Європа та Китай повинні об'єднатися проти економічного тиску з боку Трампа - Project Syndicate

Відмова європейців рішуче протистояти тарифам президента США Дональда Трампа зіграла на руку американській адміністрації. Лідерам ЄС необхідно терміново розробити нову стратегію для ізоляції Трампа, стримування американської агресії та захисту міжнародної системи.

БЕРЛІН - Хибна торговельна війна президента США Дональда Трампа проти решти світу може стати початком кінця як його політичного домінування, так і його руху «Зробимо Америку знову великою» (MAGA) - але тільки якщо Німеччина та Європа зможуть скоординувати потужну міжнародну відповідь.

Найбільшою помилкою Європейської комісії та німецького уряду було те, що вони продемонстрували готовність поступитися вимогам Трампа, потенційно перетворивши його економічну помилку на політичну перемогу. Зараз вже має бути зрозуміло, що задобрювання Трампа лише прискорить крах міжнародної торговельної системи і ще більше підірве демократичні принципи управління в усьому світі.

Реакція Європейського Союзу матиме вирішальне значення у визначенні того, чи візьме гору адміністрація Трампа (яка має намір зруйнувати світову торговельну систему), чи Китай (який прагне її зберегти). Європейські лідери стоять перед чітким вибором: відстоювати багатосторонність і приєднатися до Китаю або стати на бік Сполучених Штатів Америки, які мають на меті запровадити MAGA Трампа. Третього варіанту немає.

Німеччина та Європа не можуть залишатися байдужими у цьому конфлікті. Поступитися вимогам Трампа, уклавши двосторонню торговельну угоду, буде рівнозначно схваленню кінця багатовекторності.

Постійна нездатність ЄС протистояти політиці Трампа свідчить про шокуючу недалекоглядність і політичну наївність. Хоча прямий економічний вплив тарифів Трампа на Європу, ймовірно, буде обмеженим, довгострокові наслідки - особливо для експортно-орієнтованої економічної моделі Німеччини - можуть бути жахливими. Поступка Трампу загрожує самій основі процвітання Німеччини, яка більше, ніж будь-яка інша європейська країна, залежить від відкритої глобальної торгівлі, заснованої на дотриманні принципів доброчесності, справедливості та конкуренції.

Отже, як Німеччина та ЄС повинні реагувати на тарифи Трампа? Новий німецький уряд - разом із Францією, Великою Британією та іншими європейськими партнерами - повинен захищати міжнародну торгівлю, приєднавшись до Китаю і запровадивши відповідні тарифи на американські товари.

У майбутніх переговорах зі США європейські лідери також повинні наполягати на двох ключових умовах. По-перше, вони повинні закликати до відновлення багатосторонніх відносин як основи глобальної торговельної системи. Це передбачає не лише зниження тарифів та інших торговельних бар'єрів до докризового рівня, але й відновлення міжнародних інституцій, таких як Світова організація торгівлі, яку США систематично підривають, блокуючи обрання нових представників до її апеляційної інстанції.

Важливо, що увага не повинна обмежуватися СОТ. Інші багатосторонні інституції, такі як Організація Об'єднаних Націй, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк, також повинні отримати можливість відігравати активнішу роль, особливо у представленні та захисті інтересів найслабших економік Глобального Півдня.

По-друге, Європа повинна наполягати на чесній конкуренції та єдиних правилах, особливо коли йдеться про регулювання діяльності технологічних гігантів, що базуються в США. Ці компанії платять мало або взагалі не платять податків і регулярно порушують закони і правила ЄС щодо захисту даних, етичних стандартів і ринкової конкуренції.

Нещодавнє рішення американського суду про те, що Google дійсно створив незаконну монополію у сфері пошуку, підкреслює нагальність цього питання. Як нещодавно зазначив міністр фінансів Німеччини Йорг Кукіс, європейські країни все більше залежать від послуг, що надаються американськими технологічними гігантами. Якщо ЄС не вжити заходів зараз, ця шкідлива залежність буде продовжувати поглиблюватися, роблячи Європу ще більш вразливою до політичного та комерційного шантажу в стилі Трампа.

Відродження системи багатосторонніх відносин також вимагатиме від Китаю, ЄС і Німеччини значних поступок і реформ, які допоможуть виправити глобальні дисбаланси. Через масові субсидії та інші форми підтримки національних компаній Китай неодноразово підривав норми міжнародної торгівлі з метою отримання несправедливих переваг. Але Німеччина також повинна скоротити свій гігантський профіцит за поточними операціями, який значною мірою зумовлений внутрішнім законодавством та іншими структурними бар'єрами, що ускладнюють роботу іноземних компаній на її ринку.

Враховуючи, що усунення цих викривлень може принести значні вигоди американським компаніям, є вагомі підстави вважати, що така збалансована торговельна угода може сподобатися Трампу і спонукати його до зміни курсу.

Незважаючи на економічні витрати, глобальна тарифна війна Трампа дає Європі шанс утвердитися в ролі посередника і захисника міжнародної торгівлі у все більш глобалізованому світі. Настав час, щоб Європа стала на захист своїх цінностей і скоординувала єдину відповідь з такими партнерами, як Китай, Канада, Мексика, Велика Британія та Японія.

Спровокувавши конфронтацію одразу з усіма найбільшими економіками світу, Трамп припустився серйозного стратегічного прорахунку. У короткостроковій перспективі відступ може дорого коштувати Європі, але дозволити Трампу перемогти і зруйнувати багатосторонню торговельну систему було б набагато гірше - як для економіки ЄС, так і для самої демократії.

Джерело — Project Syndicate

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Космос Політики
Космос Політики@politikosmos

Світова політика

78.1KПрочитань
5Автори
318Читачі
На Друкарні з 1 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається