Назви планет, або до чого тут острів Пасха?

На сьогоднішній день достовірно відомо про 8 планет, що обертаються навколо Сонця, але все більше вчених дотримуються думки, що їх може бути більше.

Какие бывают галактики? — Naked Science

Любі друзі даний пост доступний у форматі подкасту на моєму ютубканалі: https://www.youtube.com/watch?v=ddfsodBRwSw&t=425s&ab_channel=%D0%94%D1%83%D0%BC%D0%BA%D0%B0Lab там більше ніж ви думаєте)

У давнину планети отримали свої імена за іменами богів грецького та римського пантеону: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер, Сатурн. Меркурій (у греків Гермес) – це син Зевса, котрий виконував на Олімпі обов’язки кур’єра та гінця. Венера (у греків Афродіта) – донька Зевса й океаніди Діони, богиня кохання та краси. Марс – бог війни, Юпітер – це і є верховний бог римлян, він же Зевс у греків, а Сатурн це римське ім’я верховного доолімпійського божества, у греків він звався Кроном і був батьком Зевса (Юпітера).

Пізніше, коли були відкриті нові планети, вони також були названі в честь богів греко-римського пантеону: Уран, Нептун, Плутон. Уран – давньогрецький бог неба, перший володар світу; Нептун – володар морського безмежжя, а Плутон – володар підземного царства, царства мороку та забуття.

Коли астрономи почали дивитись на небо через окуляр телескопа, почалося відкриття супутників. Перший внесок зробив Галілео Галілей, який з допомогою свого телескопа відкрив чотири найбільші супутники Юпітера: Іо, Європа, Каллісто та Ганімед. Іо – донька аргоського царя Інаха, котру кохав Зевс. Європа – ще одна кохана Зевса, котра славилась своєю красою і яку він викрав, перетворившись на чарівного бика; це в її честь названий материк Європа на Землі. Німфу Каллісто Зевс також не обминув своєю увагою; її ревнива Гера перетворила на ведмедицю, а Зевс, щоб загладити свою провину, зробив ведмедицю сузір’ям на небі. Ганімед був вродливим юнаком, сином німфи Каллірої та дарданського царя Троя.

Космічні зонди, послані в далекий космос, дозволили відкрити на краю Сонячної системи нові, досить великі тіла. Однак для планет вони мають недостатні розміри. І хоча час від часу мова про пошуки десятої планети виникала, астрономи вирішили навпаки. Вони відібрали одну планету в Сонця, а натомість дали йому кілька карликових планет. Отож до карликових планет були віднесені Путон та Церера. А нові карликові планети назвали на честь богинь (не відступаючи від традиції): Хаумеа, Макемаке, Еріда.

Церера – римська богиня родючості та хліборобства. Хаумеа (Гаумеа) – гавайська богиня родючості та дітородження, Макемаке – творець людства і бог достатку в міфології корінних жителів острова Пасхи – рапануйців. Еріда – це ім’я утвердилось за карликовою планетою не відразу, її називали різними іменами: Ксена, Зена, Ліла. Можливо, тому остаточно своє ім’я Еріда вона отримала від імені грецької богині чвар та розбрату. Ще один транснептуновий об’єкт сонячної системи – Седна – отримав назву в честь ескімоської богині морських тварин.

Ось так і повелося, що планети та їх супутники носять назви богів із міфології народів світу: грецьких, римських, полінезійських.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Максим Валін
Максим Валін@Dumkalab

Трохи науковець та викладач

1.8KПрочитань
12Автори
18Читачі
Підтримати
На Друкарні з 3 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (3)

Ваш довгочит дуже цікавий! 🤩

В понеділок його буде опубліковано в Twitter та на Facebook Друкарні.

🔸https://www.facebook.com/drukarniaua

🔸https://twitter.com/drukarniaua

Вітаємо!

Вам також сподобається