Ми маємо розширити і переглянути поняття сексуальної травми, і я розкажу вам чому

Травма - це не тільки про визначення у підричнику. Це про наслідки для психіки та сексуальності. На жаль, через свій досвід мені довелось досить серйозно досліджувати цю тему, і я прочитала сотні сумних історій людей, які пережили “непряму” сексуальну травму, щоб впевнено сказати наступні речі:

Роздягати дітей в якості покарання, роздягати, щоб бити - це не просто фізичний аб’юз, це різновид сексуального насильства. Не всі, з ким це сталось, будуть мати сексуальну травму, але якась частина людей її отримає і буде розбиратись з наслідками все життя.

Дослідження на вебсайті, присвяченому темі, також обговорення на реддіті і ще деякі ресурси, де можна про це почитати.

Серед описаних наслідків - нав'язливі думки, фантазії про сексуалізоване фізичне насильство з раннього віку, мимовільне збудження від сцен насильства, неможливість збудження від інших, "нормальних" речей, страх інтимної близкості і стосунків, токсичний сором та провина. Це насильство до фактично інтимних частин тіла, порушення кордонів, тілесної автономії, додаєм сюди захисні механізми психіки - і маємо сексуальну травму, навіть якщо той, хто вчиняв насильство не мав такого наміру.

Медичні процедури, обстеження, в чутливих зонах, наприклад уродинамічне дослідження або огляд у гінеколога чи іншого лікаря, де не поважались кордони, де пацієнт/пацієнтка почувались приниженими, можуть також спровокувати серйозні наслідки для сексуального життя. Є десятки історій багато жінок, які кажуть, що скоріше помруть від раку, ніж підуть до гінеколога ще раз після травматичного візиту, і ті, яких такі візити ретравматизували через попередню сексуальну травму. Також існує жахлива практика огляду непритомних пацієнток без згоди. Читати тут і тут, і ще ось тут.

На тему сексуальної травми, пов’язаної з медичними процедурами, добре розповідає блогерка brackendra в тиктоці, яка отримала травму внаслідок того, що медичні працівники не поважали її приватність і ігнорували її прохання просити чоловіків вийти під час процедури, коли вона була дитиною, а також внаслідок насильницької катетеризації.

Деякі подібні історії, наприклад про ПТСР та сексуальну травму через введення спіралі.

Недоречні коментарі, образи, рання сексуалізація чи споглядання дитиною сексуалізованого медіа чи контенту, коли психіка до цього не готова, може також призвести до сексуальної травми.

Власне, майже всі ці причини об'єднані темою приниження, порушення кордонів, позбавлення контролю над власним тілом, і можуть вплинути на сексуальне здоров'я негативним чином, викликати страх інтимної близькості, роздягання, навіть доторків, та інші симптоми характерні для SA травми

Травма полягає у динаміці влади, фізичних відчуттях, соромі та загрозі, які відчуває жертва, і не має співпадати з визначенням у підручнику. Ті, хто пережив таку "непряму" SA травму, стикаються з такими самим наслідками, іноді навіть не розуміючи, звідки це в них, і можуть демонструвати уникання, тривогу, дисоціацію, навіть якщо їх досвід не виглядає так, як ми звикли.

Цей досвід нічого не віднімає у жертв сексуалізованого насильства, яким ми звикли його сприймати, адже всі жертви SA заслуговують на підтримку та допомогу.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Alice
Alice@Alicewatchme

1.4KПрочитань
2Автори
11Читачі
На Друкарні з 24 січня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається