ТАЄМНИЧА ТАЄМНИЦЯ ТАЄМНИЧИХ ҐАННЕРІВ: не менш таємнича рецензія на книгу Ребекки Кауффман “Таємниця Ґаннерів”

Отже були собі шестеро друзів - не розлий вода. Мали вони секретне місце зустрічі – закинутий будинок невідомих Ґаннерів (у яких друзі і позичили собі ім’я), а ще, як стверджує анотація книги, мали вони спільні таємниці. І все було б добре, якби якось одна з Ґаннерів не припинила спілкування з іншими. Чому це сталось? Невідомо. Але решта друзів починають звинувачувати одне одного і поступово віддалятися. Їх дружба уривається…

Але ненадовго. Трохи згодом, коли Ґаннери виростають і роз’їжджаються по різним містам, вони починають знову переписуватися. Оповідають про своє життя-буття, але й досі уникають розмовляти про Саллі (це та дівчина, що вирішила з ними більше не спілкуватися). А коли решті Ґаннерів виповнюється років по тридцять, у них виникає привід нарешті побачити одне одного, адже Саллі вкоротила собі віку, зістрибнувши з моста.

П’ятеро друзів зустрічаються на похороні колишньої подруги; попереду на них чекає ніч в одному будинку, де нарешті розкриються всі секрети.

Принаймні, це я так думала.

Підкуплена таємничою назвою книги (хоча в оригіналі вона називалася просто Ґаннери) і не менш інтригуючою анотацією, я очікувала добрячий психологічний трилер, в якому поступово буде розплутуватися клубок минулих подій і зрештою авторка дасть відповідь на головне питання – що спонукало Саллі полишити друзів (і не просто віддалитися від них, а ЖОДНОГО разу не заговорити з ними до кінця свого життя)? А як бонус – пояснити чому Саллі стрибнула з моста. З другим авторка сяк-так впоралася – у Саллі було важке життя (мати-алкоголічка, насильство в дитинстві тощо), а от перше особисто для мене так і залишилося загадкою. Бо авторка не дає якоїсь конкретної відповіді.

Натомість, персонажі починають по черзі виголошувати фразу «Це трапилося через мене» і сповідатися у якомусь дрібному або не дуже грішку, пов’язаному з Саллі. Усі, крім головного героя – як подивитися святої людини і найліпшого друга Саллі. Ага, подумала я. Певно тут і криється страшна таємниця. Та насправді не було там ніякої таємниці. Головний герой і справді виявився святим, а Саллі у свою чергу дізналася про дещо з ним пов’язане. Але з невідомих причин (дуже розмитих і не певних), вона вирішила про це йому не розповідати. А щоб було легше заперечувати цей факт, Саллі розірвала всі стосунки з друзями. Так виходить? Чи в неї просто накипіло через всіх друзів одночасно? Чи причина її відчуження взагалі не стосувалася її друзів?

Я би не почувалася такою розчарованою, якби жанр книги відповідав заявленим очікуванням і не намагався видавати з себе щось інше. Адже, якщо не дивитися на цю лінію з Саллі (яка, між іншим, в якийсь момент просто відходить на задній план і розчиняється в історії), «Ґаннери» – це чудова і глибока історія. Про дружбу, яка тут не виглядає картонною та клішованою. Про дорослішання та плинність життя. Про прийняття головним героєм неминучої сліпоти і те, як він намагається встигнути запам’ятати всю красу світу, вчиться асоціювати певні образи з музичними композиціями, а ще жити в темряві. Про стосунки батьків і дітей. Про підтримку і любов. Ця книга – дійсно чудова історія, яка подекуди змушувала плакати, а ще – сміятися. Авторка майстерно описує життєві ситуації, її персонажі – живі, а їх діалоги справжні. Я проковтнула книгу за два вечори, і навіть якби вона була утричі товщою, мені б усе одно не було нудно її читати.

І попри це разом з приємними враженнями, на язиці залишився присмак обману і не виправданих очікувань. Бо книга намагається вдавати з себе те, чим вона не є. Бо автор укупі з видавцем пообіцяли мені гарний трилер. А історія тим часом змінювалася і набувала нових форм…

Насамкінець хочу сказати, що книга варта прочитання. Там є над чим подумати і є моменти, над якими ви будете щиро сміятися. Але разом з тим не варто очікувати, що Ґаннери розкриють вам всі свої секрети.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Юлія Шум'ята
Юлія Шум'ята@shumiata

Письменниця, ілюстраторка

1.1KПрочитань
5Автори
13Читачі
На Друкарні з 29 листопада

Більше від автора

  • ВІДПОВІДЬ: ЦЕ РИНСВІНД: рецензія на книгу Террі Пратчетта “Ерік”

    Писати відгуки на твори сера Террі Пратчетта для мене найважче. Бо це наче намагатися описати словами перлину. Можна знайти десятки гарних прикметників, які розкажуть про те як сонце виграє на її молочно-білому боці чи як вона таємничо блищить, проте, як сказано у...

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • ГЕЛЕНА В ПОШУКАХ ІНТЕРНЕТУ: рецензія на книгу Моніки Пец “Серце часу. Невидиме місто”

    Історіям про подорожі в часі вже більше ніж сто років (якщо рахувати від «Машини часу» Герберта Веллса). І за цей час письменники неодноразово та багатьма способами переосмислювали цей троп. Тож, коли я беру до рук чергову книгу про часові мандри, то не очікую...

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії
  • У ТЕМНОМУ-ТЕМНОМУ ЛІСІ: рецензія на книгу Марини Смагіної “Волковиці”

    У  густому лісі серед зелених схилів Карпат заховалося село Волковиці. На картах його немає, у книгах – ледве два слова знайдеш. Якщо ліс не забажає показати шлях, то блукатимуть мандрівники днями, а тоді й підуть ні з чим. А ще береже ліс страшну легенду, яка й не...

    Теми цього довгочиту:

    Рецензії

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається