Що з курсом долара?

Цей текст був написаний 21.04.24 для оглядів від Капіталіст Інвест, але інформація та висновки в ньому залишаються актуальними. Якщо ви бажаєте отримувати таку аналітику щопонеділка, де буде не лише про курс, але й про ОВДП, котирування та ситуацію з ОЗДП, котирування українських агрохолдингів, доступ до аналітичних продуктів найкращих інвестиційних банків світу та багато іншого, то огляди від Капіталіст Інвест саме для вас.

Ситуація: На початку минулого тижня спостерігалась значна девальвація гривні. Курс зріс з 39,2 гривні за долар до 39,6 гривні зафіксувавши історичний рівень гривні, на при кінці тижня гривня ще дещо просіла, проте межі в 40 гривень за долар перетнуто не було. Важлива ремарка, коли говоримо про курс валюти то орієнтуємось саме на показник офіційного курсу гривні, адже він є індикативним показником ринку, тобто насправді відображає усереднений показник ринку при тому ця статистика є систематизованою та послідовною.

Курс долара НБУ

Що відбувається: Як ми й говорили раніше на ринку все вирішують дії НБУ, саме тому в пошуку причин потрібно дивитись саме в сторону результатів проведення валютних інтервенцій з продажу валюти. З  15 по 19 квітня НБУ продав на міжбанку  $695,10 млн, тижнем раніше Нацбанк продав $378,30 млн. Тобто, НБУ збільшує пропозицію валюти, але курс гривні все одно падає, отже причина в самому ринковому середовищі.

На безготівковому ринку різниця між попитом та пропозицією (купівлею та продажем) склала мінімум 237 мільйонів доларів. Тобто клієнти банків купили валюти на 237 мільйонів доларів більше, а ніж продали.

Різниця між купівлею та продажем валюти клієнтами банків

Щодо готівкового ринку, на яку було зафіксовано перехід курсу за межу в 40 гривень за долар. На початку тижня глибина готівкового ринку валюти збільшилась фактично вдвічі при тому сальдо попиту пропозиції було меншим, а ніж на при кінці тижня. В минулі періоди ситуація була гіршою. Тобто ситуація краща, аніж безготівковому ринку, та краща, а ніж в минулі періоди. (під кращою, розуміється насиченість ринку пропозицією валюти). Очевидно присутня спекулятивна складова на готівковому ринку, обмінники намагаються грати на страхах населення.

Операції на готівковому ринку

Що буде далі: США у вівторок імовірно остаточно приймуть допомогу Україні — це додаткові  валютні надходження, на при кінці місяця на бізнес очікують розрахунки з бюджетом, тобто пропозиція гривні на ринку зменшиться. Є й інші фактори, які матимуть негативний вплив, як от додатковий імпорт е/е. Попри це: Наш прогноз про коридор курсу від 39 до 40 гривень за долар залишається актуальним. А про те, чому він не перетне 39 і 40 читайте в попередніх оглядах.

Якщо вам цікава фінансова сфера чи ви людина, яка прагне отримати основи фінансової грамотності, то у нас для вас чудова новина, в школі Останнього Капіталіста є курс “Фінансова грамотність українця” - це базовий курс з фінансової грамотності який розставить все по поличках: https://ostkap.school/courses/1

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Останній Капіталіст
Останній Капіталіст@OstanniyCapitalist

Українська націонал-буржуазія

152.6KПрочитань
0Автори
811Читачі
Підтримати
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • Нова ідея-фікс українських урядовців

    У вівторок головний фіскалізатор країни Данило Гетманцев виступив з доволі неочікуваною заявою: а давайте спрямуємо частину доходу українців у ОВДП, а не просто в податки. Ну і підкріпив цю пропозицію подібним ізраїльським досвідом та апеляцією до інших прикладів з історії.

    Теми цього довгочиту:

    Економіка
  • Якою була зовнішня політика президента Дональда Трампа?

    Трамп міг одночасно погрожувати Північній Кореї “вогнем і люттю” і провести три дружні саміти з Кім Чен Ином. Міг бомбардувати крилатими ракетами сирійський військовий аеродром, а пізніше оголосити про виведення з Сирії 2000 американських військовослужбовців.

    Теми цього довгочиту:

    Трамп
  • Чим Байден запам'ятався світу

    Президентство Байдена стало знаковим під час глобальних криз, таких як пандемія COVID-19 та війна в Україні. У цій статті ми розглянемо, чим він запам'ятався світові.

    Теми цього довгочиту:

    Сша

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається