Макрон вимагає, щоб Стармер визнав Палестину державою - The Telegraph

Ізраїль рішуче виступає проти кроку французького президента, стверджуючи, що це буде «винагородою» для Хамасу.

Emmanuel Macron will be in the UK for a three-day state visit next week that will include a summit with Sir Keir Starmer

Еммануель Макрон тисне на сера Кіра Стармера, щоб той визнав Палестину як державу.

Французький президент наступного тижня перебуватиме у Великій Британії з триденним державним візитом, який включатиме виступ перед обома палатами парламенту та зустріч із сером Кіром.

Головною політичною новиною візиту стане угода про повернення мігрантів за принципом «один входить, один виходить», спрямована на скорочення рекордної кількості нелегальних мігрантів.

Очікується оголошення про спільну роботу над цивільними ядерними проєктами, а також подальше планування європейських миротворчих сил в Україні після можливого припинення вогню.

Однак, Даунінг-стріт і Єлисейський палац не досягли згоди щодо термінів і підходу до офіційного визнання Палестинської держави. Очікується, що це питання буде обговорено під час закритих переговорів.

Згідно з інформацією з декількох джерел у британському уряді, офіційна позиція обох урядів полягає в тому, щоб зробити цей крок у відповідний час, але існують розбіжності щодо того, як і коли це зробити.

Пан Макрон очолює кампанію за швидке оголошення, допомігши організувати конференцію ООН для обговорення цього питання минулого місяця, яку приймала Саудівська Аравія.

Зустріч у Нью-Йорку була скасована, коли Ізраїль завдав повітряних ударів по Ірану. Великобританія все ще формулювала свою позицію з цього питання.

Центральним питанням внутрішніх дискусій між Великою Британією та Францією є те, які умови будуть висунуті і як це допоможе досягти дводержавного врегулювання з Ізраїлем.

Франція хоче перенести конференцію на вересень, коли світові лідери зберуться в Нью-Йорку на щорічну Генеральну Асамблею ООН.

Париж, як кажуть, вважає, що визнання Палестини може стати каталізатором для наближення дводержавного врегулювання.

Однак особи, які беруть участь у розробці державної політики в Лондоні, побоюються, що цей крок може бути лише символічним, якщо не буде встановлено достатньо жорстких умов щодо того, що повинен зробити Хамас в обмін на це. Наприклад, можна вимагати, щоб цей крок був зроблений лише в тому випадку, якщо Хамас погодиться скласти зброю і відмовитися від керівництва Палестиною під час будь-якої реконструкції.

Інсайдер з Уайтхолла сказав The Telegraph:

«Французи намагаються переконати нас знову підтримати визнання. Ми налаштовані скептично. Такі кроки роблять, коли вважають, що це дасть якийсь результат, а не заради того, щоб сказати: “Ми це зробили”».

Речник Міністерства закордонних справ заявив:

«Ми підтримуємо дводержавне рішення, яке гарантує безпеку і стабільність як для ізраїльського, так і для палестинського народу. Наша давня позиція полягає в тому, що ми будемо визнавати палестинську державу тоді, коли це буде найбільш сприятливим для мирного процесу».

Цей крок викликає запеклий опір з боку Ізраїлю, який попередив, що одностороннє визнання палестинської держави фактично буде «винагородою» для Хамасу за його атаки 7 жовтня 2023 року, які спровокували війну в Газі.

A view of the rubble after the Israeli army carried out a night attack on Yafa School, in the Al-Tuffah neighbourhood in the east of the Gaza Strip, late last month

Джерела у Великій Британії та Франції повідомили, що Макрон і сер Кір, як очікується, обговорять питання Гази – і, як наслідок, питання визнання Палестини – наступного тижня, хоча ще невідомо, чи відбудеться це.

Внутрішньополітичні зміни ускладнили підхід сера Кіра. Обговорюється створення нової лівої партії за участю Джеремі Корбіна, колишнього лідера Лейбористської партії, яка обіцяє відстоювати набагато більш пропалестинську позицію, ніж нинішня риторика сера Кіра.

Очікується, що центральною темою саміту Стармера і Макрона в четвер стане анонс заходів для боротьби з нелегальним переправленням мігрантів на невеликих човнах з французького узбережжя до Великої Британії.

У п'ятницю французька поліція вперше проколола човни мігрантів у Ла-Манші, змінивши свою тактику за підтримки міністра внутрішніх справ Іветт Купер.

Офіцери, озброєні ножами, увійшли в море на пляжі поблизу Булонь-сюр-Мер, щоб проколоти човни в мілководді, що дало змогу мігрантам на борту повернутися на берег.

Політичні заяви під час візиту супроводжуватимуться урочистостями для пана Макрона, який прибуде до Великої Британії у вівторок вранці і поїде у четвер ввечері.

Король Чарльз, королева Камілла та принц і принцеса Уельські зустрінуть французького президента та його дружину парадом карет вулицями Віндзора, а королівська родина розстелить червоний килим для державного візиту.

Джерело — The Telegraph

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

80.3KПрочитань
5Автори
326Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається