Ще юна, але стала видатною - бандуристка Маргарита Кравчук вражає і знаннями, і красою, і талантом, і наполегливістю.
Народна та класична музика, гра на бандурі розкрили в юній панянці безліч чеснот. Вона творить новітню легенду України, додаючи мрійливих, легких, подекуди грайливих та життєстверднтх гармоній.
Маргарита вважає, що для української музики немає меж. Її ставлення до світу сповнене легкості, мудрості, вона естетизує все, чого торкається.
Як приємно усвідомлювати, що радість та гармонія линуть над країною і щасливі, і в скрутні часи. Як блискуче виглядає спроба пані Маргарити досягнути ідеальної майстерності в усьому, що вона робить!

Настав час поговорити про музику більш детально.
Чому Ви обрали саме народну музику?
Раніше я не знала про такий інструмент як бандура, але до музики в мене був хист з дитинства і вирішила піти в музичну школу, коли я йшла займатись в музичну школу, починала займатись на фортепіано, але поруч була дівчина яка грала на бандурі, і мені дуже сподобалося її звучання, надалі прослуховуючи ті мелодії, я зрозуміла що це саме те, чим я хочу займатися. Це звук моєї душі і сила України.
Які перші враження були від початку гри?
Дещо про це я вже сказала в попередньому запитанні, але можу ще додати. Перші враження були дуже зачаровуючі, мені сподобалося її звучання, її вібрації та поштовхи до світлого майбутнього. Бандура - це не лише чистота звуків та мелодій, а особливо високі вібрації, які захоплюють та відображують сенс життя та історію Українського народу.
Що мотивувало вчитися надалі? Які класичні композитори надихають Вас? Які народні?
Найголовніше що було мотивацією для продовження гри на бандурі, це мої викладачі. Завдяки ним я познайомилась з багатьма іншими бандуристами, побачила заради чого важка бандура праця є дійсно варта для продовження та перспектив. Дуже вдячна Галині Михайлівні, Марії Покотило, Юлії Муржак, Марії Петровській Дмитру Галіздрі - за перші знання, майстер-класи та захоплюючий світ бандурного мистецтва. А нині найчудовішій та найпрофесійнішій Марині Вікторівні Залізняк за чудові миті, за віру в мене та за знання які вона мені зі щирістю надає. Безмежно пишаюсь та дякую долі за прекрасних викладачів. Мені подобаються всі класичні твори та композитори, тому не можу когось окремо виділити. До народних творів, які мене дійсно вражають, я можу віднести всі обробки та оригінали коломийок, горлиці, загалом всі народні танці.
Ви та сцена. Як готуєтесь до виступів?
Коли я дізнаюсь про те, що в мене буде виступ, за кілька днів до цього я починаю більш ретельну підготовку, по програмі яка запланована на даний виступ. Ще раз працюю над місцями, в яких я можу допустити помилку та звіряю все з нотами. Лиш після цього я можу впевнено вийти на сцену та почати відображати в музиці всі свої емоції.
Скільки Ви бачили укр. фільмів, до яких хотілося б написати саундтрек?
Можу сказати впевнено, що це фільм “Чорний ворон”.
Який архетип переважає в укр. словесності, що Ви б хотіли його перенести на музику?
В українській словесності зазвичай домінує архетип стандартників-бунтарів, які завжди відстоювали себе, свою волю, гідність і честь. Боролись за незалежність та рідну землю. В музику я б хотіла перенести всю цю велич краси, гідність та вічність, а також любов яка завжди допомагала життю. Мій улюблений панівний сюжет - це краса навколишнього світу.
В яких країнах найбільше поціновувачів бандури? Як вони коментують Вашу гру?
Я ще за кордоном не грала, але впевнено знаю що бандуру шанують у всіх куточках світу. На прикладі Марії Петровської та Юліана Кутастого, я можу сказати що все ж, найбільше в Англії та Канаді.
Якби Ви написали оперу, якими були б її сюжет, жанр, стиль, своєрідність?
Якби я написала оперу, більш за все це б була оперета, в стилі національної опери, або опери 21 століття. Її сюжет складався б переважно з гумористично-побутових тем.
© Answers Margarita Kravchuk, 2025
© Questions Martinella, 2025