З початку війни та окупації Криму росія знищує українські, кримськотатарські, і інші пам'ятки на півострові. Про руйнівну "реставрацію" Бахчисарайського палацу і Херсонеса всі вже чули, з останнього — переформатування музею Лесі Українки в Ялті в абстрактний "музей культури XIX століття", звісно з упором на російських культурних діячів.


Тому виникла ідея зафіксувати деякі з них у малюнках, і авторка, якій я їх замовив, з цим чудово впоралася.

Ак'яр (Севастополь). Пам'ятний знак 10-річчя ВМС України

Пам'ятний знак 10-річчя ВМС України, Ак'яр (Севастополь).

Відкритий 1 вересня 2002 року на честь десятої річниці створення військово-морських сил України. Планувалося, що його замінить повномасштабний пам’ятник, однак, за всі роки до окупації цього так і не сталося. У квітні 2014 році зруйнований окупантами.

Акмєсджит (Сімферополь). Пам'ятник Петру Григоренку

Пам'ятник Петру Григоренку, Акмєсджит (Сімферополь).

Відкритий у 1999 році за ініціативи Меджлісу кримськотатарського народу та за сприяння Народного Руху України. Демонтований окупантами у травні 2024 року.

Петро Григоренко — український дисидент та захисник прав кримських татар, через що він є важливою персоною для Криму. В багатьох районах, де селилися кримські татари після депортації, на його честь названі вулиці, і в моїй концепції деколонізації міських топонімів Акмєсджита є пропозиція назвати на його честь площу Радянську, на якій і стояв пам'ятник.

Якщо хочете пришвидшити створення нових малюнків, можете підтримати загальний проєкт репрезентації Криму копійчиною.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
wolfigelkott
wolfigelkott@wolfigelkott

Крим, історія, деколонізація.

1.4KПрочитань
7Автори
29Читачі
На Друкарні з 28 липня

Більше від автора

  • Про сучасне та історичне адміністративне ділення Криму

    Розповідаю, яке адміністративне ділення мав Крим історично, які є паралелі між історичними поділами та сучасним адміністративним діленням Криму, чи оптимальне нове адміністративне ділення для Криму, чи могло б воно бути краще, та для чого його впроваджувати до деокупації.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Про бешуйські копальні та бешуйську вузькоколійну залізницю у Криму

    Розвиток залізниці у Криму це цікава тема, але не те щоб сильно захоплива для широкої авдиторії. Інша справа вузькоколійки! У Криму така теж була, але, на жаль, не збереглася до сьогодення. Ще цікавіше, що з'явилася вона для вивозу кам'яного вугілля, яке теж добували у Криму.

    Теми цього довгочиту:

    Крим
  • Стан деколонізації топонімів Криму на жовтень 2024 року

    Для багатьох українців тимчасово окупований Крим є темною зоною. Наприклад, не всі знають, що попри окупацію, декомунізація населених пунктів 2016 року відбулася і в Криму. А як справи з деколонізацією, яка розпочалася у нас у 2023 році, у тимчасово окупованому Криму?

    Теми цього довгочиту:

    Крим

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається