hello world by подумаєш

Вітаннячка!

Привіт, друже! Це перший млинець нанівець від “Подумаєш”. Впродовж кількох тижнів я збирав список якихось цікавинок, які я побачив, почув чи ще якось дізнався і які здалися мені цікавими, щоб тобі сьогодні їх показати. Сьогодні у випуску “Банші Інішерина”, Як звучать міста України, улюблений підкаст, стаття з NYT, та якісь інші речі..


Маєш трошки напочитати:

Айн Ренд. “Джерело”.

«Джерело» (англ. The Fountainhead) — роман американської письменниці єврейського походження Айн Ренд, який став її першим великим літературним успіхом. Головний герой, Говард Рорк, — молодий архітектор-індивідуаліст, який не бажає йти на компроміс зі своїми творчими переконаннями заради визнання й успіху, прагнучи будувати так згідно своїх уявлень, а не навʼязаних стандартів. У образі Рорка Айн Ренд втілила не лише ідеального, на її думку, чоловіка, але і своє переконання щодо переваги індивідуалізму над колективізмом. Головний герой протистоїть так званим «вторинним людям», конформістам, яким чужа ідея цілісності та незалежності.

Джерело (роман Айн Ренд) - обкладинка українського перекладу книги.jpeg

Прочитав, навіть краще сказати проковтнув, книгу буквально за кілька вечорів. В процесі читання настрій постійно змінювався від якоїсь огиди до певних героїв до захоплення характерами. Чудова книга, думки про яку ще кілька днів роїлися в голові після прочитання. Дуже рекомендую!

NYT. Human Contact Is Now a Luxury Good .

Цікава стаття про те, як стрімко змінилося ставлення людей до нових технологій і як взаємодія через пристрої, яка спочатку була ознакою елітності, перетворюється в ознаку бідності, адже екрани і пристрої можуть дешево замінити, те, що раніше б робило кілька людей. Тепер саме спілкування з живою людиною є тим ознакою того, що людина має статус і може собі це дозволити. Химерна, але цікава зміна.

Not only are screens themselves cheap to make, but they also make things cheaper. Any place that can fit a screen in (classrooms, hospitals, airports, restaurants) can cut costs. And any activity that can happen on a screen becomes cheaper. The texture of life, the tactile experience, is becoming smooth glass.The rich do not live like this. The rich have grown afraid of screens. They want their children to play with blocks, and tech-free private schools are booming. Humans are more expensive, and rich people are willing and able to pay for them. Conspicuous human interaction — living without a phone for a day, quitting social networks and not answering email — has become a status symbol.All of this has led to a curious new reality: Human contact is becoming a luxury good. As more screens appear in the lives of the poor, screens are disappearing from the lives of the rich. The richer you are, the more you spend to be offscreen.

link - Human Contact Is Now a Luxury Good


А це маєш наподивитися:

Мартін МакДона. Банші Інішерина.

Наприкінці громадянської війни в Ірландії в 1923 році на вигаданому ірландському острові Інішерин фолк-музикант Колм Доерті раптово починає ігнорувати свого давнього друга Патрика, що призводить до несподіваних наслідків для обох.

Банши Інішерина (фільм).jpg

Повільна розмовна трагікомедія про двох друзів, між якими розгортається конфлікт на віддаленому ірландському острові. Дуже мозковиносящий фільм, лишився під великим враженням, приблизно як від "Догвілля" Ларса Фон Трієра. А краєвиди Ірландії вкупі з традиційно чудовою грою Глісона і Фарела це просто насолода для очей. Варто до перегляду.

Андрій Зелінський. “Дух Воїна”.

«Дух Воїна» - лекція з лідерства для сержантів 47 Бригади «Маґура».

Цікаво послухати настанови Андрія Зелінського про становлення людини і як вона може розвиватися; лекція не є сугубо “військовою”, а швидше має на меті формування людини, як гарної і розвиненої особистості.

Чотири сторони. ГОЛОВНИЙ обман 21 століття. Вся правда про ДУБАЇ

ДУБАЇ - це місто, яке стало символом розкоші й багатства. Воно славиться як місто з найвищою будівлею світу - Бурдж Халіфа. Свою славу Дубаї здобуло через свої неймовірні темпи розвитку. За останні 20 років у ньому реалізувалися такі мегапроекти як: найвища будівля світу - Бурдж Халіфа, Штучні острови у формі пальми, найбільший торговий центр та багато інших. Однак мало хто знає, що все це стало можливим завдяки праці трудових рабів, яких у Дубаї - тисячі.

Історія становлення безглуздого міста. Як з поселення в пустелі виросло багатомільйонне місто з купою хмарочосів і яке при цьому так і не стало містом людей, а стало просто красивою інстаграмною обгорткою поверх порожнього змісту.

Узол і Манько. Ірландія | Чому сюди їдуть українці? | КАМОН |

Ірландія відмінила візи для українців майже рік тому. Чому сюди їдуть українці? Бо Ірландія найбільше допомагає нашим переселенцям. Тому ми вирішили показати, що подивитись в Ірландії. Адже це не тільки Дублін, в Ірландії неймовірна природа, наприклад, скелі Мохер - топова точка острова, старовинне портове містечко Голуей . А в Дубліні ми покажемо безкоштовні місця для українців: дублінський замок, бібліотека трініті коледжу. І розкажемо, що обов`язково варто відвідати в Дубліні - це фенікс парк , аптека Sweny Dublin, а також знаменитий район з пабами темпл бар. Секретні місця і лайфхаки теж будуть, як без них)

Файний тревел блог з гарною картинкою і цікавими доповненнями від авторів відео. Цікаво поспостерігати країну і дізнатися про те, як ірландці допомагали українцям, що втікали від війни.

Загін Кіноманів. ЛЯПИ УКРАЇНСЬКИХ ПОЛІТИКІВ! Як ці люди керували країною?

У цьому відео я вирішив проаналізувати історію української політики крізь призму мемів, які вийшли з цієї сфери. Які меми створили наші політичні діячі та як це вплинуло на історію країни? Відповіді шукаємо размо у відео.

30 років незалежності України через мемну призму.


І ще є таке напослухати:

Курган - "Бібліотека странних знаній".

Альбом побачив світ вже більше ніж 4 роки тому, проте і понині лишається чудовим


Розділ для смішних картиночок:

А тут ти можеш висловити свою підтримку і подяку котичкам з ЗСУ:

Повернись Живим: https://savelife.in.ua/donate/

Фонд Сергія Притули: https://prytulafoundation.org/uk/home/support_page

United24: https://u24.gov.ua/


Дякую за прочитання, пташко!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
VTLK
VTLK@vtlk

щось чим я вирішив поділитися

56Прочитань
4Автори
4Читачі
Підтримати
На Друкарні з 26 вересня

Більше від автора

  • Подумаєш. Лист #3 (Sometimes maybe good, sometimes mаybe shіt)

    Нині маєш лист нумер 3 від Подумаєш. Впродовж кількох тижнів я збирав список якихось цікавинок, які я побачив, почув чи ще якось дізнався і які здалися мені цікавими, щоб тобі їх показати. Отже, сьогодні Айн Ренд, Тім Урбан, Нік Кейдж, Рассел Кроу з Маріон Котіяр, Славік Мартинюк

    Теми цього довгочиту:

    Фільми
  • Подумаєш. Лист #2. (так собі моглоби бути і луче)

    Привіт, пташко! Нині маєш лист 2 від “Подумаєш”. Впродовж кількох тижнів я збирав список якихось цікавинок, які мені цікаві і якими я хочу поділитися. Сьогодні у листі: мистецтво інтернет суперечки, болюча стаття на економіст, звуки міст України, Нідерланди, ну і ще щось.

    Теми цього довгочиту:

    Читання

Вам також сподобається

Коментарі (2)

взагалі прикольний формат

Вам також сподобається