Чому боротьба за екстрадицію Джуліана Ассанжа тривала роками

Зміст

Для своїх прихильників співзасновник Wikileaks Джуліан Ассанж – мученик, якого переслідували за викриття корупції та військових злочинів. Для інших він — безпринципний хакер, який наражає на небезпеку життя людей, публікуючи важливі державні секрети.

Для своїх прихильників співзасновник Wikileaks Джуліан Ассанж є мучеником, якого переслідували за викриття корупції та військових злочинів. 

Прокурори США звинуватили 52-річного активіста у шпигунстві у зв'язку з його роллю у розкритті секретних документів за допомогою аналітика розвідки армії США Челсі Меннінг. Провівши сім років у посольстві Еквадору в Лондоні, де він попросив притулку, Ассанжа заарештували в 2019 році і відправили до в'язниці в очікуванні екстрадиції до США.

Але справа затяглася на довгі роки: адвокати Ассанжа переконували британських суддів відкласти передачу його владі США через побоювання, що він може не досягти справедливого суду, може зазнати ризику самогубства або може зіткнутися з потенційно нелюдськими умовами в американській в'язниці.

Рішення було знову відкладено 26 березня, коли британський суд звернувся до уряду США з проханням надати гарантії того, що Ассанж користуватиметься тими самими правами відповідно до принципу свободи слова, що й американський громадянин, коли він постане перед судом.

Що станеться, якщо Ассанжа екстрадують до США?

Ассанжа звинувачують у заохоченні та допомозі Меннінгу в отриманні близько 750 000 секретних документів, що є одним з найбільших витоків державних секретів в історії США. Звинувачення - 17 з них пов'язані зі шпигунством і одне - з неправомірним використанням комп'ютерів - припускають максимальне покарання у вигляді 175 років тюремного ув'язнення, якщо він буде визнаний винним за всіма пунктами звинувачення, хоча вироки за федеральні злочини зазвичай менші за цей термін.

Чому справа важлива?

Уряд США заявив, що витік завдав шкоди національній безпеці та поставили під загрозу життю людей. Прихильники Ассанжа кажуть, що його екстрадиція може створити небезпечний прецедент для свободи преси та журналістики, а також для інформаторів, які викривають злочини.

Який аргумент Ассанжа проти екстрадиції?

Його адвокати висловили стурбованість з приводу його крихкого здоров'я після стількох років ув'язнення та ризику того, що його відправлять у сувору так звану в'язницю «супермакс» — чого, як наполягають офіційні особи США, не станеться. У своїй останній заявці на нове слухання з апеляції адвокати заявили, що екстрадиція стане його смертною карою.

Яким було останнє рішення судової влади Великої Британії?

Два лондонські судді ухвалили, що екстрадицію слід відкласти доти, доки влада США не надасть суду задовільні гарантії щодо прав Ассанжа на свободу слова відповідно до Першої поправки до Конституції США, враховуючи, що він є громадянином Австралії. Вони сказали, що вони повинні включати обіцянки, що він не буде упередженим у суді, йому буде надано такий самий захист, як і громадянам США, і йому не загрожує смертна кара. Наступне слухання відбудеться 20 травня, щоб вирішити, чи є гарантії задовільними, і ухвалити остаточне рішення щодо апеляції.

Чи підвищує затримка можливість того, що Ассанж зможе подати апеляцію?

Якщо США не нададуть гарантій, адвокати Ассанжа зможуть виступити за повномасштабну апеляцію, надавши йому більше часу. В іншому випадку це може означати, що екстрадиція відбудеться. Нік Вамос, юрист компанії Peters & Peters, заявив, що, на його думку, США не складе клопоту дати гарантії і що «нарешті буде віддано наказ про екстрадицію Ассанжа». Якщо це станеться, затримки можуть бути ще кілька місяців, оскільки представники Ассанжа заявили, що передадуть справу до Європейського суду з прав людини.

Джерело — Bloomberg

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

73.7KПрочитань
4Автори
278Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається