Моральність виборів

На одному з останніх передвиборчих мітингів Гарріс, під час обговорення теми абортів, група людей в натовпі почала протестувати, хтось вигукнув «Ісус є Господь» (анг. „Jesus is Lord”). У відповідь на це кандидатка висміяла сміливців кажучи, що «вони не на тому мітингу».

Очевидно, що група небайдужих, вигукуючи релігійні гасла, хотіла звернути увагу публіки на те, що закон, який би дозволяв масове переривання життя ненароджених дітей (тобто їх вбивство), має не стільки політичний, скільки моральний характер.

Оминаючи увагою продемонстровану Гарріс відсутність політичного інстинкту, а також інтелектуальну та етичну вбогість її вчинку, цей випадок є гарною нагодою розглянути дилему моральності в політичних виборах, яка здалася Камалі такою смішною.

Коментуючи майбутні вибори, Папа Римський закликав американців обирати менше зло: «Треба голосувати і вибирати менше зло. Хто є меншим злом, жінка [Гарріс] чи чоловік [Трамп]? Я не знаю».

Не секрет, що Його Святість має досить специфічний спосіб мислення та висловлювань – він неодноразово заганяв в «глухий кут» не тільки звичайних вірних, а й найосвіченіших теологів.

Як віруючі люди, які присвячують все своє життя служінню Добру, мають добровільно обирати зло, навіть якщо воно найменше? Навіть не уявляю. Очевидно, що для сформування цілісної картини бачення світу Папи Франциска нам необхідний окремий вид теології.

В чому Святіший Отець дійсно має рацію – це в тому, що політичний вибір завжди має моральний характер. Пересічний виборець не може і не має бути обізнаним в питаннях макроекономіки, фінансів чи геополітики. Для звичайної людини політичні вибори – це голос за те, що на його думку принесе добро для його країни.

Кожній людині, яка прямує на виборчу дільницю, небайдужа доля її країни. Вибори - це акт турботи про себе та ближніх, де кожному громадянину приділяється законна частка відповідальності та уваги.

P.S. Ми маємо подякувати Камалі за чітку вказівку, що християни, які її підтримують, знаходяться «не на тому мітингу» 😉

Jesus is Lord ❤️

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євген Самарський
Євген Самарський@eugensamarski

123Прочитань
3Автори
6Читачі
На Друкарні з 21 березня

Більше від автора

  • Любов сильніша за смерть

    Війна залишає неймовірне спустошення, всеосяжна смерть та руйнування сіють зневіру навіть серед найсильніших. Даючи відсіч найбільш нелюдським агресорам, наші предки знайшли вихід зі зневіри та передали нам свою відповідь через культуру.

    Теми цього довгочиту:

    Війна В Україні
  • Занепад переможного духу

    Орвелл вбачав в спортивніій реальності відображення політичної. Що ж тоді нам скаже гра європейських збірних на цьогорічному "Євро"?

    Теми цього довгочиту:

    Європа
  • Українські дуелі та культура свободи

    Принципи та цінності важливіші за життя. Козацький дух пережив козацьку епоху і втілився в сучасних українцях.

    Теми цього довгочиту:

    Україна

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Для українця маловажливо яка буде внутрішня політика в Америці. Не сумніваюсь, що незалежно від кандидата, проблем в них буде тільки більше. Проте, у зовнішній політиці Америки для нас апарат Гаріс набагато більш врівноваженіший буде, ніж апарат Трампа - від нього можна очікувати все що завгодно. Краще синиця в руках, ніж журавель в небі

Вам також сподобається