USAID відступає – Китай завдає удару - POLITICO

Якщо USAID пакує валізи й відходить, Китай, здається, з радістю заходить на його територіюю

Цю тенденцію вже помітили американські спостерігачі за Китаєм і працівники гуманітарних організацій, які давно спостерігають за подіями в Китаї, через кілька тижнів після того, як президент Дональд Трамп і його союзник Ілон Маск вирішили ліквідувати і перетрясти Агентство США з міжнародного розвитку.

Китай швидко робить кроки, щоб заповнити прогалини, спричинені різкими діями адміністрації Трампа, яка майже повністю зупинила і згорнула операції USAID по всьому світу, від Індо-Тихоокеанського регіону до Південної Америки.

Як повідомляє Annapurna Express, у Непалі китайські офіційні особи дали зрозуміти непальському уряду, що Пекін готовий втрутитися, щоб заповнити порожнечу, яку утворила USAID, власним фінансуванням у сфері розвитку. Представники Островів Кука, стратегічно важливого ланцюга острівних держав в Індо-Тихоокеанському регіоні, заявили, що очікують, ніби виведення USAID з регіону відкриє шлях для Китаю. У Колумбії, яка отримала близько 385 мільйонів доларів США від USAID у 2024 році, неурядові організації, які отримували фінансування від USAID, кажуть, що китайський уряд зацікавлений вкладати гроші, щоб допомогти заповнити цю порожнечу.

Це лише перші ознаки, але в сукупності вони змушують деяких аналітиків з обох боків політичного спектру застерігати, що ліквідація USAID підірве глобальну конкуренцію США з Китаєм у довгостроковій перспективі.

«Китай вже звертається до партнерів», - сказав Франціско Бенкосме, який очолював китайську програму USAID за часів адміністрації Байдена.
«Вони заповнять порожнечу в таких місцях, як Камбоджа і Непал, і це лише те, про що ми знаємо...»

З боку республіканців, Майкл Соболік, експерт з питань Китаю в аналітичному центрі Гудзонського інституту і колишній помічник сенатора Теда Круза (республіканець, Техас), сказав, що USAID допомогло створити альтернативу Китаю для країн, що розвиваються, які шукають зовнішніх інвесторів для розвитку інфраструктури та телекомунікацій. Він зазначив, що USAID також допомагало ЗМІ в Африці, Південно-Східній Азії та інших регіонах, де підконтрольні Китаю ЗМІ, такі як «Сіньхуа», набирають обертів.

«Звичайно, USAID робило дуже сумнівні речі, які заслуговують на увагу. Але не варто вихлюпувати дитину разом з водою. Пекін сподівається, що ми зробимо саме так», - сказав Соболик.

Демократи в Комітеті з питань Китаю Палати представників Конгресу США на чолі з депутатом Раджею Крішнамурті (штат Іллінойс) розробили нову стратегію, щоб переконати адміністрацію Трампа в тому, що ліквідація USAID принесе Пекіну перемогу, йдеться в тристорінковому документі з тезами, отриманому виданням NatSec Daily.

«В той час, коли Комуністична партія Китаю агресивно інвестує за кордон, перенаправляє ланцюги поставок і купує прихильність авторитарних режимів через захоплення еліт, Сполучені Штати повинні подвоїти роботу USAID, а не придушувати її», - йдеться в документі.

Але представники Республіканської партії в комітеті не стали на захист агентства. На запит газети NatSec Daily комітет відповів широкою заявою, в якій заявив, що «повністю довіряє здатності міністра Рубіо ефективно вирішувати критичні питання прав людини та розвитку».

Джерело — POLITICO

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

76.1KПрочитань
4Автори
307Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається