Kriek

Крiк (Kriek) – бельгійське вишневе пиво.
Пиво крiк – вид бельгійського ламбіка, пшoничного елю спонтанного бродіння (бровари просто залишають бочки відкритими, щоб сусло потрапили «дикі» дріжджі). Назва походить від фламандського слова kriek – вишня.
Крік відрізняється кислувато-солодким смаком із насиченим фруктовим профілем. Хмелева гіркуватість найчастіше повністю відсутня, найбільше пиво kriek схоже на густий вишневий компот зі спиртом. Це дуже ароматний і "запашний" сорт, міцність варіюється в залежності від виробника і коливається в межах 3.5-8%.

Історія бельгійських ламбіків починається з часів Римської Імперії. Відомо, що у І ст. н.е. римські легіонери біля сучасного королівства Бельгія пили пиво спонтанного бродіння, щоправда, нюанси цього історичного стилю залишаються поза кадром. У документах XVI століття вже трапляється термін «ламбік», причому одним із поціновувачів цього сорту був сам імператор Карл V.
Так само Красива (але нічим не підтверджена) легенда свідчить, ніби пиво крік вигадав один особливо завзятий хрестоносець, який бажав отримати напій, схожий на кров Христа.
Класичне вишневе пиво крик виготовляють на околицях Брюсселя. За основу беруть кислий і сухий ламбік мінімум річної витримки, замочують у ньому трохи надрізані вишні прямо з кісточками (ягоди складають до 30% загального обсягу), вичікують кілька місяців, поки ферментується весь додатковий цукор з вишень. Після багатомісячної мацерації вишні витягують, та купажують. Справжній крiк – це поєднання кількох різновікових порцій.
Вишневе пиво п'ють з пузатих келихів-сніфтерів об'ємом 0.3 або 0.5 літра. До несолодкого кріку зазвичай подають м'ясні закуски з маринованою вишнею або вишневим соусом.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.4KПрочитань
9Автори
37Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається