Будуємо план книги

Що таке план книги?

План книги містить перелік подій у романі. Цей список подій включає початок, середину та кінець історії. Він також може містити огляд персонажів, повороти сюжету та інформацію про основні конфлікти. Мета плану книги — допомогти вам структурувати свої ідеї в логічному форматі, який буде зрозумілим для читачів. Плани книг також можна назвати кресленнями або планами, оскільки всі ці документи допомагають упорядкувати ваші ідеї.

Існує багато різних типів планів книжок, які автори використовують, коли планують чи описують свої історії. Найпопулярніший метод, якому ви, можливо, навчилися в школі, — це історія гори . Типова гора історії розбиває вашу ідею на п’ять частин. Ці різні частини додають структуру вашій ідеї, полегшуючи написання вашої першої чернетки. Інша техніка, яку використовують автори, це метод сніжинки . Цей метод бере просту ідею та продовжує її доповнювати, доки не сформує схему чи навіть базову чернетку вашої історії.

Звичайно, є багато інших способів окреслити вашу книгу, таких як ментальна карта, списки сцен, часові шкали, структура з трьох актів і навіть нотатки в блокноті. Не існує офіційного методу чи техніки для планування книг – просто робіть те, що вам найбільше зручно. І якщо ви не впевнені, куди жебракувати, тоді ця публікація покаже вам, як скласти план книги за сім простих кроків. Продовжуйте читати!

Створюємо план книги за 7 кроків

Процес окреслення книги є дуже важливим кроком у написанні історії - розпочнімо:

1. Запишіть свою ідею.

Принаймні одним-двома реченнями стисло викладіть свою ідею історії . Важливо, щоб ви резюмували свою ідею якомога меншою кількістю слів. Таким чином ви можете позбутися будь-яких непотрібних або нерелевантних ідей. Ось кілька прикладів резюме в одне речення:

  1.  Сором'язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  2. Інопланетна форма життя прибуває на Землю в пошуках стародавнього артефакту. 

  3. Відставний детектив змушений повернутися до роботи, коли його дочку вбивають.  

2. Опишіть налаштування.

Ваша історія може мати одне основне налаштування разом із кількома допоміжними налаштуваннями. Основним місцем дії зазвичай є загальний настрій історії. Тоді як підпараметри – це конкретні місця та періоди часу. На цьому кроці ви повинні спочатку надати короткий опис основних налаштувань. Тоді ви можете перерахувати будь-які підпараметри, якщо це доречно. Ось приклад, який вам допоможе:

  • Короткий зміст ідеї: сором’язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  • Основне місце дії: тихий, нудний, скромний початок до захоплюючих, диких і безрозсудних моментів.

  • Місце дії: Тихе містечко Брекон в Уельсі. Темний, брудний клуб у Лондоні, досвід високого класу в Royal Albert Hall. Подорожуйте світом до популярних музичних закладів у Нью-Йорку, Парижі, Токіо, Дубаї, Бангкоку та Барселоні.

3. Назвіть своїх персонажів.

Складіть список усіх головних героїв вашої історії. Це включає вашого героя, помічників і будь-яких поганих хлопців або лиходіїв. Для кожного персонажа ви можете створити короткий опис профілю, щоб описати його особистість і роль в історії. Ось приклад, заснований на нашій попередній ідеї історії:

  • Короткий зміст ідеї: сором’язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  • Соня Томас [Головна героїня]: Дуже сором'язлива, рідко говорить. Нещодавно вона закінчила середню школу з невеликою кваліфікацією. У неї є унікальна примха: щоразу, коли вона вступає в суперечку або не погоджується з кимось, вона починає читати реп на цю тему. Спочатку вона відчуває себе збентеженою і схожою на «виродка». Але потім, коли історія йде далі, вона знаходить все більше впевненості в собі та своєму таланті.

4. Складіть список конфліктів.

Кожна історія має певний конфлікт. Цей конфлікт може бути внутрішнім, усередині самого головного героя або зовнішніми силами чи персонажами. У більшості романів є один великий конфлікт і набір менших, другорядних конфліктів. Ваше завдання полягає в тому, щоб перелічити та коротко описати ключові конфлікти, які ви плануєте мати у своїй історії. Ось приклад:

  • Короткий зміст ідеї: сором’язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  • Великий конфлікт: внутрішній конфлікт – Соня боїться покинути рідне село. Вона за все своє життя не покидала це село і ненавидить зміни. Вона просто хоче пройти по життю непомітною. Але глибоко всередині лунає голос, який вимагає уваги в глобальному масштабі. 

  • Дрібний конфлікт №1: батьки Соні постійно порівнюють її з іншими дівчатами її віку. Це призводить до суперечки між цими персонажами

  • Дрібний конфлікт №2: хлопець, у якого Соня була закохана в школі, висміює її унікальний талант читати реп під час сварки.

5. Підведіть початок.

Візьміть усе, що ви дізналися про свою ідею, і підсумуйте початок. В одному абзаці запишіть, як почнеться історія. Уникайте серйозного конфлікту, просто представте головних героїв і місце дії. Ось наш приклад початку резюме:

  • Короткий зміст ідеї: сором’язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  • Початковий підсумок: Розташування Брекона в Уельсі буде описано детально як тихе, скромне село. Соня, головна героїня, буде представлена ​​разом із обома її батьками, які займаються вівчарством. Суперечка між матір'ю та донькою свідчить про те, що її мати соромиться своєї дочки. Відтоді, як померла сестра Соні, їхні стосунки розірвані. Єдина пристрасть Соні в житті — це реп, про це свідчать речі в її спальні. Діалог Соні на початку обмежується елементарними відповідями, такими як «так», «можливо», і знизує плечима.

6. Підсумуйте кінцівку.

Подумайте про те, де закінчиться ваша історія. Як уявити, що це закінчиться? Чи буде це щасливий, сумний чи крутий кінець? А тепер лише в одному абзаці підсумуйте кінець вашої історії. Ось наш приклад кінцевого підсумку:

  • Короткий зміст ідеї: сором’язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  • Кінцевий зміст: Соня показана в майбутньому через 5 років від початку оповідання. Вона зустрічається з другом дитинства. Вони обидва далеко від дому, це квартира в Нью-Йорку. Соні дзвонить музичний агент і запитує її, коли вона зможе співпрацювати з дуже відомим репером. Історія закінчується на цьому, залишаючи читача з теплим відчуттям того, що нове життя Соні ось-ось почнеться.

7. Створіть список сцен.

З кращим розумінням вашої ідеї тепер ви можете перерахувати ключові події чи моменти в історії. Цей крок може бути дуже важким, але щоб все було просто, просто зосередьтеся на початку, середині та кінці. Звідти ви зможете перелічувати все більше і більше сцен у своїй історії. Ось приклад запропонований мною списку сцен:

  • Короткий зміст ідеї: сором’язлива дівчина вирушає в подорож, щоб стати відомим репером.

  • Сцена №1: Група фермерів пасуть овець на фермі.

  • Сцена №2: Марбелья кричить ім'я своєї дочки, Соня, з маленької кухні.

  • Сцена №3 : ​​Соня зачинена у своїй спальні, а в її навушниках лунає гучний хіп-хоп.

  • Сцена №4: розлючена Марбелья вибігає сходами, бурмочучи собі під ніс про свою непотрібну дочку. Вона починає грюкати дверима спальні дочки.

  • Сцена №5: Соня нарешті щось чує і біжить відчиняти двері спальні.

Дотримуючись семи наведених вище кроків, ви отримаєте детальний план книги. Тепер складаємо сюжет)

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мольфарка за наймом
Мольфарка за наймом@kosenkoart

письменниця, порадниця

567Прочитань
2Автори
20Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (2)

о, цікавий матеріал)

Вам також сподобається