Про «таймінг» вживання кави;

Я не пив каву до 20 років. Але я почав активно займатись бодібілдингом і мені стало потрібна додаткова підсрачка щоб витримувати тренування, хоча я не мав з цим проблем, оскільки я правильно харчуюся та слідкую за БЖВ, але кава дає гарний настрій і бажання жити, з чим проблеми останнім часом.

Я почав цікавитись, скільки мені пити кави, яка норма і як не стати в результаті «торчком». Після того як я це все зрозумів (правильно, бо ломки немає), я почав думати як поєднувати каву з харчуванням та до якої години можна пити каву шоб це не повпливало на сон 🛌 [за який я дуже переживаю, бо хочу відновлюватись повноцінно].

Найцікавішим стало для мене питання взаємодії кави та прийомів їжі, оскільки кава дає, як ми знаємо🤪, діуретичний ефект і мені стало цікаво чи не заважає кава засвоєнню вітамінів, мінералів та інших важливих речовин.

Отже, до суті (а, і ще розгляну скільки часу має бути між прокиданням та першим сіпом кави):

Проміжок часу згідно з дослідженнями, - це щонайменше 30-60 хвилин, а краще. більше.

Ключ до правильного вибору часу полягає у взаємодії кофеїну та кортизолу, основного гормону стресу в організмі. Після пробудження рівень кортизолу природним чином досягає піку, і цей процес допомагає нам почуватися бадьорими та готовими до нового дня. Цей сплеск зазвичай відбувається протягом 30-45 хвилин після того, як ви розплющили очі. Вживання кави під час цього пікового періоду кортизолу може мати кілька ефектів.

По-перше, стимулюючі властивості кофеїну можуть бути не настільки ефективними, оскільки ви вже перебуваєте на природному піку бадьорості. По суті, ви отримуєте меншу віддачу від кофеїну, або даєте ще більший стимул для організму, а оскільки він повинен кудись цю енергію дівати, бо закон про збереження енергії нікуди не йде, то будете лазити по стінах.

По-друге, що більш важливо для довгострокового здоров'я, регулярне вживання кофеїну при високому рівні кортизолу може перешкоджати природному виробленню гормону в організмі. З часом ваш організм може почати покладатися на зовнішню стимуляцію кофеїном, щоб відчувати себе бадьорим, що потенційно може призвести до притуплення реакції кортизолу вранці та більшої залежності від кави для досягнення такого ж рівня бадьорості.

Оптимальний час для кави

Для людей, які прокидаються близько 6:30 ранку, найчастіше рекомендується пити першу каву між 9:30 та 11:30 ранку. До цього часу рівень ранкового кортизолу починає знижуватися, а кофеїн може надати більш ефективний і корисний заряд енергії та зосередженості.

Моя перша, ну і остання, йде о 9 ранку, при другому прийомі їжі, білковому. А прокидаюсь я о 5:30.

Також, мій улюблений ❤️ Андрій Хьюбермен дає пораду втриматись на мінімум 90 хвилин від вживання кави після пробудження;

Отже, головна порада яка може бути дана, це те, що вам потрібно слухатись свій організм, і пити каву не заради дофаміну, а заради користі і продуктивності і бажано почекати годинку після продирання очей.

Якщо тут будуть, ну добре, якщо і не будуть, перегляди, то я зроблю пості про взаємодію кави та харчування🥰🥸

Ресурси: https://www.hubermanlab.com/newsletter/use-caffeine-for-mental-physical-performance

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Антон Яр
Антон Яр@anton_yar

twitch.tv/anthonyyar17

3Прочитань
2Автори
1Читачі
На Друкарні з 30 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається