Провал миротворчої місії Росії в Нагірному Карабаху поставив під загрозу її довгострокову присутність на Південному Кавказі і призвів до того, що Вірменія більше не звертається до Москви за гарантіями безпеки. Також конфлікт показав, що Азербайджан більше побоюється західних санкцій, ніж російської військової сили.
Вторгнення Росії в Україну у 2022 році ще більше послабило її військовий потенціал і зруйнувало значну частину її авторитету. Спроби Москви виправдати свої прорахунки виявилися непереконливими. Провал миротворчої місії ставить під сумнів військову присутність Росії у Вірменії, оскільки їхні інтереси швидко розходяться.
Мета Москви на Південному Кавказі змінилася через конфлікт в Україні, і вона навряд чи буде вступати в конфлікт з Азербайджаном та Туреччиною.
Без гарантій безпеки або поставок зброї з Росії Вірменія має мало підстав залишатися у військовому альянсі ОДКБ. Невдоволення Москвою призвело до того, що Вірменія ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, що ще більше загострило їхні відносини. Реакція Москви на це рішення була ворожою, і вона запровадила торговельні обмеження на вірменські товари.
Однак минулі спроби Росії покарати прозахідні країни не були успішними, і не виключено, що Вірменія може піти слідами Молдови та Грузії в пошуках тісніших зв'язків з Євросоюзом.
Джерело: Carnegie Europe
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
31 рік тюрми й 154 ударів батогами. Хто така Наргіз Мохаммаді, що отримала Нобелівську премію миру — BBC News
Нобелівську премію миру 2023 року отримала іранська активістка Наргіз Мохаммаді, за боротьбу з іранським режимом, який утискає права жінок у країні.
Теми цього довгочиту:
ІранСША не готові до війни великих держав — Politico
Нещодавня промова президента США Джо Байдена в Овальному кабінеті ознаменувала ключовий момент у поглибленні конкуренції між Америкою та її союзниками, з одного боку, та віссю диктатур, що об’єднується навколо Росії, Китаю, Ірану та Північної Кореї, з іншого.
Теми цього довгочиту:
Аналітика«Росіяни ніколи не підуть»? Доведено протилежне — IPG-journal
Азербайджан став єдиною країною на Південному Кавказі, де немає російської військової бази. Як це стало можливо?
Теми цього довгочиту:
Аналітика