Час і цвіркунчики

коли влітку Ніхто грав на сопілці, утворені ним звуки ненадовго завмирали у повітрі, а потім назавжди розчинялися.

через декілька вічностей прийшла зима, і ті ж самі звуки стали замерзати та падати на землю, і так з’явилися речі. Ніхто зрозумів, що взимку грати музику не можна – інакше не залишиться вільного простору.

знову минуло кілька вічностей (на дві чи три менше цього разу), прийшла весна, але Ніхто вже встиг забути про сопілку і вона стала тисячею цвіркунчиків.

декотрим цвіркунам так добре вдавалася музика, що інші у відчаї опускали руки. і деякі настільки розлінувалися, що аж перетворилися на черв’ячків і знічев’я стали гризти предмети. предмети були несмачними, але черв’ячки заздрили цвіркунам і, аби вдавати, що вони теж роблять щось корисне, продовжували гризти та ковтати речовину.

коли Ніхто повернувся, то дуже зрадів, почувши цвіркунів. але розгледівши що накоїли черв’ячки, розгнівався. Ніхто подрібнив наступну вічність на кавалки в декілька мільярдів років кожен, щоб раніше прийшла зима і змусила хробачків припинити чинити шкоду.

та холод розігнав по нірках не тільки черв’ячків, а й цвіркунів, і не спливло і чотирьох з половиною мільярдів, як Ніхто скучив за співами. довелося ще більше дрібнити час…

цвіркунчики після відпочинку заспівали як ніколи раніше, Ніхто плакав і сміявся і танцював слухаючи тих пісень. але музики не розрахували сил і змушені були зупинитися, аби перевести подих. у тиші, яка запанувала тієї миті, Ніхто почув дике ревіння та божевільний регіт – хробачки! декотрі встигли відростити собі ікла по двадцять метрів.

так і повелося: щойно скучить Ніхто за музикою, як приходить весна; як втомляться цвіркуни – настає осінь. а час кожного разу стає дрібнішим і дрібнішим – візьмеш у жменю, а він між пальці і висиплеться…

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ДВ
Дмитро Волохатченко@Volokhatchenko

Писемник

435Прочитань
7Автори
10Читачі
На Друкарні з 11 квітня

Більше від автора

  • Емілі Дікінсон

    Що спільного у метелика і засушених, проштрикнутих голкою тілець під склом у музеї? Кольори і форма? Ні, у живого метелика немає немає нічого визначеного, тому що зрідка лише крильця припиняють рух. І його безглуздо розглядати окремо від поля, від трав, квітів, неба, Сонця...

    Теми цього довгочиту:

    Біографія
  • Я бачив птахів…

    Я бачив птахів. Вони принесли мені море - шум хвиль і запах солі...

    Теми цього довгочиту:

    Верлібр
  • Музика Нічного Горщику

    Перша публікація "Камерної Музики" сталася на сім років раніше за "Дублінців", у 1907, коли автору було двадцять п'ять, а писалися вірші задовго до того...

    Теми цього довгочиту:

    Огляд

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Ніхто - танцюючий бог?

Вам також сподобається