Що почитати про давній Рим?

Мене доволі часто питають що можна почитати про історію давнього Риму. Вирішив створити цю невеличку статтю з коротким оглядом книжок які варто почитати.

Одна з полиць автора цих рядків

Мері Берд. SPQR. Історія Давнього Риму

Однозначно першою в списку йде SPQR. Історія Давнього Риму авторства Мері Берд. Світовий бестселлер. Прекрасна вступна книга: охоплює історію Риму від заснування до розквіту імперії, написана захопливою мовою.

Image

Гаррет Раян - Голі Статуї, Гладкі Гладиатори та Бойові Слони

Це жива й дотепна книжка, в якій автор відповідає на найкумедніші, найдивакуватіші та найнесподіваніші запитання про життя в античному Римі. Доречі у автора є класний канал на ютубі - Told in Stone.

Image

Теодор Моммзен - Історія Риму

Скорочене видання класичного багатотомника німецького вченого, за який той отримав нобелевку з... літератури. Теодор Моммзен - це без перебільшення гігант історичної думки. Він жив на рубежі 19 та 20 столітть і попри те що багато археологічних відкриттів в його часи ще просто не були зроблені Моммзен все одно дійшов до плюс-мінус тих самих висновків що були пізніше підтверджені археологією по більшості питань історії давнього Риму та античності. Втім треба зважати на те, що це переклад не з німецької, а з російського видання.

Image

Володимир Дмитренко

Уваги читачів також заслуговують книжки українського історика та журналіста, харків’янина Володимира Дмитренка. Я особисто читав лише його монографію Тіберій, Калігула, Клавдій. Це непоганий сучасний життєпис трьох імператорів династії Юліїв-Клавдіїв.

Image

Також у Дмитренка є життєписи Нерона та Октавіана Августа, а також книжка про розвідку та спеціальні служби античності.

Алекс Хавр - А потім прийшов Цезар...

Динамічна, та популярно написана книжка про становлення римської республіки та перехід до імперської форми правління. Я її почав читати як раз перед повномасштабкою і якось так і не дочитав. Думаю ця стаття - це хороша нагода всеж таки повернутися та дочитати цю книжку.

Image

Мері Берд - Імператор Риму

Чесно скажу - не читав, більш того я взагалі дізнався про те що існує українське видання цієї книги коли писав цю статтю. Проте той факт, що її написала Мері Берд все сам по собі є чудовою рекомендацією. Однозначно книжка варта уваги.

Image

Історія Європейської Цивілізації. Рим. за. ред. Умберто Еко

Насправді книжка доволі сумнівна. Її треба читати дуже обережно адже в ній чимало одруків та і помилок перекладу. Книжка являє собою не якусь монолітну наукову чи науково-популярну працю, а радше збірку статей-розділів написаних різними авторами та зібраних під єдиною обкладинкою.

Image

"Червона" серія видавництва Апріорі

Перелічувати книжки цієї серії не буду, їх дуже багато, це переклади українською різних творів античної літератури. Всі вони заслуговують на увагу, проте їх слід читати обережно, бо часто в них зустрічаються кулсторі. Під “кулсторі” я маю на увазі міфологізовані та легендарні історії з переважно з часів Риму царської доби та ранньої республіки. Справа в тому, що перші римські історики з’явилися не раніше 3-го століття нашої ери, а до нас дійшли праці лише істориків 1-го століття до нашої ери. Тому дуже багато подій з історії раннього Риму ми знаємо з доволі невисоким ступенем достовірності.

Плутарх

Окремо хочу зазначити двохтомник Плутарха "Порівняльні життєписи" який особисто для мене є найцікавішим зразком античної літератури. Проте там теж багато кулсторі - не все що він пише варто сприймати як істину в останній інстанції.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Легат
Легат@legatus

Той самий Легат з твіттера

1.7KПрочитань
0Автори
34Читачі
Підтримати
На Друкарні з 26 січня

Більше від автора

  • Коротка Історія Шахів

    Сьогодні тред про історію шахів. Так вже склалося, що я дуже люблю шахи і граю в них все життя. І хоча підозрюю що ця стаття буде менш цікавою ніж про Рим чи Гру Престолів, але мій блог - що хочу то і роблю. Тож поїхали.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Що Джордж Мартін взяв з реальної історії? Частина 2

    Ну що, бачу перша стаття про Гру престолів та історичні алюзії зайшов шановному товариству. Тішить, що тема викликала інтерес — значить, було не дарма. Тому не барячись продовжуємо. Попереду ще кілька промовистих паралелей, які точно варті уваги.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Що Джордж Мартін взяв з реальної історії?

    Джордж Мартін неодноразово казав, що любить гратися з історією, «переплавляючи» реальні події та міста у вигадані, аби вони були знайомими, але все ж новими. Тож сьогодні тред про Гру престолів та історичні аналогії в ній.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається