Побував на майстер-класі з розфарбовування міньок. Тож хочу зафіксувати основне.
1) Техніка dry brush має градацію від темно-сірого до білого. Не намагатися все зробити за один раз. Робиться поступово круглим косметичним пензликом. Набирається фарба на кінчик пензлика, на одному місці розтирається на серветці, а вже потім витирати залишки фарби під кутом. Але при цьому не пересушувати пензлик, він має відчуватися ледь вологим. Рух пензликом по різним траєкторіям, щоб прибрати ефект «ворсу», оскільки різні напрямки накладають мазки одне на одне й створюють однорідну текстуру. Мінітюра має бути доволі світлою в результаті.
2) Кольорову акрилову фарбу треба крапати на вологу палітру, а потім розмішувати з водою до напівпрозорого стану (як акварель), при цьому розмивати лише зовнішній край фарби. Накладати пошарово на міньку так, щоб не перекрити попередній етап з dry brush. Всі висвітлення мають зчитуватися.
3) Підбирати основний колір так, щоб рухатися від найтемнішого до світлого. До прикладу, щоб зробити гарний червоний плащ, треба покласти декілька шарів коричневого, потім вже напівпрозоро висвітляти випуклості червоним.
4) Перед нанесенням металіків, фарбувати елементи напівпрозоро в чорний, просто робити трохи темніше за основний ч/б колір мініатюри.
Техніка називається Glaze
Почитати кольорову теорію від Йоганнес Іттен.
5) Щодо аерогафа, має бути якісний компресор, який не створює вібрацію, не плюється, деталізація залежить від сопла. Не можна різко відпускати кнопку, оскільки сопло розбивається об корпус. Краще починати з дешевших.