Кров і вода .Глава п’ята .Тихий прихисток

Вілена не поспішаючи відкрила очі . Лампи були приглушені ,тому в кімнаті була напівпітьма. Вілена піднялась на ліктях і постаралась роздивитись навкруги . Вирослава ніде не було. Хоч в кімнаті і не було вікон, їй здалось що надворі вже ніч . Вілена встала на ноги.  Обтрусила сіно яке врізалося в одежу і вийшла у головну кімнату.  Там біля печі поралась пані Уляна. 

     -О ти прокинулась. Гарно спала ? 

    -Так , дякую. А де Вирослав ?

     - Та на дворі він. Орест приїхав . Так вони пішли обговорювати” важливі справи”. - Останні слова явно передразнювали водяника. -Через пів години будемо вечеряти. 

     І тут Вілену осенило. 

     -Давайте я вам допоможу . 

    -Та не треба дитино. Я сама вже якось звикла.  

     -Я хочу віддячити вам за гостинність. 

     -Ну добре.  Тоді ріж хліб і став посуд . 

     Вілена взяла хлібину і почала різати. 

     -Пані Уляно, а можна питання? 

     -Так, питай.  

     -А чого ви така добра до нас ? До Вирослава . 

     -Добра ? Ти називаєш це добротою.

     Вона саркастично посміялась.

     -З того що я чула  і про що знаю.  Ви добре до нього ставитесь.  Не так як інші.  

     - Вирослав мене і Ореста врятував . Не маю права перед Богом по іншому ставитись до нього. 

    -А як так сталося? - цікавість Вілени не вгасала. Вона почала розставляти миски. 

     - Це не цікава історія.  

     Уляна поставила казанок до печі. 

     -Будь-ласка. Розкажіть всеж таки. 

     - Ну якщо вже ти так просиш. 

     Жінка присіла на лаву біля печі.  

      -Був не врожайний рік.  Городина посохла , або росла зовсім малою.  В садку теж не врожай. А насувався холод. Ну я і подумала згадати мамині настанови і спробувати пошукати їжі в лісі. Грибочки якісь на юшку, або ягоди на варення. Так би і протягнули по троху. Зібрались раненько з Орестом і пішли . Лишили гостинця лісовику як мама вчила,щоб знайти що шукаємо , і щоб живими з лісу вийти . Допомогло. І грибів тоді назбирали, і ягід. Аж тут натрапили на озеро посеред лісу.  Він і каже “-Мамо, давай ще риби наловимо . Можемо засолити і теж буде на зиму .” Я і погодилась дурепа стара. Заліз Орест на колоду яка від берега до майже середини  озера лежала. Розказує мені що “Звідти краще риба ловитись буде .” Закинув він леску з гачком. Я ж присіла на травичку . Дивлюся він щось тягне. Зраділа спочатку а потім бачу не справляється і шубовсь у воду. Я до води , але ж плавати не вмію.  І Орест теж не вмів. Ходила як звір зранений кричала , але розуміла що ніхто не поможе.Людей то тут немає . Наважилась вже сама в воду лізти.  Думала “Як втоплюсь то втоплюсь, хоч з сином буду “ .Зняла вже взуття, ноги намочила коли бачу , виглядає білокура голова. Я перехрестилась. Він далі на мене йде а на руках мого Ореста виносить. Ось так і спас нас Вирослав . 

    Двері тихенько відкрились і не помітно для жінок до хати увійшли Вирослав з Орестом. 

    -А потім ще трави цілющі приносив . Бо я тоді захворів тяжко.

     Від несподіванки Вілена аж підскочила.  Потім різко повернулась. Вона настільки захопилась історією що навіть не почула , вони вже не самі в кімнаті . Кожне слово сказане пані Уляною бриніло в її голові думкою що Вирослав не просто супутник . Він захистить її навіть ціною власного життя.  І вона теж не може підвести його. Вона все зробить що від неї залежить. 

    Трохи опанувавши голову, вона нарешті змогла роздивитись тих хто увійшов. Одним з юнаків був Вирослав . А другим Орест. Юнак мав коротке каштанове волосся і темно карі очі . Він дуже контрастував на фоні Вирослава. 

    -Я думав що ми не виберемося. Що я більше ніколи не побачу маму. Не перестану дякувати тобі за це .

     Він подивився на водяника з вдячністю. 

    -Годі тобі . Казав тоді , скажу і зараз. Моє озеро ніколи не забере невинну душу.  Тим паче ви з мамою теж виручали нас не один раз. 

     -Так , ну все . Сідайте . А то погорить вечеря.  

     Пані Уляна дістала горщик з печі . Всі сіли їсти. Після вечері молоді люди вийшли на двір. Було прохолодно тому Орест розпалив вогнище на місці де спалювали хмиз і бурьян. Також там лежала пара колод на які вони сіли . Першим почав говорити Вирослав . 

    -Я розпитав у Ореста. Люди княгині зараз трошки заспокоїлись. Їх менше стало на дорогах і в селах.  Але вони не зникли зовсім.  Так що нам треба буде зберігати пильність. 

    -Завтра в нас в селі буде ярмарок.  Зможете по гарній ціні поповнити запаси, купити дорожній одяг , тощо.  І тоді вже поїдете далі у своїй мандрівці . 

    Орест з сумом подивився на Вирослава 

    -Шкода що я не можу до вас приєднатись. Не можу кинути маму. 

    - Я і не наполягаю. Оресте я чудово тебе розумію.Да так і найкраще . Одного володаря води в цій компанії буде достатньо.

    Вирослав засміявся а Вілена збентежено дивилась то на одного юнака то на іншого. 

    -Тобто? Я не розумію ..  

     -Вирослав так каже бо я плаваю не гірше за нього. Після тієї історії яку розповіла мама. Я ще не один раз ходив до того озера.  Я вмовляв Вирослава навчити мене плавати. 

     -Ось я і навчив на свою голову.  Тепер цей довбень не тільки плаває майже як я , а й ниряє. Да так глибоко що інколи й мені важко за ним гнатись. Колись таки не встигну тебе витягнути. 

      -Не шути так брате . 

     Орест і Вирослав дружно засміялись. Так вони і просиділи в трьох поки вогнище не згасло. Коли ж повернулись до комори стало не гласне питання як лягати спати . Вдень Вілена просто відключилась, а зараз треба свідомо лягати. Поруч на сіні. Іншого місця для відпочинку не було. Да і негоже було вередувати. Вирослав неначе прочитав все це по її обличчу. 

    -Я посплю сидячи . В тому кутку . А ти лягай на сіно. 

     -Ні , все добре.  Ми вдвох тут помістимося.  Можемо просто спати з різних боків.  Я довіряю тобі . 

     -Як хочеш. 

    Він посміхнувся і знявши чоботи ліг на сіно. Вілена теж зняла взуття і присіла на край. Вона знову відчула цей аромат. Але на цей раз вона не відключилась одразу . Вілена з задоволення вдихала його знаходячи в цій коморі острівець спокою серед всього безладу , який кружляв навколо неї. Поступово вгамувавши думки вона теж відкинулась на спину і заснула . 

      Зранку її розбудило кукурікання півня. Відкривши очі вона зрозуміла що лежить не на сіні . Її голова лежала на плечі Вирослава. Вона злегка смикнулась від несподіванки.  Але Вирослав спав , або робив вигляд що спав . Вілена тихенько піднялась на ноги і вийшла з кімнати. В головній кімнаті нікого не було . Тоді Вілена вийшла на вулицю.  Було ще доволі прохолодно. Сонце тільки почало підніматись над обрієм . Як тільки вона вийшла побачила пані Уляну яка несла відро повне води . 

    -Я допоможу.  

    Вілена миттю підлетіла до жінки і перехопила відро. 

     -Це ти вчасно. Як раз для тебе водичка . Зараз нагрію і приведеш себе до ладу . 

    Після ранкових процедур у Вілени аж настрій покращився.  Вона сиділа біля місця де вчора палили вогнище і малювала гілочкою всілякі візерунки. Через деякий час у двір зайшов Орест. 

    -Ти вже не спиш. Тоді першою побачиш що я для вас придбав . 

      Він розгорнув торбинку і там виявились два дорожні плащі.  Зі щильної тканини , глибокого зеленого кольору з каптуром і вішитим орнаментом природи. 

     -Вони дуже гарні.  

      -Нам вони стануть у нагоді.  Дякую друже.  

    Це на порозі з’явився Вирослав. 

    -Ну якщо ти готова то ходім на ярмарок.  Нам треба ще придбати пару коней . Да і зброю якусь для тебе.  

     - В тобі ? 

     -Повір. Мені вона не дочого. 

     -А звідки ми на це візьмемо гроші . Ми ж не можемо стільки взяти у Ореста . 

      Орест засміявся . 

       -Вирослав добре піклується про нас. Він час від часу передає дорогоцінне каміння  яке знаходить. Нам вдається його продати.  Так що є не мала сума яка накопичилась. Так що фактично то його гроші . 

      Вілена була трошки в шоці. Світ магії і світ людей може існувати разом . Але чомусь вони цього не роблять. Навіщось була придумана вся ця боротьба , безглузда війна однієї людини проти цілого світу. 

     -Ну добре.  Тоді гайда роздивлятись що ми там можемо придбати. 

     Як грають музики можна було почути ще за декілька домів від ринкової площі . Вілена і Вирослав йшли разом з натовпом роздивляючись різноманіття на прилавках. Вдягнувши дорожні плащі вони менше виділялись і на них менше звертали увагу . Здебільшого на ярмарку була їжа. Продавали м’ясо, молоко , рибу . Але не кожен селянин міг собі це все дозволити. Трохи далі були ряди з одягом.  Саме там вони побачили точно такі дорожні плащі як ті що купив їм Орест.  Шум , гам не давав їм зосередитись на чомусь одному . Нарешті їм попалась на очі ятка зі зброєю. Там було представлено різних видів . Від кинджалів і мечів до серпів і кіс. На очі Вирославу попався невеличкий кинжал. Його руків'я було прикрашене візерунками гілочок з листям. Він взяв його спочатку в ліву руку, потім в праву. Кинжал лягав зручно в обидві долоні . 

     -Скільки за нього хочете ? 

     -Дві срібні монети .

      Вусатий здоровань, який був за продавця,нагострював меч точильним каменем.

     -Я дам три якщо додасте до нього піхви. 

     - Добро,вам які , на пояс чи на руку.

     - Давай на руку .
    Чоловік трошки порився в скині і дістав звідти піхви дуже схожі з кинджалом. Неначе вони доповнювали один одного. Вирослав знову взяв його в руки . 

      -Думаю їй сподобається . 

     Він сховав його у полах плаща . Вілена була біля загону з кіньми. 

     -Подивись які вони гарні . 

    Її очі світились від щастя . Вілену завжди захоплювали ці величні тварини. А тут у неї буде власний. Сірий кінь неспішною ходою підійшов до дівчини. Він ткнувся мордою у її простягнуту нею  руку.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
МaryLit
МaryLit@tvorchalab

174Прочитань
13Автори
9Читачі
На Друкарні з 14 листопада

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Матриця Королеви

    Королева створює та оберігає основи суспільства, його цінності та ідеали. Це вчителька яка виховує дітей, прищеплює їм культуру, традиції, мову та етику. Це дружина, не лише короля, але дружина в універсальному сенсі, ідеальна жінка, свята.

    Теми цього довгочиту:

    Культура
  • Анотація до книги «Володар Перснів: Хранителі Персня» Джона Толкіна: шлях через Мордор

    «Володар Перснів: Хранителі Персня» – перший роман з відомої трилогії Джона Р. Р. Толкіна, що відкриває читачам захопливий світ Середзем'я, де чарівні істоти, міфічні раси та сили зла зійшлися в боротьбі за право на існування.

    Теми цього довгочиту:

    Книги
  • Творці химерного та моторошного

    Химерна проза (література) - це жанр, який можна назвати спільним предком горору, фентезі та фантастики. Найвідомішим творцем у цьому жанрі став Лавкрафт, та в нього були попередники, якими він надихався, та сучасники, з якими він разом створював химерні світи.

    Теми цього довгочиту:

    Горрор

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Матриця Королеви

    Королева створює та оберігає основи суспільства, його цінності та ідеали. Це вчителька яка виховує дітей, прищеплює їм культуру, традиції, мову та етику. Це дружина, не лише короля, але дружина в універсальному сенсі, ідеальна жінка, свята.

    Теми цього довгочиту:

    Культура
  • Анотація до книги «Володар Перснів: Хранителі Персня» Джона Толкіна: шлях через Мордор

    «Володар Перснів: Хранителі Персня» – перший роман з відомої трилогії Джона Р. Р. Толкіна, що відкриває читачам захопливий світ Середзем'я, де чарівні істоти, міфічні раси та сили зла зійшлися в боротьбі за право на існування.

    Теми цього довгочиту:

    Книги
  • Творці химерного та моторошного

    Химерна проза (література) - це жанр, який можна назвати спільним предком горору, фентезі та фантастики. Найвідомішим творцем у цьому жанрі став Лавкрафт, та в нього були попередники, якими він надихався, та сучасники, з якими він разом створював химерні світи.

    Теми цього довгочиту:

    Горрор