У фотографів-початківців (таких як я), а іноді й у професіоналів своєї справи наступає момент з відчуттям ступору. Відсутності натхнення, бажання фотографувати. І якщо ті, хто досяг певного рівня майстерності можуть просто перепочити та відволіктись, або ж на “автоматі” продукувати потрібні їм фотографії необхідної якості - у початківців виникають більші складнощі. Тож, поговоримо про певні вправи які можуть допомогти вийти з кризи чи просто прокачати ваші навички.
Техніка “Алфавіт”
Коли здається, що знімати нічого - частіше за все це просто так здається. Знімати можна навіть не виходячи з дому. Ця вправа допоможе вам як і вдома, так і під час прогулянок.
Робимо: або вдома, або прогулюючись шукайте предмети які схожі на літери алфавіту (можна використовувати будь-який знайомий вам алфавіт, окрім російського).
Ця вправа прокачує ваше вміння дивитись на предмети під дуже різними кутами, бачити те що повз що інші можуть пройти. Це не мають бути високохудожні світлини, проте вона навчить стабільної практики, відточить навичку споглядання. Напрочуд корисно.
Камера-під-рукою
Завжди носіть з собою камеру, а якщо є можливість тримайте її на своєму робочому столі (або там де ви її швидко зможете дістати). Суть навіть не в тому, щоб замість роботи постійно крутити в руках камеру і спробувати щось зняти - головне відчуття, що ви маєте цю можливість. Спробуйте знімкувати звичайні побутові ситуації, протягом дня що вдома, що в офісі, що по дорозі додому ви хоча б раз на день побачите якусь приємну і цікаву вам сценку. І камера буде у вас під рукою.
Камера-під-рукою-або-не-цурайтесь-знімати-на-телефон
Для деяких початківців, які обрали шлях знімкувати на камеру, знімання на телефон іноді стає певним блоком. “Я купив камеру за N грошей, не для того, щоб телефоном це робити”, бувало? Ні, телефон це все ще краща заміна point-and-shoot камері (хіба що ви власник Ricoh GR).
Переваги фотографування на телефон в тому, що ви менш помітні. На вас менше будуть звертати увагу, а значить ви можете дозволити собі відчувати себе комфортніше. В цьому випадку, телефон ваш друг.
Розкажіть історію
Вам все ще здається, що вам нічого фотографувати? Розкажіть історію свого дня. Це не буде потребувати від вас надзусиль. Робіть прості, неідеальні знімки, а заодно потренуйтесь розказувати історії через візуальне сприйняття. П’єте каву, а кава парує? Чистите зуби перед дзеркалом - час для автопортрету. Читаєте книжку - цікаво яку? Гуляєте з собакою - покажіть.
Це не складно та просто і доступно вже тут і зараз. А фотографія любить практику.
Дивіться, читайте, ставте лайки
Найлінивіший спосіб - дивіться Youtube з фотографами, дивіться кіно. Читайте книжки, купіть фотокнижку. Зайдіть в Instagram, Twitter, Flicrk, 500px, подивіться що роблять і що фотографують інші. Споглядання за роботою інших це теж одночасно і спосіб надихнутись і спосіб чогось навчитись.
Фільми, радити не буду, але пораджу вам кілька каналів на Youtube:
***
Ось такі кілька порад я можу вам дати, щоб почати знімати кожного дня. Якщо щось вирішили спробувати, чи можете порадити - пишіть коментарі, буду радий.