Траппістський ель

Траппістське пиво — різновид бельгійського елю, звареного в броварнях, розміщених у старовинних бельгійських монастирях католицького ордена трапістів. Сорти можуть бути і легкими, і дуже міцними, колір буває і солом'яно-білим, і темним. Монахи-бровари використовують спеціальні дріжджі, які викликають ферментацію при високій температурі. Пиво дозріває у пляшках. У деяких монастирях під час варіння сусло присмачують цукровим піском, це додає міцності напою.

Траппістські елі з'явилися на світ давно в монастирях ордена трапістів. Сам орден був заснований 1663-го в Абатстві Ла Траппе, звідси й назва. Броварня в цьому регіоні з'явилася на 20 років пізніше і швидко почала користуватися попитом серед місцевих межканців.

Лише 11 монастирів у світі виробляють пиво: Achel (Бельгія), Chimay (Бельгія), Orval (Бельгія), Rochefort (Бельгія), Westmalle (Бельгія), Westvleteren (Бельгія), La Trappe (Нідерланди), Zundert (Нідерланди), Engelszel (Австрія), Spencer (США), Tre Fontane (Італія).

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.8KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається