Про час на навчання
В кожного з нас є вільний час. Час, який можна приділити навчанню. В когось більше, в когось менше. Але як його знайти?
Можна знайти трохи часу поміж робочими задачами. Можна почати робочий день трохи раніше. Або скоротити обід та непотрібні теревені за кавою з колегами. (Але не завжди. Подекуди такі розмови дуже важливі та є головним джерелом НОВИХ думок!)
Якщо не виходить вчитися НА роботі (в чому я сумніваюся), можна вчитися ПІСЛЯ роботи.
Ба більше - можна вчитися ще й ПІД ЧАС роботи. Для цього лишень потрібно приділити трохи часу та записати, чому ви навчилися при виконанні тієї чи іншої робочої задачі.
Це може бути цікавий баг, це може бути команда unix або закручений запит у базу даних, які ви не знали до того. Це може бути особливість системи, яку ви тестуєте. Чи порядок конфігурації окремого компоненту. Згадайте це - та запишіть у нотатки. Коли ви зробите запис то краще запам'ятаєте інформацію. А ще - запис залишиться артефактом, який можна буде шукати при потребі.
Про книжки
В сучасному інтернеті дуже багато інформації: професійна література, курси, доповіді, блоги. Крім того, існують ще дослідницькі роботи та дописи в різних телеграм каналах). А скільки нового додається кожного дня!
Все прочитати хочеться, але не вистачає часу. І це цілком нормально. Потрібно робити вибір.
Як обрати дійсно корисну книгу для читання? Можна прочитати відгуки, можна запитати в людей в чатах чи на форумах.
А можна почати читати та зрозуміти - чи підходить ця книга вам саме зараз.
Для мене головний показник користі від книги - це кількість нотаток, які я роблю при читанні
Якщо їх багато навіть на початку книги - значить "відкриттів" буде ще більше й надалі. Можна продовжувати читати.
Якщо ж ви прочитали розділ чи два - та для вас усе зрозуміло й не виникає бажання запам'ятати та занотувати думки автора - сміливо відкладайте таку книжку. Бо час - це наш найцінніший ресурс, який неможливо відновити.
Вдалого усім навчання та читання!