Кому сподобається книга «Двоповня. Закони Невриди»? Чиєю творчістю надихається Катерина Самойленко та екранізацію якої книги із сучасної української літератури мріє побачити?
Про це та багато іншого дізнавалася наша журналістка Анастасія Прокопенко!
Остання прочитана книга сучукрліт та враження від неї
«Земля загублених» Катерина Калитко. Це щемка, іноді болюча, але прекрасна збірка оповідань. Магічний реалізм у найкращому його прояві. Мова Калитко невимовно прекрасна, я тону в ній і абсолютно не хочу випливати з неї.
Про книгу сучасної української літератури, яку мріє побачити екранізованою
Мені здається, екранізація «Сестер Річинських» Ірини Вільде могла б мати не менший успіх, аніж екранізація «Маленьких жінок» Луїзи Мей Олкотт.
Для кого книга «Двоповня. Закони Невриди»?
Для тих, хто полюбляє гру з давніми оповідками та переспіви казок. Тих, кого однаково манять як естетика вишуканих маєтків, так і темних-темних лісів. Тих, хто любить динамічний сюжет. І тих, хто полюбляє знаходити в текстах відсилання: як прямі, так і приховані.
«Закони Невриди» — це перший том трилогії «Двоповня». Наразі всі три томи написані. Другий і третій томи мають вийти до кінця 2025 року.
Про тих, чия творчість надихає
Якщо говорити про те, чиї тексти вплинули на мене в молодшому віці, то я вигаптувана на прозі Сомерсета Моема, Френсіса Скотта Фіцджеральда та Гі де Мопассана. Також відбиток залишила проза французьких екзистенціалістів, зокрема Альбера Камю. Я розгортаю їхні тексти, якщо відчуваю, що слова висковзають із рук: вони досі мене надихають.
Якщо йдеться про шлях автора, то я схиляю голову перед Сюзанною Кларк. Після промоції «Джонатана Стрейнджа та містера Норрелла» вона зникла на довгі роки, адже мала важкі психологічні проблеми. Та попри безупинне страждання, у якому вона жила весь цей час, вона спромоглася подарувати світу «Піранезі». Я щиро сподіваюся, що ця книжка не стала її «лебединою піснею», а навпаки стала новою віхою у творчості.
Про письменницькі ритуали, перш ніж сісти за написання книги
Перевірити, чи є в будинку ручка, яка ще пише. 70% «Двоповні» написана від руки, а це дуже багато використаної пасти. Тож порожніх ручок у моєму будинку завжди було багато.
Про останню придбану книгу
Мені важко стриматися в книжкових магазинах, тож востаннє я купила одразу три книжки: «Калігула» Саймона Терні, «Флорентійська чарівниця» Салмана Рушді та «Поклич лисицю» Маркеля Грабо. Вони всі різні, проте в кожній я сподіваюся знайти насолоду.
Фізичні чи інтернет-книгарні?
Фізичні книгарні. Атмосфера, у якій купуєш книжку, не менш важлива, аніж атмосфера, у якій її читаєш.
Принцип, за яким обирає книги для читання
Зазвичай можу вчепитися оком за анотацію, але далі шукаю розлогі й аргументовані відгуки на книжку. Також люблю дивитися огляди на книжки тих блогерів, смаку яких довіряю.
Журналістка: Анастасія Прокопенко
Коректорки: Анна Ковбасенко та Ангеліна Іванченко.
Дизайнерка: Іванна Морозова
Маєш цікавий матеріал про сучасну українську літературу та хочеш, аби його опублікували? Надсилай на пошту [email protected].
Популяризуймо сучукрліт разом!