Глобальний поліціянт США втратив орієнтири, а його суперники користуються ситуацією, щоб перекроїти політичний ландшафт, пише британський тижневик, який песимістично налаштований щодо здатності Джо Байдена повернутися до керма.
Президент США Байден дрімає у своєму кріслі-гойдалці, а в задній кімнаті салону – хаос. Президент Росії Володимир Путін на коні височіє над своїм українським колегою Володимиром Зеленським, наставивши зброю. На землі прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу намагається струсити з себе бойовика ХАМАСу, а прем'єр-міністр Британії Ріші Сунак в паніці дивиться на це, не забуваючи про китайського лідера Сі Цзіньпіна та аятолу Алі Хаменеї, що сидять у засідці в кутку.
Всі ці символи вказують на прихід «нового світового безладу» за часів демократичного президента Сполучених Штатів. Світовий порядок, нав'язаний США, руйнується, і наслідки цього вже очевидні. Іран використовує напад своєї «франчайзингової організації» ХАМАС на єврейську державу 7 жовтня для зміцнення своїх позицій на Близькому Сході, де домінують ісламістські режими.
«Ми зіткнулися з дуже неприємною конфігурацією», – зазначає Джонатан Спайер. «У той час, як решта світу втомилася від Близького Сходу і його нескінченних воєн, політичний іслам продовжує домінувати на вулицях арабського світу».
Увага американців зараз прикута до Близького Сходу, тому Росія відчуває себе вільно в Україні. В той самий час, на зустрічі в Пекіні з нагоди десятої річниці своєї ініціативи «Новий Шовковий шлях» Сі Цзіньпін прагне підкреслити ще одну союзницьку вісь. Серед гостей: Володимир Путін та Віктор Орбан, прем'єр-міністр Угорщини, який розривається між Москвою і Брюсселем.
«Російські ЗМІ поспішили відзначити контраст між багатополярним баченням світу Сі Цзіньпіна і Володимира Путіна і млявим баченням адміністрації Джо Байдена на Близькому Сході».
Чи може Вашингтон все ще відновити контроль? Ніщо не викликає сумнівів. Джонатан Спайер підсумовує: «Час однополярного панування Сполучених Штатів, схоже, закінчився. Зараз прагнення до втручання менш виражене у Вашингтоні та серед американських виборців, ніж двадцять років тому». Натомість інші сили, на чолі з Іраном на Близькому Сході, перекроюють геополітичний ландшафт.
Джерело: The Spectator
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Bitcoin вгору чи вниз? Аналітики оцінили найближчі перспективи біткоїна
Чи готується біткоїн до масштабного прориву, чи варто очікувати подальшого падіння? Думки аналітиків розділилися, і прогнози вказують на різні сценарії розвитку. Дізнайтеся, що чекає на криптовалюту та які ключові рівні слід тримати в полі зору. Читайте аналіз!
Теми цього довгочиту:
КриптовалютаВійна росії в Україні: Військові та розвідувальні аспекти
Автор: Ендрю С. Боуен з Дослідницької служби Конгресу для членів та комітетів Конгресу США
Теми цього довгочиту:
СшаТехаська різанина по-трампівськи
Сьогодні в Техасі спалахнула дійсно масштабна «пожежа», масштабів якої ще не бачив американський народ. Білий Дім повністю втратив контроль над ситуацією, яка ще більше роздмухує нестабільну політичну ситуацію й, більш того, СТАЄ ЇЇ ЧАСТИНОЮ.
Теми цього довгочиту:
Сша