
Думаю всі присутні здивувалися по повній, коли побачили як я, людина що постійно грає в інді ігри, бере та викладає огляд горору. Не лякайтеся, я теж здивований :D. Тож сідайте зручніше, час занурюватися у темряву.
Всепоглинаюча темрява
Пройшов я оригінальну гру, бо вибачте, але атмосфера все ж таки в неї цікавіша за ремастер версію. А для тих хто хоче зрозуміти різницю між ними простими словами: якщо ви не проти старих текстур та хочете більше атмосфери - обирайте оригінал, приємну графіку та лицеві анімації - ремастер. Це не значить що оригінальний Алан Вейк погано виглядає, просто ви легко будете помічати старі текстури.

“The Poet And The Muse”
У гри топовий саундтрек, особливо той що грає між її епізодами. Деякі з композицій взагалі приймають, увага, ПРЯМУ роль у сюжеті. Хто грали зрозуміють про який момент я говорю ;)
Залишайся у світлі
Перш ніж почати дозволю собі швидко полаяти Ремеді – наш Алан астматик, тож якщо ви захочете бігати у цій грі, то після пʼяти метрів він буквально почне задихатися і відновлюватися буде десь 5-7 секунд поки буде стояти на місці. Так, стояти на місці, поки на вас будуть нестися купа ворогів. Ви звісно можете почати ходити, але тоді відновлення буде ще повільнішим, а наздогнати вас не буде проблемою. Що ж, головну проблему я згадав, а тепер час нахвалювати гру. Наш ворог - темрява. Вороги це безсмертні тіні які ніяк не реагують на постріли зі зброї, але як тоді з цим всім боротися? Світло. Якщо ви зможете знайти джерело світла радійте - тіні дадуть спокій та ваше здоровʼя швидко відновиться(воно повільно відновлюється і без нього). Але що робити коли навколо немає ніякого стовпа з ліхтарем? Відповідь - ліхтарик. Ліхтарик це не просто кружечок в гравця яким він підсвічує собі оточення, як це заведено робити в інших іграх. Це цілком надійна зброя що може знищувати обʼєкти темряви та ворон які будуть діяти вам на нерви, а також скажу по секрету, що ліхтарик єдиний інструмент який дозволяє бачити підказки “Torch”, якщо випадково помітите жовту краску що він проявляє, підіть за нею, ви будете приємно здивовані 🌚. Втім тіней ви їм можете лише відлякати на якийсь момент якщо навести його на них, але… В нього є два режими роботи – пасивний, який заподіює малу шкоду та відновлює заряд, та активний – де ви можете витратити заряд, щоб посилити світло, ось тільки не забувайте що при 0% він вимкнеться і доведеться або чекати тривалий час на відновлення, або вставляти батарейки. Найсильніші вороги у грі ніяк не реагують на слабке світло, втім довготривалий промінь у їх обличчя швидко розвʼязує цю проблему. Тіні на відміну від захоплених обʼєктів та ворон після розсіювання темряви нікуди не зникають, а лише позбавляються її захисту, завдяки чому ми нарешті можемо start blasting. В нашому арсеналі окрім револьвера на першому слоті та 2 дробовиків і гвинтівки у другому є ще 3. Мова йде про сигнальну ракетницю яку схоже що додали для гравців яким надто складно було грати(гра спокійно проходиться на нормальній складності лол), та сигнальні ракети зі світло-шумовими гранатами. Ракети можна підпалювати у критичні моменти, щоб налякати ворогів і відігнати їх від себе, якщо вам вдасться захопити велику кількість гра навіть увімкне кінематографічну камеру, щоб ви насолодилися моментом. Гранати ж є таким самим зламаним предметом як і ракетниця, тільки якщо вона може стріляти куди завгодно, то гранати ви кидаєте під себе. Це виправляє режим складності «кошмар», але відкривається він лише після першого проходження тож на початку доступні лише легкий та середній. Але враховуючи його високу складність де ви замість історії повністю концентруєтеся на своєму виживанні зроблено це на краще. Окрім складності він пропонує ексклюзивні сторінки манускрипту, про які… Поговоримо у наступному пункті.

Історія вже написана
У гри унікальний підхід до стилю оповідання. Не буду вдаватися до спойлерів, але Ремеді зробили так, що гравцю приємно шукати сторінки які розкидані протягом усієї гри. Чому? Вони є частиною оповідання та мають прямий вплив на нього. Таким чином можна випадково знайти сторінку манускрипту яка описує появу персонажу якого ви зустрінете тільки у наступному епізоді. Або ще приклад. Можна знайти сторінку де описується як на Алана нападають тіні, і навіть дають опис локації де це відбудеться, от тільки нюанс - таких локацій декілька, тож тепер гравець буде сам себе накручувати боячись їх появи, бо не знає де очікувати пастку.
Доповнення до гри
«Сигнал» та «Письменник» є додатковими двома епізодами до оригінальних 6 сюжетних. Перший з цих двох досить слабке доповнення на 6/10 балів яке майже нічого не показує та навіть не намагається доповнити історію, просто Ремеді захотіли ще трохи погратися зі «словами» що були в останньому епізоді основної гри. А ось «Письменник» вже трохи розвинув ідеї «Сигналу» та зробили більший акцент на відповіді стосовно сюжету гри та подій що відбуваються після його фіналу. Ну і так, нам дали кліфхенгер в кінці після якого одразу йдуть титри :).

Остання сторінка історії
Буду відвертим – коли я побачив всі ці старенькі текстури та розумів що запустив горор, в які я не сильно то й граю, мої очікування були десь на 7-8 балах. Ось тільки вже після першого епізоду мій настрій раптово… Змінився. Гра не лякає нас скримерами (майже), у неї є цікаві механіки, а сюжет все сильніше та сильніше манить тебе розкрити всі його таємниці використовуючи незвичний підхід.
Оцінка: 9/10 Це був дуже приємний сюрприз з топовим сюжетом та геймплеєм.
“It’s not a lake. It’s an ocean…”
