В умовах ескалації конфлікту Пекін опинився в скрутному становищі. Фултон, аналітик Atlantic Council каже, що реакція Китаю відповідає його традиційному схилянню на бік палестинців у питанні з Ізраїлем.
Коли конфлікт у Газі востаннє спалахнув у 2021 році, Пекін, який тоді головував у Раді Безпеки ООН, висловив підтримку палестинцям і представив Китай як альтернативу США у цьому питанні. Китай вже давно підтримує дружні стосунки з палестинськими лідерами.
Аббас, президент Палестинської адміністрації на Західному березі річки Йордан, яка втратила контроль над сектором Газа на користь ХАМАСу в 2007 році, відвідував Пекін п’ять разів за майже два десятиліття свого перебування при владі. Під час останньої поїздки в червні Сі та Аббас оголосили про підвищення рівня двосторонніх відносин до «стратегічного партнерства».
Але в останні роки Китай також поглибив економічні зв'язки з Ізраїлем, збільшивши обсяги торгівлі та інвестицій у різні сектори – від технологій до інфраструктури. Ізраїль взяв участь в ініціативі Пекіна «Один пояс, один шлях», в рамках якої китайська державна компанія побудувала новий порт у Хайфі, найбільш завантаженому судноплавному вузлі країни.
Однак усвідомлення того, що Ізраїль завжди буде в таборі США, залишається головним предметом занепокоєння для Пекіна, особливо в умовах загострення глобального суперництва з Вашингтоном.
Китай дивиться на Ізраїль як на можливість отримати бали з арабським світом і рештою країн, що розвиваються. Якщо ви критикуєте Ізраїль, ви отримуєте підтримку понад 20 арабських країн на міжнародних форумах. І це було дуже корисно в таких речах, як декларації щодо ситуації в Сіньцзяні, де багато країн з мусульманською більшістю населення висловили підтримку підходу Китаю.
Фултон вважає, що в більшості питань ізраїльсько-палестинський конфлікт не має прямого впливу на Китай. На його думку, вони використовують його як інструмент для досягнення власних внутрішніх і зовнішньополітичних цілей.
Вирішення конфлікту буде далеким від мирної угоди, яку Китай допоміг укласти між Іраном і Саудівською Аравією, де обидва уряди шукали шляхи виходу з двосторонньої напруженості, щоб зосередитися на власних внутрішніх проблемах. У цьому випадку важка робота вже була виконана завдяки річним зусиллям місцевих гравців – Іраку та Оману – і Китай втрутився в останню хвилину, запропонувавши підтримку великої держави, зазначив Фултон.
Після поїздки Аббаса прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив у червні, що він також отримав запрошення на офіційний візит до Китаю. Але ця поїздка навряд чи відбудеться зараз, вважає Фултон.
«Ізраїльський уряд, ймовірно, не в тому стані, в якому були саудівці та іранці щодо будь-якого врегулювання. Вони, ймовірно, захочуть гарантувати, що ХАМАС не зможе напасти на них знову. Я просто не думаю, що у такої країни, як Китай, яка не має глибокого досвіду в конфлікті, є багато шансів зіграти значну роль», сказав він.
Джерело: CNN
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Так, російські резерви мають бути конфісковані — Project Syndicate
Відхід США від глобального лідерства послабив їхні альянси та надав сміливості таким деспотам, як президент Росії Володимир Путін. Але США можуть почати частково відшкодовувати ці збитки, продемонструвавши свою готовність конфіскувати активи паліїв війни, щоб повернути їх жертвам
Теми цього довгочиту:
Аналітика"Трамп чи Байден однаково сумне видовище". Чому Україна з острахом чекає виборів у США - The New York Times
Україна щосили намагається зберегти двопартійну підтримку США, але це стає дедалі важче: майбутнє Байдена не зрозуміле, а підтримка Трампа не визначена.
Теми цього довгочиту:
АналітикаКонцерни ФРН ризикували у Росії, а тепер хочуть компенсацій — DW
Меркель щедро видавала гарантії, Шольцю доведеться платити. Компанії, які довго заробляли в РФ, вимагають мільярди. У перших рядах - вірний партнер "Газпрому" Wintershall Dea.
Теми цього довгочиту:
Аналітика