Ключові моменти у спілкуванні з військовим/ою

Ненав'язливість
Не вимагайте та не наполягайте, щоб вам регулярно та чітко відповідали. Інколи справді немає на це можливості. Ви зі своїм хвилюванням ще може впоратися, а захисник дуже ризикує життям, шукаючи зв'язок, щоб надіслати вам повідомлення. І все цедля того, щоб не чути звинувачень та істерики. 

Доречність
Є можливість – більше спілкуєтеся, немає, боєць на передовій – значить, розмовина неважливі теми можна відкласти.

Нормалізація
Якщо військовий говорить вам про симптоми стресу - валідувати (визнавати), нормалізувати їх. Наприклад, можна сказати «Це тому, що ситуація ненормальна, організм так реагує, щоб захистити себе, з тобою все буде в порядку, щойно напруга спаде, психіка знає, як вберегти себе». Залежно від ситуації можна розповісти про техніки саморегуляції, спробувати їх разом.

Приймати, що військовий/а може почувати себе по-різному - і бути виснаженим/ою, і засмученим/ою, і схвильованим/ою.

Самоконтроль
Плакати в трубку, причитати, панікувати, істерити – коли ви так робите, то передаєте військовому свій настрій. Ви його розхитуєте і дестабілізуєте. На заспокоєння – ваше, а потім і своє, у нього витрачається багато дорогоцінних сил. Тому, будь ласка, потурбуйтеся про себе, а потім виходьте на зв’язок.  

Підтримка, а не жалість
У жалості немає нічого поганого. Всім інколи хочеться, щоб їх пригорнули та пожаліли, особливо, у близьких та довірливих стосунках. Але якраз на війні це не дуже не доречно. Натомість ваша віра, підтримка може надати сил захиснику. 

Бути поруч
Бути готовою слухати і бути поруч, навіть якщо певну історію ви чуєте вже десятий раз. Так психіка намагається розкласти все по поличкам, так проходить зцілення. 

Ну, а ключове правило, точніше, рекомендація – все прояснювати у діалозі зі своєю близькою людиною. Наприклад, коли писати; про що варто чи не варто питати; які фрази (смайли) будуть позначати, що все ок або ж не треба турбувати зараз; які теми не обговорювати; чим ділитися і у якому форматі (текст, аудіо чи маленькі затишні відео) і т.д.

- Як підтримати бійця тут
- До чого слід бути готовими ветеранам ти тих, хто їх буде зустрічати тут
- Як змінює війна тут

Якщо вам потрібна допомога, ви хочете поговорити - чекаю вас на консультації - безпечний простір для ваших думок та емоцій. Запис - за посиланням у профілі

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Дружня психологиня
Дружня психологиня@j_korobenko

Тут спокійно та цікаво)

195Прочитань
0Автори
7Читачі
На Друкарні з 25 серпня

Більше від автора

  • Що таке справжня турбота

    Подбати про людину – це не означає дати їй те, що у вас є, що ви можете дати. Подбати про людину – це дати їй те, чого вона дійсно хоче, чого потребує на даний момент. В першому випадку не складно поділитися своїм, тим, що у нас і так є, що ми вміємо. В іншому - напружитися

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Сумніви у симпатії

    Якщо ви не впевнені, у вас є сумніви, чи подобаєтесь ви вашому потенційному партнеру або чи подобається вам ця людина - то, зазвичай відповідь одна. Ні. Жорстко, але це правда. Бо коли людина нам подобається – це очевидно. У вас буде внутрішнє глибоке знання: так або ні.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія
  • Провина вцілілого: як з цим упоратися

    Що можна зробити, щоб не було так гостро та не боліло.  ☑️ Нагадайте собі: війна – не ваша провина. Спрямуйте емоції на ворога, який розпочав її.

    Теми цього довгочиту:

    Птср

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається