Це історія про те, як я без вмінь і знань взялася шити речі з пінтересту.
Коротка передісторія
Я маю невеликий зріст (менше 160 см) і нестандартні розміри. Зважаючи на це можна зрозуміти що я все життя стикалась з проблемами в одязі. Якщо по бедрам - надто довгий, якщо по довжині - надто вузький, верх завжди закороткий, а про оверсайз я мовчу. Додамо до цього дуже специфічний смак в одязі, який важко задовільнити речима з мас. маркету.
На фоні всього що я сказала у мене з’являється машинка і досвід ушиву речей.
Жилет
Труднощі мені не по сому, сказала я і вибрала не просто складний виріб, а й фасон. Додамо до цього те, що я вирішила перешити готову річ, замість пошити з тканини з нуля.
Йдемо далі. Замість купувати готовий ремінь я вирішую пошити з тої ж тканини.
Процес
Я біжу в секонд і купую велетенську чоловічу сорочку сірого кольору. Її і ранні етапи виготовлення я не фотографувала, але прикріплю все що маю.
Далі берусь кроїти її по своїм розмірам. Міряю грудну клітину, талію, відрізаю рукави. Замість оверлоку строчу зигзагом (для тих хто не цікавився для оверлоку потрібна спеціальна машинка на 3 чи 4 нитки). Сірих ниток не було тож ш’ю білими.
Найгіршим були помилки. Чого тільки не було: прошивала на лицьовій стороні замість виворотної, шила пустою голкою (нитка закінчувалась, а я цього не помічала), забула про виточки, від чого потім вийшов товстий шов.
Фотки на різних етапах роботи:
А тепер найсмачніше. Я вирішила, що у мого виробу має бути моя етикетка, тож зробила етикетку вручку, неохайну на вигляд, і пришила до жилетки.
Я не робила фото красивими, я робила їх для себе, старалась вибрати найбільш нормальні. Тож не засуджуйте, я просто ділюсь цікавою історією з життя і трохи досвідом.
Враження і поради
Уе було важко, мабуть шити з тканини за лекалом набагато легше, напишіть хто знає і порівнював. Я залишилась задоволена, зараз у мене в процесі ще одна річ, більш цікава і більш в моєму стилі.
Поради, якщо ви хочете спростити собі життя:
1) Зберігайте зайві гудзики і шматочки тканини. Ніколи не знаєте де вони можуть знадобитись.
2) Слідкуйте за ниткою. Вона плутається, рветься, закінчується і т.д.
3) Обирайте натуральні цупкі тканини, що не тягнуться. Льон чи бавовна мають бути ідеальні для першого разу.
4) Купуйте якісні нитки, бо будуть рватись кожні 2 см.
5) Обирайте прості фасони з мінімумом виточок, петель, карманів, ремнів, шнурів, закльопок і т.д.
6) Шийте подібні речі з тих, що ви взали. Якщо рубашка, то жилетка чи корсет, якщо штани то шорти чи спідниця, якщо футболка, то майка чи топ. Звісно ніхто не забороняє пошити з футболок спідницю а з штанів топ, але роботи буде втричі більше.
Висновки
Творіть і витворяйте, це досвід і це цікаво. А вміти шити ще й корисно)