Азербайджан ще не досягнув усіх своїх цілей. Він прагне відкрити пряме наземне сполучення зі своїм анклавом у Вірменії – Нахічеванською Автономною Республікою з населенням трохи менш як 450 000 осіб. Це також дало б материковій частині Азербайджану прямий доступ до Туреччини замість транзиту через Іран. Пропозиції щодо «Зангезурського коридору» викликають запеклий опір Вірменії, оскільки він фактично заблокував би кордон країни з Іраном. Це питання залишається актуальним з часів першої карабаської війни 1991 року, після якої населення двох країн було пов'язане лише авіасполученням.
Частина угоди, яка зупинила другу карабаську війну у 2020 році, включала дозвіл на вільний транзит через Зангезур, але вона так і не була реалізована. Зараз ця ідея знову на порядку денному, її підняв президент Азербайджану Ільхам Алієв на зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом 25 вересня, коли вони зустрілися в Нахічевані. Це втягне в гру Іран, оскільки маршрут будь-якого коридору між Азербайджаном і Нахічевані пролягатиме вздовж його кордону. Необхідно буде укласти якусь угоду, яка б розв'язала проблеми безпеки Ірану – і дуже ймовірно, що до цього буде залучена Москва як один з близьких союзників Тегерана.
Таким чином, Москва, схоже, прийняла свідоме рішення відмовитися від Вірменії заради тісніших відносин з Азербайджаном і Туреччиною та можливості виступати посередником у відносинах з Іраном. В очах Путіна, без сумніву, Пашинян є одноразовим. Він може почекати, поки до влади прийде інший, більш зговірливий лідер.Тим часом розворот Вірменії на Захід видається майже неминучим. Країна, ймовірно, вийде з ОДКБ, подасть заявку на вступ до НАТО і попросить про безвізовий режим з ЄС. Але те, як Пашинян придушує протести, поставить багатьох потенційних союзників на Заході в незручне становище.
Ситуація ускладнюється лише залежністю Європи від Азербайджану в питаннях постачання газу і його стратегічно важливим розташуванням на євразійському торговому шляху «Середній коридор» між Китаєм і Європою. Захід все ще може відігравати важливу роль у встановленні миру між Вірменією та Азербайджаном. Але для того, щоб будь-яке довготривале врегулювання було міцним, Росія і Туреччина повинні бути залучені до нього, а не ставати його спойлерами. Це проблема з багатьма рухомими частинами.
Джерело: Asia Times
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
А. Квасьневський: Польща є однією з найважливіших країн НАТО
Цього тижня Польща святкує 25-ту річницю вступу до НАТО. Дослідження CBOS показують, що 60 відсотків поляків вважають це подією історичного значення, а 90 відсотків підтримують членство в Альянсі.
Теми цього довгочиту:
АналітикаРосія на шляху до встановлення нових рекордів військових витрат
Автори: Олександра Прокопенко та Олександр Коляндр для The Bell
Теми цього довгочиту:
Олександра ПрокопенкоЯк Росія націлилася на Францію і радикалізувала Еммануеля Макрона
Доволі цікава стаття про зміну ставлення Макрона до України, про те, як росія вже нападає на Францію та про подальшу підтримку України Францією.
Теми цього довгочиту:
Геополітика