Поновлення бойових дій свідчить те, що спроби Росії та Заходу домовитися про дипломатичний результат між двома сторонами провалилися. Вірменія тижнями попереджала, що Азербайджан перекидає війська впритул до їхнього спільного кордону, який вважається одним із найбільш мілітаризованих у світі. Розпочавши так звану антитерористичну операцію, Азербайджан хоче змусити Вірменію визнати свій суверенітет над Нагірним Карабахом. Азербайджан також прагне побудувати автомобільний і залізничний коридор, який би з'єднав його з Нахічеванем, окремою частиною азербайджанської території на південно-західному кордоні Вірменії, що дало б країні прямий зв'язок із Туреччиною.
Крім гуманітарної проблеми, конфлікт викликає міжнародне занепокоєння з кількох причин. Головна з яких у тому, що регіональні сили, включаючи Росію, Туреччину та Іран, різною мірою інвестують у Південний Кавказ. Туреччина вже заявила про свою стійку підтримку Азербайджану, тоді як Росія має альянс безпеки з Вірменією, хоча вона продає зброю обом країнам. ЄС, наполягаючи на переговорах, почав покладатися на Азербайджан у пошуку енергетичних партнерів, щоб компенсувати втрати російського газу та імпорту нафти з початку війни в Україні.
Рішення Азербайджану розпочати новий наступ свідчить про те, що Росія, відволікаючись і виснажена дорогим вторгненням в Україну, втрачає контроль над країнами колишнього радянського регіону, які вона вважала за сферу впливу. Російський президент Володимир Путін особисто сприяв припиненню війни між ними у 2020 році та розгорнув 2000 російських миротворчих військ. Тоді спостерігачі заявили, що мирна угода відновила вплив Москви на регіон, одночасно посиливши залежність двох країн від Кремля.
Але катастрофічна війна Росії в Україні глибоко стурбувала обидві країни, які з того часу намагалися диверсифікувати свою зовнішню політику, щоб уникнути сильної залежності від Росії. Азербайджан зблизився з Туреччиною та Ізраїлем, купуючи зброю в обох країнах. Вірменія зробила кілька демонстративних кроків, критикуючи та дистанціювавшись від Росії, одночасно домагаючись впливу на Заході. Раніше цього місяця адміністрація Єревана оголосила, що приймає американських солдатів для безпрецедентних спільних військових навчань. Вірменія також надіслала Україні гуманітарну допомогу, яку особисто доправила Ганна Акопян, дружина прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.
Джерело: The Guardian
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Наслідки розширення НАТО
Схвалення Туреччиною вступу Швеції в договірний альянс призвело до покращення американо-турецьких відносин.
Теми цього довгочиту:
АналітикаІлон Маск - новий вид політичного донора - The Atlantic
Його завзяті зусилля, спрямовані на те, щоб допомогти Дональду Трампу перемогти на виборах, можуть вплинути на перебіг кампанії.
Теми цього довгочиту:
Аналітика🚀Трохи "математики боєприпасів" та їх альтернативи
За останньою статистикою, Україна в день витрачає 2 000 снарядів, тоді як в РФ це число становить 10 000. На це є декілька причин:
Теми цього довгочиту:
Боєприпаси