Аналітики JPMorgan повідомили про те, що тарифний план Трампа матиме серйозні економічні наслідки.
Вони попередили, що ризик того, що світова економіка впаде в рецесію, збільшився з 40% до 60%.
Сувора торговельна політика також може призвести до скорочення обсягів постачання, що знизить темпи зростання США в довгостроковій перспективі.
Головний економіст JPMorgan має похмурий прогноз щодо агресивної тарифної політики президента Дональда Трампа: «Проллється кров».

В аналітичній нотатці, опублікованій у четвер, Брюс Касман з JPMorgan, разом з кількома іншими економістами компанії, попередив, що ризик падіння світової економіки в рецесію збільшився з 40% до 60% у відповідь на оголошені в середу тарифи «Дня визволення».
У середу Трамп оголосив про введення 10-відсоткових тарифів на товари з будь-якої країни, що імпортуються до США, а також про підвищення тарифів для 60 торгових партнерів, які мають стійкий торговельний дефіцит у торгівлі зі Сполученими Штатами.
Широкомасштабні тарифи «Дня визволення» стосуються таких країн, як Китай і Японія, а також країн Європейського Союзу та територій поблизу Антарктиди, де мешкають лише пінгвіни. Вони є доповненням до існуючих тарифів проти основних торговельних партнерів США - Канади та Мексики.
«Руйнівна політика США була визнана найбільшим ризиком для глобальних перспектив у цьому році, - йдеться в аналітичній доповіді JPMorgan. - Останні новини посилюють наші побоювання, оскільки торговельна політика США стала значно менш сприятливою для бізнесу, ніж ми очікували».
Економісти JPMorgan описують тарифи «на базовому рівні» як функціональне підвищення податків на імпортні товари, які купують домогосподарства та бізнес у США. Економісти та експерти з ланцюгів поставок раніше повідомляли Business Insider, що збільшення витрат на імпорт, спричинене тарифним планом Трампа, як очікується, призведе до зростання цін на все - від основних продуктів харчування, таких як кава та цукор, до одягу та великих покупок, таких як автомобілі та побутова техніка.
Після оголошення нових мит цього тижня середня тарифна ставка в США зросла майже вдвічі — до 24%, повідомляють аналітики JPMorgan. За їхніми оцінками, це може коштувати економіці близько 2,4% від річного ВВП — тобто від усього, що виробляється в країні.
«Ріст податків в таких розмірах відповідатиме найбільшому зростанню тарифів з часів Другої світової війни».
Його наслідки можуть бути посилені «через заходи у відповідь, погіршення ділових настроїв у США та перебої в ланцюжку поставок».
«Таким чином, ми підкреслюємо, що ця політика, якщо вона продовжуватиметься, швидше за все, підштовхне американську і, можливо, світову економіку до рецесії вже цього року».
Але загальнонаціональна або глобальна рецесія «не є неминучим наслідком», вважають економісти JPMorgan, оскільки існує потенційний промінь надії на краще.
«Окрім очевидного факту, що політичні дії можуть бути змінені в найближчі тижні, ми продовжуємо підкреслювати, що економіка США і світова економіка стоять на міцному фундаменті і повинні бути здатні витримати помірний шок».
Наразі, однак, у записці зазначається, що економісти JPMorgan «розглядають повну реалізацію оголошеної політики як суттєвий макроекономічний шок», від якого буде нелегко оговтатися, якщо політика Трампа продовжуватиметься.
Джерело — Вusiness Іnsider