Чому похмілля стає гіршим з віком?

Науковці ще не підтвердили прямий зв'язок між віком та тяжкістю похмілля, але існують деякі причини, чому літні люди можуть почуватися гірше після вечора випивки, ніж молоді. Усім чия дата починається не з 2 привіт) Багато хто знає відчуття, яке настає після зайвої кількості алкоголю: сильний головний біль, розгонені думки та розлад шлунку. Або просто нападок тривоги і страху. Часто здається, що похмілля з віком погіршується; старші люди виявляють, що кількість алкоголю, яку вони колись вживали у молодості без наслідків, тепер залишає їх виснаженими. І всі, ми просто з нереальністю згадуємо свої 17.

Але чи дійсно похмілля погіршується з віком?

На основі особистого досвіду багато хто скаже "так", але немає чітких наукових доказів, що похмілля дійсно стає гіршим з віком. Однак, існують деякі переконливі причини, чому це може відбуватися.

Жарт про похмілля - Коні в яблуках. Гумор для дорослих

Для початку, що відбувається в цілому з нашим організмом?

Алкоголь впливає на мозок, змінюючи рівень нейротрансмітерів, які є хімічними речовинами, що передають сигнали між нервовими клітинами. Він підвищує рівень гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК), яка має заспокійливий ефект, і знижує рівень глутамату, що призводить до сповільнення мозкової активності. Також алкоголь підвищує рівень дофаміну, що може викликати почуття ейфорії. Не мені вам казати.

Після потрапляння алкоголю в організм, він проходить через складний процес метаболізму, який перетворює його на менш шкідливі речовини. Переважно цей процес відбувається в печінці, де ферменти, такі як алкогольдегідрогеназа (ADH) і ацетальдегідрогеназа (ALDH), розщеплюють етанол на ацетальдегід, а потім на оцтову кислоту. Ця оцтова кислота врешті-решт перетворюється на воду та вуглекислий газ, які виводяться з організму.

Що ж тепер далі?

Похмілля викликається безліччю змін у тілі, які відбуваються після надмірного вживання. Коли алкоголь розкладається, він спочатку перетворюється на іншу токсичну речовину, називану ацетальдегідом, перш ніж перетворитися на менш токсичну сполуку, називану ацетатом, і, нарешті, на воду та вуглекислий газ.

Розсіл як ліки від похмілля: наскільки це корисно - 18000.com.ua

Вік і ферменти?

Однак з віком ферменти в печінці, які метаболізують алкоголь та його токсичні побічні продукти, можуть стати менш ефективними, тому ці токсичні хімікати можуть залишатися в організмі довше, ніж раніше. Коли ацетальдегід залишається в печінці, він також може викликати широкомасштабне запалення в організмі. Цитокіни, хімічні посланці, які спричиняють запалення, пов'язані з нездужанням, тривогою, дратівливістю та втомою — усі це типові симптоми похмілля.

Крім того, порівняно з молодими людьми, літні люди частіше страждають від хронічного болю та станів, які викликають додаткове запалення, таких як діабет та артрит. Таким чином, надмірне вживання алкоголю може призвести до подвійного удару запалення на тлі вже високого базового рівня. Вайт зазначив, що це може "погіршити існуючий фізичний дискомфорт" і в кінцевому підсумку призвести до більш сильного похмілля.

Як вживання алкоголю, так і звичайне старіння можуть ускладнити збереження гідратації, тому поєднання цих двох факторів може стати рецептом важкого ранку.

Зневоднення?

Алкоголь є діуретиком, що означає виведення води з організму. Вчені досі сперечаються про те, наскільки велику роль відіграє зневоднення у похміллі, але добре відомо, що зневоднення може викликати головний біль та втому, які є поширеними симптомами похмілля. І після 60 років загальна кількість води в організмі починає знижуватися через втрату тканин. Це зневоднення не тільки готує вас до похмілля, але й може збільшити концентрацію алкоголю у вашій крові після вживання.

Як подолати похмілля та зневоднення, що його супроводжує? - ReO - Вода для  медичних цілей

Сон

Алкоголь та вік також порушують сон. Випивка кількох напоїв може прискорити процес засинання, але також може підірвати якість сну та спричинити раннє пробудження, що в цілому призводить до гіршої ночі сну. Алкоголь може впливати на сон, порушуючи його архітектуру та якість. Початково, вживання алкоголю може сприяти швидкому засинанню через його седативні ефекти, але згодом це негативно впливає на другу половину сону. Алкоголь зменшує кількість і тривалість фази швидкого сну (REM-сон), яка є важливою для когнітивних функцій, таких як пам'ять та навчання. Також алкоголь може збільшити кількість і тривалість фази глибокого сну на початку ночі, але потім переривати сон, викликаючи часті пробудження. Алкоголь посилює дію ГАМК, інгібіторного нейротрансмітера, який знижує активність мозку і сприяє релаксації та сну. Це може пояснити, чому люди швидко засинають після вживання алкоголю.

Хоча існує багато потенційних причин, чому алкоголь може вдарити сильніше з віком, погане похмілля не є гарантованою частиною старіння. Один опитування понад 50 000 людей віком від 18 до 94 років показало, що літні люди насправді повідомляли про меншу частоту похмілля після запою порівняно з їхніми молодшими колегами. Дослідники не змогли пояснити цей патерн, навіть враховуючи звичайне споживання алкоголю кожної вікової групи або частоту запоїв. Зі свого досвіду скажу, що по собі відчуваю зміну.

Все дійсно неоднозначно

Хоча досі тривають дебати щодо того, як саме старіння впливає на похмілля, Вайт сказав, що одне є очевидним: єдиний гарантований спосіб уникнути похмілля - це уникати надмірного вживання алкоголю насамперед.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Максим Валін
Максим Валін@Dumkalab

Пишу час від часу для вас)

1.9KПрочитань
12Автори
19Читачі
Підтримати
На Друкарні з 3 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається