єднав дослідження, практичний досвід та історії пацієнтів, щоб у доступній формі, у супроводі ілюстрацій пояснити, як травма безпосередньо впливає на тіло і мозок, позбавивши шансу на нормальне життя, стосунки, самоконтроль. Бессел пропонує різні шляхи, якими можна прийти до омріяної мети, лишається лише обрати для себе потрібний, залишаючи надію на повне одужання.
«Терапія самотності. Як навчитися спілкуватися, дружити і любити. Клінічно перевірена програма» Девід Бернс
Всесвітньо відомий психотерапевт, автор бестселера Девід Бернс у своїй книзі пояснює, як техніки когнітивно-поведінкової терапії можуть допомогти людям, які страждають від самотності та сором’язливості, навчитися будувати здорові стосунки. Він пропонує читачам прості практики, які допоможуть прийняти себе з усіма особливостями, виробити здорову самооцінку та налагодити особисте життя. «Все, що вам потрібно, — людина, на яку ви можете покластися, яка втішить і підтримає, подарує ніжність та турботу. Ця людина — ви».
«Людина у пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі» Віктора Франкла
Книга складається з двох частин: власне ув’язнення, опис життя в концтаборі та роз’яснення, спостереження та виведення нового психіатричного методу — логотерапії і введення поняття проактивності. Згідно його теорій між подіями, які випали на долю людини, і її ставлення до них лежить свободна воля. Інакше кажучи, ми самі вибираємо, як відноситись до свого життя і оточуючого світу.
«Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя» Едіт Егер
Книга про переживання авторки в концтаборі та її шлях до зцілення. Це своєрідні 12 сеансів від видатної психотерапевтки, які дають підказки як сприймати свої емоції, як позбутись комплексу жертви, зцілитись від дитячих травм, переживати втрати та горе, як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них, як прийняти і полюбити себе, як позбутися відчуття вини, як навчитись контролювати свої страхи та впоратись з тривожністю.
«Сила моменту Тепер. Практика Екгарта Толле
Ця книжка — своєрідний посібник до основного вчення Екгарта Толле, супутник джерельної книги «Сила моменту Тепер». Читати її слід повільно і вдумливо. Її слова мають силу пробудити в читачеві внутрішню Присутність. Запропоновані вправи, медитації та настанови покликані допомогти кожній людині віднайти глибокий внутрішній спокій, рівновагу і гармонію, осягнути новий, звільнений стан свідомості та залишатися в ньому на щодень. Автор надзвичайно просто і мудро показує шлях визволення від будь-яких узалежнень, вчить жити без болю та страждань.
«Усвідомленість» Марка Вільямс
Це книжка про усвідомлену медитацію, на якій базується справді дієва терапія, що її розробили автори і їхні колеги з Оксфордського університету. Ця методика, рекомендована британським міністерством охорони здоров’я, не тільки сприяє лікуванню депресій і запобігає їм, а й допомагає впоратися з викликами сучасного ритму життя.
Більше постів, та багато чого цікавого за посиланням “Палітурка”