🚀Трохи "математики боєприпасів" та їх альтернативи

За останньою статистикою, Україна в день витрачає 2 000 снарядів, тоді як в РФ це число становить 10 000. На це є декілька причин:

▪️Припинення поставок від США, які з початку війни надали нам у 2 рази більше, ніж ЄС (2 млн. проти +- 1 млн.);

▪️Європа вкрай тяжко запускає свої виробничі потужності;

▪️Відсутність достатніх виробничих потужностей в Україні;

▪️Масштабне постачання КНДР для Москви (понад 1 млн.).

🏗️Вже не треба сподіватись на виснаження РФ, бо Кремль перейшов на "довгу партію". Й захід цілком зрозумів значення артилерії як елементу озброєння:

- Rheinmetall будує новий завод в Німеччині, 70% виготовлених арт. снарядів Україні.

- МО Швеції підписало угоду з Nammo про збільшення виробництва 155-мм снарядів для України;

- НАТО узгодило постачання снарядів більше ніж на 1 млрд. євро;

- Франція взяла відповідальність за постачання снарядів для нас кожного місяця;

- США будує завод в Техасі та низку в Канаді.

🇺🇦Щодо власних потужностей, то ми налагодили виробництво 152-мм снарядів. Головною проблемою є порох, який є стандартизованим та виробляється лише в країнах альянсу і на фоні світової турбулентності є доволі дефіцитним.

*Рахувати, скільки чого ми випускаємо, я не буду, скажу тільки відкриту інформацію: ми випускаємо десятки тисяч боєприпасів усіх типів. 152 мм та 155 мм займають найбільше часу для виробництва.*

🧮Трохи математики:

➡️РФ ймовірно збільшить кількість арт. снарядів з 3,5 млн. до 4,5 млн. на рік за рахунок власного ОПК та радянських складів КНДР. Але тут важливу роль грає саме КНДР, адже ОПК РФ виробляє до 2 млн снарядів в рік.

При тому, що вони використовують в день 10-15 тис., цієї кількості їм вистачить рівно на рік. Тобто боєприпаси КНДР закрили дефіцит Росії та дають можливість при нарощуванні власного виробництва випускати по 15 тис боєприпасів на добу.

➡️Стосовно США, то їх ОПК в 2023 році виробляв до 35 тис при найкращих умовах. Хоча планується збільшення до 55 тис, а потім і до 100 тис в місяць. Це потребує часу.

➡️У 2024 році  Rheinmetal планує виробляти до 50 тис 155-мм боєприпасів на місяць для всього ЄС. Також є ще 5 великих консернів: CSG (Чехія): 12 тис.; SAAB (Швеція): до 33 тис.; BAE Systems (Велика Британія): до 20-25 тис.; PGZ/Dezamet (Польща): до 17 тис.; NAMMO (Норвегія, Фінляндія): до 17 тис.

За таких умов ЄС + США в 2024 році мають вийти на виробництво до 200 тис боєприпасів в місяць, що складатиме 2,4 млн в рік. Відносно Росії це все ще мало.

Проте "спонсорами заходу", ймовірно, стануть Південна Корея та Японія. Також візьмемо в розрахунок менші регіональні компанії, які зараз досить активно розвиваються в східній Європі.

🟢На противагу боєприпасам наше керівництво нарощує виробництва дронів:

✔️За останній місяць українські виробники виготовили понад 50 000 FPV-дронів, а загальне виробництво безпілотників виросло в 100-150 разів.

✔️Головними перевагами FPV над арт. снарядами є легкість у виробництві (їх можна збирати навіть у домашніх умовах) та ціна (+- 20 000 грн. проти 3,300 євро).

✔️Проте FPV не можна порівнювати з САУ, адже це зовсім інший простір та відстань застосування: максимум 5 км проти 19 км радянських, Цезарь б‘є на 41 км, Сузана на 39км.

🔴Висновки та прогнози:

РФ випускатиме по нам усе вироблене, а країни ЄС та США передаватимуть нам лише частину. Штати за увесь час передали близько 2 млн. От зараз вони мають їх відновлюють.

Країни заходу  будуть намагатися перейняти сухопутну стратегію РФ: ставка на артилерію. Самих систем у них було більше, ніж сукупно в США та ЄС. Відповідно й виробництво боєприпасів. Саме тому Штати зараз намагається посилити стратегію "повітряного домінування" (використання авіації), виробляючи 100 тис боєприпасів в місяць в 2024.

Чи зможуть? В 2024 ні. Потрібно ще рік - два.

Не слід забувати про якість самих снарядів. Західні вже довели свою ефективну перевагу над російськими.

🤝Підтримати: https://t.me/conflictcapital/180

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
✙CONFLICT CAPITAL✙
✙CONFLICT CAPITAL✙@conflictcapital

ми "кухарі" аналітичних статей

627Прочитань
3Автори
18Читачі
Підтримати
На Друкарні з 4 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається