Кім Чен Ін має вагомі причини уникати війни з Південною Кореєю - Bloomberg

Войовнича риторика Кім Чен Ина останніми тижнями пожвавила припущення про те, що північнокорейський лідер може готуватися до війни.

Але у Кіма є принаймні одна причина, щоб не занурюватися в конфлікт: економіка Північної Кореї покращується, її зростання досягає найшвидшого рівня за майже десятиліття.

Продаж Пхеньяном балістичних ракет, артилерійських снарядів та іншого військового обладнання завдає поштовху економіці, яка довго була ізольована міжнародними санкціями.

Незважаючи на те, що це призведе до подальшої ізоляції, це також зменшує тиск на 40-річного лідера, дозволяючи не вдаватися до ще більш радикальних заходів, включаючи війну.

«Кім Чен Ин добре знає, що використання ядерної зброї або війна означають кінець його режиму», — сказав Чун Юнгу, колишній головний представник Південної Кореї на міжнародних переговорах щодо ядерного роззброєння з Північною Кореєю.

У поєднанні зі зростаючою торгівлею з Китаєм економіка Північної Кореї може зрости на 0,5% цього року, за словами Анвіти Басу, керівника відділу європейських ризиків BMI та одного з небагатьох економістів, які відстежують націю. Це було б найбільше з 2016 року, коли набули чинності посилення санкцій ООН щодо ядерної та збройової програм Кіма.

Такий рівень зростання не компенсує втрату виробництва за останні роки, коли кордони країни були закриті через обмеження Covid. Але Басу каже, що її оцінка частково базується на даних центрального банку Південної Кореї, який не повністю враховує оборонний сектор Північної Кореї.

«Підвищення попиту на північнокорейську зброю обов’язково збільшить дохід для сектора», — сказав Басу, додавши, що, за деякими оцінками, близько половини населення країни зайнято на певній посаді в оборонній промисловості.

Зухвала позиція

Оскільки війна в Україні триває вже третій рік, супутникові зображення з жовтня показують постійний потік торгівлі між Північною Кореєю та Росією, який, за оцінками Південної Кореї, включає понад 2 мільйони артилерійських снарядів і кількох балістичних ракет.

Кожна балістична ракета може бути оцінена в кілька мільйонів доларів, і Росії, ймовірно, доведеться придбати пускові установки для північнокорейських систем. Оскільки вартість 155-мм артилерійських снарядів, які зараз використовуються країнами НАТО, зараз становить близько 3000-4000 доларів США за штуку, загальна вартість боєприпасів, надісланих із Північної Кореї до Москви, може сягати мільярдів доларів, що є величезною цифрою для південної економіки. У 2022 році центральний банк Кореї оцінив приблизно 24,5 мільярда доларів.

І хоча немає повного звіту про те, що Кім Чен Чен отримує натомість, деякі з того, що, як вважають, надає Москва, включають технології та підтримку військових програм Кіма, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен під час візиту до Сеула в листопаді.

Посилення торгово-економічного потрясіння також означає, що бурхливі розмови Північної Кореї про війну, які нещодавно включають відмову від мети «мирного» возз’єднання з Південною Кореєю, ймовірно, є саме цим: балаканиною.

З тих пір, як цього місяця пара відомих спеціалістів опублікувала статтю про те, що Кім прийняв стратегічне рішення розпочати війну, поширилися припущення про те, що Кім змінив свої войовничі спалахи та готується до бою.

У статті, опублікованій цього місяця на веб-сайті 38 North, Роберт Карлін і Зігфрід Геккер заявили, що лідер Північної Кореї відмовився від довгострокової мети нормалізації відносин зі США.

«Пхеньян може планувати діяти так, що повністю суперечить нашим розрахункам», — сказали вони, додавши, що це вказує на перспективу військового рішення, щоб покласти край розколу на півострові за допомогою свого ядерного арсеналу.

У зверненні до 2024 року Кім Чен Ин пообіцяв, що Північна Корея готова вести війну, але не має наміру її починати. Він також посилив напруженість, обстрілявши артилерією поблизу південнокорейського прикордонного острова Йонпьон — місця смертоносних зіткнень у 2010 році.

Але привид надзвичайної реакції з боку США та Південної Кореї, яка може знищити його державу та його керівництво, роками служив стримуючим фактором проти більш агресивних кроків.

«Він ще не готовий або не настільки відчайдушний, щоб зробити вибір на користь колективного самогубства», — сказав Чун, який колись допоміг досягти угоди про роззброєння з Пхеньяном.

На даний момент очікується лише поглиблення співпраці між Північною Кореєю та Росією, і Путін, можливо, відвідає Північну Корею найближчими місяцями. Крім того, міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік заявив, що, на його думку, Північна Корея готується надіслати Москві нові типи тактичних керованих ракет, які могли б допомогти Кремлю продовжувати свої жорсткі бомбардування.

Цього тижня речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив журналістам у Вашингтоні, що США «дуже уважно стежать за ситуацією в Північній Кореї». Сабріна Сінгх, речниця Пентагону, заявила в четвер, що підтримка Північної Кореї допомагає Росії продовжувати війну проти України.

Північна Корея також має історію посилення напруженості перед виборами. Одне з голосувань, за яким він, безсумнівно, спостерігає, це парламентські вибори в Південній Кореї в квітні, які визначать, чи прогресивна Демократична партія, яка підтримує зближення з Пхеньяном, утримає контроль або програє консервативній Партії влади народу нинішнього президента Юн Сук Йоля.

Інші важливі вибори цього року для Кіма проходять у США, які все більше схожі на реванш між Дональдом Трампом і Джо Байденом. Кім і Трамп зустрічалися тричі та зав’язали дружні стосунки, які перемежовувалися обміном листами — і весь цей час арсенал Кіма лише збільшувався.

Су Кім, колишній корейський аналітик Центрального розвідувального управління, який зараз працює в американській управлінській консалтинговій фірмі LMI, сказав, що північнокорейському лідеру, ймовірно, доведеться зважити наслідки більш агресивних військових дій.

Джерело

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

73.3KПрочитань
4Автори
275Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається