Сюжет твору - сукупність подій у художньому творі пов'язаних причинно-наслідковими зв'язками, що розкриваються в певній послідовності, як нам каже вікіпедія.
Чи це - основна тема твору?
І так, і ні. Те, що ми називаємо сюжетом, англомовні літературознавці вважають - фабулою, а сюжет в них - це основна тема твору. Чому така плутанина і хто в цьому винен?
Як завжди - москалі! Бо вони передерли визначення сюжету як сукупності подій у французів в 19 сторіччі і запровадили оце у російській та радянській літературознавчих традиціях. І це причепилось і до нас.
І у нас же сюжет та фабулу іноді ототожнюють та вважають сюжетом ще й розвиток характерів у художньому часі (в самому творі). А фабула - це ще й хронологічний послідовний порядок дій у творі. А тему часто називають логлайн - про що твір, одним реченням.
І тут з розвитком інтернету та тисячами письменницьких порад на ютюбі на голови авторів з авторками впали “сім сюжетів” чи “десять сюжетів” чи взагалі 36 сюжетів Польті. Це не помилка, це якраз те, про що кажуть і самі французи з 1865 року, коли драматург Жорж Польті класифікував усі драматичні сюжети і його книга “36 драматичних ситуацій” була перекладена англійською у 1916 році.
Але москалі ж тупі і вчепились у старе визначення, як та скажена собака. І плутають людей досі.