Більше контенту по Warhammer і не тільки - Wargames Translations
“Інквізитор” - це наративна скірміш гра з використанням мініатюр в 54мм масштабі, яка проливає світло на темний світ найтаємничіших агентів імперіуму - Інквізицію. Випущена у 2001 році, ця система прожила 6 років, а потім була закрита Games Workshop.
Ця гра була і невеликим варгеймом і рольовою грою одночасно. Гравці обирали персонажів, різних представників Інквізиції та їх свити, а також інших представників могутнього Імперіуму: Космічних Десантників, Техножерців, Вільних Торговців. Була можливість грати і за єретиків, лордів хаосу, демонів, лідерів культів.
В Інквізиторі використовується система визначення результатів D100, тобто два десятигранних кубика, але для деяких механік потрібен звичайний шестигранник. Під час створення персонажа технічно майже немає ніяких обмежень щодо могутності та спорядження персонажа. Є система очків, якою рекомендують користовуватись під час створення персонажів для кампейну, але в цілому гравці мають керуватись здоровим глуздом та лором, щоб не створити якісь супер потужних персонажів.
На відміну івід варгеймів і рольовок, Інквізитор позиціонує себе як “наративну” гру, в якій наголос ставиться не на перемозі в грі, а на відіграванні сюжету під час подій гри, які складають в динамічну історію, як у фільмі чи книзі. Для цього в Інквізиторі закладено безліч механік, що робить правила доволі заплутаними. Особливо тут навантажені стрільба та ближній бій. Купа модифікаторів, які впливають на бій та різні додаткові правила для зброї.
Також багато уваги приділяється пораненням. Є різні зони на персонажі, витривалість яких залежить від загальної стійкості персонажа. Є 5 рівнів шкоди, які дають різні ефекти від поранень(наприклад попадання в ногу змушує персонажа сповільнитись). Така бойова система є складнішою ніж в багатьох рольових іграх чи варгеймах, і навіть після декількох ігор доводиться звірятись з таблицями в книзі. Тим не менш усе це додає грі “кінематографічності” і дозволяє генерувати дійсно унікальні пригоди.
Існує легенда, що одна з найпопулярніших книг по Warhammer 40000 про інквізитора Айзенгорна, була написана після ігр в Інквізитора і описує події, які відігравались на столі.
Ще однією особливістю Інквізитора є те, що тут є Гейм Майстер. Як і в рольовках, його завдання збирати воєдино сюжет, готувати сюрпризи для гравців, вирішувати суперечки. До цього в варгеймах такого не було, і це було цікаве новаторство, хоч і вимагало додаткового гравця.
Це однозначно був амбіційни проект, спроба змішати РПГ та скірміш, але перенавантаженість правил та ціна мініатюр(а вони були доволі дорогі через масштаб) призвели до того, хоч гра і була відносно популярною, але в 2007-му році Game Workshop перестало її підтримувати і поклало на полицю історії.
Не те, щоб вона досі гарно підтримувалась фанатами, все ж штука доволі специфічна. Але в інтернеті є у вільному доступі книга правил і вона варта ознайомлення навіть просто як чудовий артефакт з часів, коли Warhammer був унікальним і грімдарковим. Арти там просто кайф.
Якщо ж буде бажання зіграти, то не обов’язково шукати 54мм, можна грати і звичайним 28мм, з поправкою на масштаб. Хоча, зараз, у часи 3д друку, майже всі моделі можна відмасштабувати і грати в трушного інквізитора. До речі, про це, недавно українська компанія Red Makers зробили моделі інквізиції для Кіл Тім, і вони чудово підійдуть і для Інквізитора. Також це гарний шанс спробувати себе в покрасі більшого масштабу, що може бути цікавим досвідом.