Як проявляється любов дорослих, а як - незрілих особистостей, інфантильних?
Кордони
Між дорослими людьми завжди є кордони. Є чітке розуміння: «ти», «я» і «ми». Немає цілковитого і тотального злиття і розчинення один в одному (ніби цукор у чаї – рррраз і нема!).
При емоційній залежності у людини є тільки одне відчуття - «ми».
Це стається через відсутність власних інтересів, захоплень, друзів, розуміння себе і своїх істинних бажань, потреб.
Тоді стосунки – це сенс всього життя. А головний орієнтир - настрій іншої людини, а також: що скаже, що подумає, як відреагує.
Контроль
Незріла особистість завжди прагне контролювати свого партнера.
За цим бажанням стоїть дитячий страх покинутості, відторгнення батьками. А контроль дає людині певне відчуття безпеки.
У гармонійних стосунках має бути повага до свободи і волі іншої людини. Нічим не можна втримати людину, якщо вона захоче піти. За стосунки відповідають обидва партнера.
Контакт із реальністю
Інфантильна людина ідеалізує «свою» людину. Прагне не помічати, не хоче приймати свого партнера таким, яким він є. Коли ж очікування не виправдовуються, коли реальність виявляється взагалі іншою (а ми ж знаємо - ідеалу немає), людина по-справжньому страждає.
І знецінює стосунки, вважає, що її зрадили. Так часто буває, коли проходить стадія закоханості.
Самодостатність
Самодостатня людина вміє про себе піклуватися, чітко сказати «так» і «ні», знає свої потреби й можливості, обирає себе і своє життя.
Незріла людина не вміє про себе піклуватися, але може про інших або ж узагалі ні про кого. Тому вона шукає того, хто символічно замінить їй батьківську фігуру. Інфантил нездатний любити і займати дорослу позицію - психологічно не доріс.
Рівність
В емоційній залежності не може бути жодної рівності, якщо один із партнерів обрав собі роль Дитини, а інший - турботливого Батька.
У гармонійних стосунках є повага, рівність, кожен відчуває себе дорослою і самодостатньою людиною, може подбати про себе сам, прийняти рішення.
Цілісність
Емоційна залежність руйнує, у таких стосунках людина втрачає сама себе. У якийсь момент вона перестає відчувати, що вона є сама в себе. Коли такий зв'язок закінчується, людина взагалі не розуміє - хто вона і для чого їй жити, як жити?
Любов теж може завдавати болю, можуть бути і страх, і втрати. Але психологічно зріла людина може все це пережити, зберігши себе. Розуміючи, що в житті не все йде так, як хочеться.
І будь-який кінець - це всього лише початок чогось іншого.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Як зрозуміти, що людина вас спустошує
Є кілька якравих симптомів: - у вас з’являється відчуття, що після спілкування з людиною (навіть об’єктивно приємного і хорошого) вам потрібен час для відновлення. Ви хочете заспокоїтися і прийти до тями. Відновити свої внутрішні ресурси;
Теми цього довгочиту:
ПсихологіяЧому чоловік “не чує” вас, коли ви намагаєтеся обговорити його поведінку, яка приносить вам біль
Наприклад, тому що в той момент він чує не вас, а погрозу. Ваш біль для нього - не сигнал «зверни увагу», а ніби виклик на бій. Чоловік автоматично стає в захисну позицію, де ви в ролі – звинувачувача, а він – жертви, яку намагаються «переробити».
Теми цього довгочиту:
СтосункиПравда про людей з уникаючим типом прив’язаності
А саме про те, що вас може очікувати, якщо ви вирішите їх рятувати.
Теми цього довгочиту:
Психологія
Вам також сподобається
Як зробити мозок розумним, гострим і швидким: 7 порад
Цей допис може бути корисним для вас, якщо ви хочете покращити роботу свого мозку
Теми цього довгочиту:
МозокТеми цього довгочиту:
Психологія«Мій сусід – шизофренік»
Глава 1. Питання віри часто ставало перечіпкою між нами. Але якщо віра в цілющі та життєдайні властивості води кульгала, то віра в безкінечне та щасливе потойбічне життя впевнено йшла на своїх двох та ще й радісно підскакувала.
Публікація містить описи/фото насилля, еротики або іншого чутливого контенту.Теми цього довгочиту:
Психологія