Базові потреби, які впливають на емоційний стан



Хочу поговорити про потреби, які для багатьох людей є звичними і здаються зрозумілими. Та не завжди ми знаємо, в якій мірі вони впливають на наш загальний стан, і що в зв'язку із цим можна поліпшити.
Мова йдеться про потреби у сні, їжі та русі.
Почнемо зі сну. Після якісного сну ми відчуваємо бадьорість, піднесений настрій, голова "світла". Навпаки, якщо сон неякісний, переривчастий, поверхневий, то після пробудження відчувається втома, слабкість, поганий настрій. Тобто ми вже на початку дня маємо незадовільний емоційний стан, який впливатиме і на наші мисленеві здібності, і на прийняття рішень, і на комунікацію. 
Щоб покращити свій настрій, ми можемо спробувати налагодити сон завдяки легким діям: просвіжити повітря в кімнаті, де спимо, зробити максимальну темряву, використовувати зручне ліжко, подушку, ковдру, відмовитись читати хвилюючу інформацію за 30 хвилин до сну.
Звісно по цьому питанню є багато фахових рекомендацій в інформаційному полі, якими можна скористатися самостійно, або звернутися до спеціаліста, який запропонує дії, підібрані під ваш запит. 
Покращуючи сон, ми покращуємо свій загальний стан.

Наступна важлива базова потреба –їжа.
Зазвичай важливо і те що ми їмо, і те скільки ми їмо. Але, на мою думку, сформовану особистим досвідом, досвідом роботи з клієнтами, важливу роль в споживанні їжі відіграє розклад, за яким ми приймаємо їжу. Тобто, прийом їжі має бути регулярним, бажано приблизно в один і той же час. Наприклад: сніданок - 8.00-9.00, обід 13.00-14.00, вечеря - 18.00-19.00. 
Дуже часто, коли ми знаходимося в збудженому стані, це може бути і позитивне збудження і негативне, сигнал голоду може бути не помічений. І тому важливо ставити собі нагадування про необхідність поїсти. Такий розклад дає нашому організму ритм і порядок, розуміння що поживні речовини надійдуть вчасно, в необхідній кількості і якості для функціонування, що сприяє врівноваженню емоційного стану. 
Дуже часто їжа виконує роль "вгамування" емоцій, що може призвести до розладу харчової поведінки, а дотримання розкладу зменшує цій ризок, позитивно впливаючи на загальний емоційний стан.
Безумовно, якщо взаємодія з їжею вже вийшла за кордони регулювання, раджу звертатися до спеціаліста.
І ще: наша їжа повинна якісно, смачно, різноманітно живити наш організм і приносити фізичне, естетичне і емоційне задоволення. 
Таким чином, харчування за розкладом, споживання якісної і різноманітної їжі, позитивно впливає на наш загальний стан.

Окремо, хочу звернути увагу на роль руху в нашому житті. Рух позитивно впливає на наш загальний емоційний, фізичний, когнітивний стан і є необхідним компонентом в покращенні психологічного стану.
Для кожного з нас це може бути різні види руханки - плавання, біг, йога, пілатес, танці, тощо. Хочу підкреслити що всі фізичні навантаження переш за все, мають викликати позитивні емоції, а не важкість і біль, тому що наш мозок буде давати сигнал на повторення позитивного досвіду і пручатися негативному.
На мій погляд, самий універсальний і легкодоступний вид руханки - це ходьба. 
Ходьба допомагає відпочити, краще думати, сприяє креативності, впливає на якість прийняття рішень.
Під час ходьби ми ритмічно дихаємо, що ефективно знижує симптоми тривоги і депресії. Дихання також покращує роботу внутрішніх органів, впливає на роботу системи травлення, серцево-судинної системи.
Коли ми ходимо на вулиці, на природі, то у поле нашої уваги потрапляє велика кількість  об'єктів, що дає розширення уваги і позитивно впливає на відновлення гарного настрою. 
Швидка ходьба всього за 15 хвилин знижує артеріальний тиск, збільшує рівень енергії, знижує ризик захворювання.
Ходьба одразу після їжі допомагає згладити піки підйому глюкози, що позитивно впливає на вагу. 
Тому, дуже рекомендую включати в свій денний план ходьбу, мінімум 30 хвилин, щоб почувати себе краще і мати сили виконувати складні завдання сьогодення.

Висновки:
Емоційний стан впливає на якість нашого життя, прийняття рішень, комунікацію з собою і оточуючими і, відповідно, на результати.
Три базові потреби - сон, їжа, рух напряму впливають на наш емоційний стан, коригуючи їх, ми можемо суттєво покращити своє життя.
Так, це потребує певних зусиль, але результат того вартий!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Ольга Мазурьонок
Ольга Мазурьонок@Olgamazurenok

Психологіня

253Прочитань
6Автори
2Читачі
На Друкарні з 10 серпня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається