Огляд Titanfall 2 або «Чому Тайтанфол є королем швидкісних шутерів».

Зміст

Titanfall 2. Шутер, який одночасно носить титули як одного з найкращих швидкісних шутерів, який ставлять нарівні з Квейком, так і сумно забутого проєкту Respawn, який остаточно залишили після появи Апекса.

Історія Джека Купера

Здавалось би, чим може зачепити проста кампанія на 5 годин? Respawn Entertainment посміялися з цього та викинули на гравців одну з найкращих кампаній що існували в іграх. Пройшов я її на майстрі(хоча вперше пройшов її на нормальній складності у далекому 21 році), і якщо хочете відчути справжній Titanfall 2 experience, рекомендую обирати її, це буде гарною розминкою перед своїм першим приземленням у мультиплеєрі. Вороги на ній розумні: вміють вести вогонь на придушення, обходять гравця, стріляють за можливості чітко та і вбивають нас швидко, іноді навіть удають що вмерли. Також варто зазначити що якщо вони помітять що ви здатні становитися невидимим, то вони почнуть активно шукати вас. Протягом кампанії ми будемо постійно отримувати нові інструменти для взаємодії з рівнями, що люблять змінювати правила гри – починаючи від пушки що здатна активувати різні механізми на рівні та закінчуючи рукавичкою для time-travel-у. Локації? Вони зроблені на професійному рівні – тут вам і завод на якому бій буде відбуватися у домах для полігону, що постійно змінюють своє положення у просторі, і епічні сутички між десятками титанів, і баталії на гігантських кораблях у повітрі, і бої де ви берете участь одразу у двох повʼязаних між собою часових відрізках. І це я мовчу про босів – вони теж зроблені на висоті, хоча й краде весь екранний час Вайпер не дивлячись на той факт що зʼявлявся він у сюжеті буквально на 10 хвилин. Історія? Це проста, але й водночас приємна розповідь про те як звичний військовий став пілотом титана та потрапив у круговорот абсолютно неймовірних подій, які супроводжуються милими взаємодіями з BT(наш сталевий друг-титан) аж до самого фіналу гри. Тому якщо брати кампанію окремо від мультиплеєра, то це солідні та насичені 9/10 які не встигають набриднути.

“FASTER-FASTER-FASTER”

Це єдина гра на моїй памʼяті де завжди на початку матчу хтось бажає гарної гри та після навіть програшу гравці говорять GG. А якщо, наприклад подарувати батарею союзному титану чи врятувати пілота від страти то іноді гравець може подякувати вас купою приємних слів в чаті. Можливо у гри й невеликий онлайн(3 тисячі гравців, але гру знаходить буквально за 15-30 секунд якщо не лізти в мертві режими), але це досить дружне комьюніті. Читерів я на диво не зустрічав, якщо мене вбивали, то я бачив що це було через мою провину, а не чиїсь чити. Моїм максимумом за ці 50 годин був гравець в якого сильно горіло від того що ми програвали, я звісно просив вибачення, бо це була моя третя гра, але вгадайте що трапилось після цього? Ворожа команда почала домінувати над цим хлопцем паралельно пишучи мені в чаті, щоб я не брав у голову такі слова. Так, ми програли, я став єдиним пілотом, хто зміг евакуюватися, що само по собі диво, бо я бився одразу з 3 із їх титанів. Але несподівано, вже після гри, у чаті посипалися слова подяки за гру та те як я непогано тримався весь її час. Напевно я ніколи не забуду ту гру :) Пізніше я потрапив у матч де чуваки спілкувались між собою та хвалили іконки профілю, розказували один одному як вони потрапили у гру, робили між собою імпровізовані дуелі та навіть намагалися зробити френдлі зону.

“Remember switching to your pistol is always faster than reloading”

Що ж, варто згадати й сам геймплей гри та за що ж його всі так полюбляють. І перше що всім спадає на думку – ШВИДКІСТЬ. Перше правило Titanfall 2: зупинився – ти мертвий. Якщо у звичайних FPS іграх ти спокійно можеш сісти на приємне містечко та «грати в щура» набиваючи собі вбивства, то у титанах тебе за таку поведінку… У-у-у-х, краще не перевіряти що зроблять. Графічно гра все ще дивує і може показувати красиві краєвиди, а музика в ній на висоті. Стріляти зі зброї(якої тут досить багато) приємно, є приблизно 15 режимів(хоча деякі з них мають низький онлайн) по типу банального командного бою та збору грошей або ж «титани проти титанів» та «пілотів проти пілотів». Стосовно останніх – у грі є 7 класів кожний з яких по своєму «бачить» геймплей. Крюк та Стім – швидко переміщаються по карті. Пульс та Невидимка – розвідка. Холо та Шифтер – відволікання. А-стіна… Ми його не згадуємо, бо цей клас… Стоїть на місці з щитом(ви ж не забули перше правило, чи не так?). Якщо ви вперше спробуєте зіграти у мультиплеєрі, то в якийсь момент помітите що на шкалі збоку зʼявилась можливість активувати щось. Вітаю, це ще одна механіка гри - додаткові уміння у слот якого можна додати як посилення зброї, так і, наприклад, додаткову батарею чи турелі. Однак що відбувається коли вона заповнюється.. Повністю? 🌚

“Standby for Titanfall”

Знайомтеся, візитна карточка не тільки другої, але й першої частини – ТИТАНИ. І хоча у грі їх лише 7 класів, кожен з них УНІКАЛЬНИЙ. Тон може помічати та накривати ворогів залпами ракет. Скорч буде підпалювати все що тільки побачить. Легіон це місцевий heavy weapons guy. Іон – штурмовик що може(якщо накопичив енергії) використовувати пастки, лазери та щит яким може кеш-бекати снаряди які в нього летіли. Ронін - самурай. І нарешті мій улюбленець Норфстар – чувак що постійно літає у повітрі та може заряджати свій рельсотрон. Якщо ви уважно мене слухали, то помітили що назвав я лише 6 титанів, та не згадав важливий нюанс – в кожного з них є шкала як і в гравця. І якщо для них її заповнення дозволяє використати «ульту», то у випадку сьомого титана – Монарха, це – level-up. Так, це єдиний титан у грі який чим довше живе, тим сильніше стає, але для цього потрібні правильні ручки, бо померти так і не отримавши 1 апгрейд дуже легко. Звісно якщо ви, наприклад не… Захочете вкрасти батарею у ворожого титана 🌚. Так, тут можна виконувати своє родео та буквально красти ворожі акумулятори які можна вставляти собі щоб покращити здоровʼя титана. Звісно ж за умови якщо вам вдасться не померти поки ви сидите на голові ворожого титана ;). І якщо ви вирішили що це все, то ні, памʼятаєте як я описуючи свій досвід згадав евакуацію? Що ж, це етап майже будь-якого режиму гри де після перемоги, ті що програли повинні в темпі евакуюватися на свій корабель за що вони отримують кредит прокачування, інакше вже остаточна смерть і ніякої винагороди. І оскільки я вже зачепив цю тему – у грі є прокачування. Як фракцій за які ми будемо грати і які нам за новий рівень будуть видавати свої нагороди, так і зброї, титанів, та рівня гравця. Як раз для останнього і потрібні кредити, бо чим вище рівень – тим більше наш арсенал та більше покращень. У грі наче як і є донат, але це скіни на титанів та пілотів, тому сказати що гра pay2win не можу, інакше б я не зміг битися на рівних з про гравцями у яких були якісь космічні рівні.

“The speed is life”

Ось моя розповідь і підійшла до свого кінця. Сподіваюсь що я зміг привернути увагу до гри хоча б декількох людей. А якщо ж тут вже сиділи з самого початку ветерани гри – знімаю капелюх ;). Можливо колись ми дочекаємося триквелу серії, а поки що, продовжуємо підтримувати другу частину та це хоча й і невеличке, але дружне суспільство. А і так, з невеличким запізненням, але з днем народження тебе, Titanfall 2 🥳.

Оцінка: ШЕДЕВР/10 Абсолютно культовий швидкісний шутер до рівня якого за ці 8 років наблизився абсолютно ніхто за виключенням пари сюжетних проєктів.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Лицар-Критик
Лицар-Критик@Lycar_Critic

Ввічливий добряк що шукає Інді

2.2KПрочитань
0Автори
25Читачі
На Друкарні з 2 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Чудовий текст дякую за добре проведений час)

Вам також сподобається