
Замороження президентом США Дональдом Трампом іноземної допомоги, ймовірно, створить гуманітарний вакуум в Африці, яким може скористатися Китай, але на думку дипломатичних аналітиків, Пекіну може бути нелегко здобути цю перемогу.
Сполучені Штати протягом десятиліть надавали мільярди доларів іноземної допомоги на програми з порятунку життя в Африці - і в процесі цього завоювали собі потужний авторитет. Але це було до рішення Трампа реорганізувати Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і призупинити іноземну допомогу.
По всій Африці тисячі працівників програм охорони здоров'я, що фінансуються США, зараз перебувають у неоплачуваних відпустках.
У Кенії понад 30 000 медичних працівників, включаючи лікарів і медсестер, які працюють в рамках Надзвичайного плану президента США з надання допомоги в боротьбі зі СНІДом (Pepfar) - програми, яка врятувала понад 25 мільйонів життів, - стикаються з проблемою втрати роботи.
Pepfar має на меті зменшити поширення ВІЛ та СНІДу в більш ніж 50 країнах, виділяючи мільйони доларів на профілактику, лікування та дослідження.
Чарлі Робертсон, економіст з ринків, що розвиваються, і автор книги «Економіст, який подорожує в часі», сказав, що призупинення Трампом іноземної допомоги стало «величезним подарунком для Китаю».
Джерело — SCMP