🚀Трохи "математики боєприпасів" та їх альтернативи

За останньою статистикою, Україна в день витрачає 2 000 снарядів, тоді як в РФ це число становить 10 000. На це є декілька причин:

▪️Припинення поставок від США, які з початку війни надали нам у 2 рази більше, ніж ЄС (2 млн. проти +- 1 млн.);

▪️Європа вкрай тяжко запускає свої виробничі потужності;

▪️Відсутність достатніх виробничих потужностей в Україні;

▪️Масштабне постачання КНДР для Москви (понад 1 млн.).

🏗️Вже не треба сподіватись на виснаження РФ, бо Кремль перейшов на "довгу партію". Й захід цілком зрозумів значення артилерії як елементу озброєння:

- Rheinmetall будує новий завод в Німеччині, 70% виготовлених арт. снарядів Україні.

- МО Швеції підписало угоду з Nammo про збільшення виробництва 155-мм снарядів для України;

- НАТО узгодило постачання снарядів більше ніж на 1 млрд. євро;

- Франція взяла відповідальність за постачання снарядів для нас кожного місяця;

- США будує завод в Техасі та низку в Канаді.

🇺🇦Щодо власних потужностей, то ми налагодили виробництво 152-мм снарядів. Головною проблемою є порох, який є стандартизованим та виробляється лише в країнах альянсу і на фоні світової турбулентності є доволі дефіцитним.

*Рахувати, скільки чого ми випускаємо, я не буду, скажу тільки відкриту інформацію: ми випускаємо десятки тисяч боєприпасів усіх типів. 152 мм та 155 мм займають найбільше часу для виробництва.*

🧮Трохи математики:

➡️РФ ймовірно збільшить кількість арт. снарядів з 3,5 млн. до 4,5 млн. на рік за рахунок власного ОПК та радянських складів КНДР. Але тут важливу роль грає саме КНДР, адже ОПК РФ виробляє до 2 млн снарядів в рік.

При тому, що вони використовують в день 10-15 тис., цієї кількості їм вистачить рівно на рік. Тобто боєприпаси КНДР закрили дефіцит Росії та дають можливість при нарощуванні власного виробництва випускати по 15 тис боєприпасів на добу.

➡️Стосовно США, то їх ОПК в 2023 році виробляв до 35 тис при найкращих умовах. Хоча планується збільшення до 55 тис, а потім і до 100 тис в місяць. Це потребує часу.

➡️У 2024 році  Rheinmetal планує виробляти до 50 тис 155-мм боєприпасів на місяць для всього ЄС. Також є ще 5 великих консернів: CSG (Чехія): 12 тис.; SAAB (Швеція): до 33 тис.; BAE Systems (Велика Британія): до 20-25 тис.; PGZ/Dezamet (Польща): до 17 тис.; NAMMO (Норвегія, Фінляндія): до 17 тис.

За таких умов ЄС + США в 2024 році мають вийти на виробництво до 200 тис боєприпасів в місяць, що складатиме 2,4 млн в рік. Відносно Росії це все ще мало.

Проте "спонсорами заходу", ймовірно, стануть Південна Корея та Японія. Також візьмемо в розрахунок менші регіональні компанії, які зараз досить активно розвиваються в східній Європі.

🟢На противагу боєприпасам наше керівництво нарощує виробництва дронів:

✔️За останній місяць українські виробники виготовили понад 50 000 FPV-дронів, а загальне виробництво безпілотників виросло в 100-150 разів.

✔️Головними перевагами FPV над арт. снарядами є легкість у виробництві (їх можна збирати навіть у домашніх умовах) та ціна (+- 20 000 грн. проти 3,300 євро).

✔️Проте FPV не можна порівнювати з САУ, адже це зовсім інший простір та відстань застосування: максимум 5 км проти 19 км радянських, Цезарь б‘є на 41 км, Сузана на 39км.

🔴Висновки та прогнози:

РФ випускатиме по нам усе вироблене, а країни ЄС та США передаватимуть нам лише частину. Штати за увесь час передали близько 2 млн. От зараз вони мають їх відновлюють.

Країни заходу  будуть намагатися перейняти сухопутну стратегію РФ: ставка на артилерію. Самих систем у них було більше, ніж сукупно в США та ЄС. Відповідно й виробництво боєприпасів. Саме тому Штати зараз намагається посилити стратегію "повітряного домінування" (використання авіації), виробляючи 100 тис боєприпасів в місяць в 2024.

Чи зможуть? В 2024 ні. Потрібно ще рік - два.

Не слід забувати про якість самих снарядів. Західні вже довели свою ефективну перевагу над російськими.

🤝Підтримати: https://t.me/conflictcapital/180

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
✙CONFLICT CAPITAL✙
✙CONFLICT CAPITAL✙@conflictcapital

ми "кухарі" аналітичних статей

4.4KПрочитань
4Автори
47Читачі
Підтримати
На Друкарні з 4 вересня

Більше від автора

  • Основні тенденції розвитку російського ВПК за Ⅰ квартал 2025 року

    На початку 2025 року ВПК Росії перебудовується під умови тривалої виснажливої війни, намагаючись наростити виробництво, обійти санкції. Хоча масштабне збільшення військового виробництва дозволило частково компенсувати бойові втрати, галузь стикається з проблемами.

    Теми цього довгочиту:

    росія
  • Спонсор війни: як Фонд національного добробуту РФ перетворився на воєнну касу Кремля

    В досліджені викладені докази про використання Фонду національного добробуту (надалі - ФНД) для закриття дефіциту бюджету РФ, який був спричинений значними видаткими на фінансування війни. Також окремої уваги заслуговують прогнози щодо подальшого стану Фонду.

    Теми цього довгочиту:

    росія
  • «Кулуарна» команда Трампа та їх плани по відновленню комерційних зв‘язків з Росією

    У діях Трампа чітко простежується тенденція впливу його «неформального оточення», яке дедалі більше визначає стратегічні пріоритети адміністраці. Саме через це значення набуває дослідження структури «кулуарної» команди — неофіційного середовища, де приймаються попередні рішення.

    Теми цього довгочиту:

    Трамп

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається