Китай хоче бути мирним посередником на Близькому Сході


В умовах ескалації конфлікту Пекін опинився в скрутному становищі. Фултон, аналітик Atlantic Council каже, що реакція Китаю відповідає його традиційному схилянню на бік палестинців у питанні з Ізраїлем.

Коли конфлікт у Газі востаннє спалахнув у 2021 році, Пекін, який тоді головував у Раді Безпеки ООН, висловив підтримку палестинцям і представив Китай як альтернативу США у цьому питанні. Китай вже давно підтримує дружні стосунки з палестинськими лідерами.

Аббас, президент Палестинської адміністрації на Західному березі річки Йордан, яка втратила контроль над сектором Газа на користь ХАМАСу в 2007 році, відвідував Пекін п’ять разів за майже два десятиліття свого перебування при владі. Під час останньої поїздки в червні Сі та Аббас оголосили про підвищення рівня двосторонніх відносин до «стратегічного партнерства».

Але в останні роки Китай також поглибив економічні зв'язки з Ізраїлем, збільшивши обсяги торгівлі та інвестицій у різні сектори – від технологій до інфраструктури. Ізраїль взяв участь в ініціативі Пекіна «Один пояс, один шлях», в рамках якої китайська державна компанія побудувала новий порт у Хайфі, найбільш завантаженому судноплавному вузлі країни.

Однак усвідомлення того, що Ізраїль завжди буде в таборі США, залишається головним предметом занепокоєння для Пекіна, особливо в умовах загострення глобального суперництва з Вашингтоном.

Китай дивиться на Ізраїль як на можливість отримати бали з арабським світом і рештою країн, що розвиваються. Якщо ви критикуєте Ізраїль, ви отримуєте підтримку понад 20 арабських країн на міжнародних форумах. І це було дуже корисно в таких речах, як декларації щодо ситуації в Сіньцзяні, де багато країн з мусульманською більшістю населення висловили підтримку підходу Китаю.

Фултон вважає, що в більшості питань ізраїльсько-палестинський конфлікт не має прямого впливу на Китай. На його думку, вони використовують його як інструмент для досягнення власних внутрішніх і зовнішньополітичних цілей.

Вирішення конфлікту буде далеким від мирної угоди, яку Китай допоміг укласти між Іраном і Саудівською Аравією, де обидва уряди шукали шляхи виходу з двосторонньої напруженості, щоб зосередитися на власних внутрішніх проблемах. У цьому випадку важка робота вже була виконана завдяки річним зусиллям місцевих гравців – Іраку та Оману – і Китай втрутився в останню хвилину, запропонувавши підтримку великої держави, зазначив Фултон.

Після поїздки Аббаса прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив у червні, що він також отримав запрошення на офіційний візит до Китаю. Але ця поїздка навряд чи відбудеться зараз, вважає Фултон.

«Ізраїльський уряд, ймовірно, не в тому стані, в якому були саудівці та іранці щодо будь-якого врегулювання. Вони, ймовірно, захочуть гарантувати, що ХАМАС не зможе напасти на них знову. Я просто не думаю, що у такої країни, як Китай, яка не має глибокого досвіду в конфлікті, є багато шансів зіграти значну роль», сказав він.

Джерело: CNN

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Фронтир
Український Фронтир@geopoliticalukraine

Геополітика ProКраїну і Світ

1.8KПрочитань
3Автори
22Читачі
На Друкарні з 23 вересня

Більше від автора

  • Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем

    У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.

    Теми цього довгочиту:

    Геополітика
  • Що Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом

    «Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.

    Теми цього довгочиту:

    Геополітика
  • Турецький режим підтримує тероризм

    Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.

    Теми цього довгочиту:

    Геополітика

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається