Здавалося б, ще два роки тому, після появи японських компаній з їхніми фуллфреймами, питання суперництва бездзеркальних та дзеркальних фотоапаратів мало назавжди піти в небуття, але ні. Як і раніше, багато професіоналів сумніваються в тому, що за бездзеркалками майбутнє, говорячи про різні їх недоліки: від часу автономної роботи, до інших консервативних речей. І навіть факт стрімкого зростання виробництва очевидних лідерів не є приводом, щоб почати поважати перезапуск цього сегменту. Враховуючи цю обставину, ми представляємо в нашому рейтингу кращих фотоапаратів 2024 року обидва класи техніки, сподіваючись, що зрозуміли мислення та інтереси різних користувачів: як професіоналів-ентузіастів, яких бентежить ненажерливість актуальних рішень, так і сучасних фотографів, які йдуть у ногу з прогресом.
Кращі дзеркальні фотоапарати
Незважаючи на сам принцип ціноутворення цього сегмента техніки, назва нашого ресурсу змушує шукати найкраще щодо співвідношення ціна/якість з того, що є на ринку. Простіше кажучи, ми не ставили перед собою завдання – уявити найсвіжіші моделі, які особливо не відрізняються від попередників, але коштують на 20-25% дорожче. Ні. Натомість, ми зібрали актуальних до сьогодні «володарів рухливих дзеркал», які за інших практично рівних просіли в ціні на тлі появи спадкоємців. Зокрема, у нашому списку ви зможете побачити легенд, які, як і раніше, займають топові позиції в тому ж DxOMark (провідний ресурс із тестування оптики у світі).
Nikon D6
Безумовно, це хороший повнокадровий фотоапарат, що приваблює широкими можливостями для тонкого налаштування фото- та відеоконтенту. Модель Nikon D6 виділяється реально широким динамічним діапазоном та розвиненими репортерськими якостями. До складу конструкції входить дуже чіпкий та спритний автоматичний фокус. При цьому інженери відомої торгової марки подбали про ергономіку потужного інструменту. Конструкція включає відразу два слоти для карток пам’яті, модель приваблює гарною автономністю. Корпус отримав захист від вологи, так і пилу. Необхідно відзначити підтримку HDR, автобрекетинг, багато режимів експозиції, включаючи пріоритет витримки. Система виміру, звісно, точкова.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
є HDR;
ергономіка;
захист корпусу;
хороша автономність;
швидкий автофокус.
Мінуси:
немає стабілізації зображень.
Nikon D850
Найкращий дзеркальний фотоапарат 2025 року – це модель Nikon D850 з урахуванням рейтингу незалежних компаній, відгуків користувачів та з низки збалансованих параметрів. Справді, швидка матриця формату FX, що використовує 45,7 мегапікселів, дозволяє створювати знімки з підвищеною деталізацією. Передбачено зйомку відео в 4К. При цьому КМОП-матриця позбавлена низькочастотного оптичного фільтра – замість нього використовуються вбудовані мікролінзи без зазору. До сильних сторін цього інструменту можна віднести 153-точкову систему АФ, яку багато хто знає завдяки моделі D5. Система гарантує максимальну точність фокусування та відмінне охоплення кадру. Фотоапарат дуже витривалий, жвавий – до 7 кадрів в секунду. До переваг можна віднести низький вміст шумів, точність та якість знімків у темряві. 180K-піксельний датчик RGB з просунутою системою розпізнавання сюжетів гарантує професійний контент при освітленості, аж до -3 EV. Щодо конструкції, можна відзначити наявністю USB 3.0.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
Bluetooth та Wi-Fi;
світлочутливість;
система АФ;
мікролінзи без зазору;
витривала камера.
Мінуси:
не знайдено.
Кращі бездзеркальні фотоапарати
Насправді на користь бездзеркальних моделей можна наводити безліч аргументів. На мій погляд, одним із серйозних є матрична система стабілізації. Так як компенсація траєкторія зміщення відбувається за допомогою переміщення бази з сенсором у площині, такі моделі відмінно функціонують у зв’язку з будь-якою оптикою незалежно від того, є матричний оптичний стаб чи ні. У преміальних моделях, як правило, він може компенсувати в районі 7 ступенів експозиції, якщо знімаєте з інструментом у руках навіть при поганому рівні освітлення. Власне такі моделі і пропонуємо розглянути в нашому списку.
Sony A7R III
Ця модель є уособленням довгого та складного суперництва з Nikon. В результаті компанія Sony подарувала суспільству гарний професійний бездзеркальний фотоапарат високої якості серії a7R III. Навіть друге покоління цієї моделі свого часу поставило серйозну динаміку розвитку повнокадрових камер. Тепер студійні та пейзажні роботи вдалося вивести ще на одну планку вище. Пристрій дозволяє створювати до 10 кадрів за секунду за наявності досить гарного буфера. Це при тому, що велика матриця має на увазі зйомку досить важких зображень. Тішить і ємний акумулятор, і якість конструкції цієї моделі. До інших переваг експерти відносять динамічний діапазон, деталізацію картинки, автофокус і роботи при високих ISO. Винахід має на увазі зйомку 4К-відео з технологією Hybrid Log Gamma. У плані оснащення все те ж таки на висоті: є NFC, спритний Wi-Fi і сучасний стандарт Bluetooth.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
заряджання без втрати працездатності;
технологія Hybrid Log Gamma;
добрий функціонал;
якість конструкції;
велика матриця;
швидкість зйомки кадрів.
Мінуси:
розташування клавіш запису.
Sony A1
Кращий фотоапарат 2025 року серед різноманітності цифрових і дзеркальних рішень – це модель Sony A1, що підтримує 10-бітний формат HEIF. Ця лінійка відрізняється підтримкою склеювання фотографій, потужним автофокусом з розпізнаванням очей. Високий цінник також можна пояснити наявністю дорогого OLED-дисплея та хорошого видошукача. Можна записувати реальні 10-бітові відео з роздільною здатністю, аж до 7680 на 4320 пікселів (це 8К-роздільна здатність). Частота оновлення може досягати 120 кадрів в секунду. Крім іншого, хотілося б відзначити технологію кольору S-Cinetone. Високий результат обумовлений наявністю дорогої матриці з роздільною здатністю 50,1 мегапікселів. Динамічний діапазон цієї технології підтримує 15 ступенів експозиції. Це поширюється як на зйомку фото, так і відео.
✅Переглянути ціни в різних магазинах✅
Плюси:
максимальний дозвіл;
відмінна комплектація;
дорогий екран;
формат HEIF;
приголомшливий сенсор.
Мінуси:
не знайдено.
Рейтинг виробників фотоапаратів
Купівля фотоапарата – досить непросте завдання, яке передбачає розуміння не лише лідерів сегменту, а й усього асортименту загалом. Якщо Вам не припали до смаку або гаманця зазначені моделі, варто звернути увагу на рейтинг кращих виробників фотоапаратів, складений редакцією з урахуванням переліку популярних моделей, відповідності актуальним стандартам та відгуків користувачів. Список носить суб’єктивний характер, але дозволить зрозуміти, товари яких брендів не викликають сумнівів щодо надійності, і які лінійки мають попит загалом:
Fujifilm. Відомий виробник оптики, в асортименті якого є щасливі лінійки компактних фотокамер та ультуми серії Fujifilm X;
Victor Hasselblad AB. Шведський виробник електроніки, який тривалий час радував середньоформатними фотоапаратами. Останнім часом пропонує дуже солідні преміальні дзеркальні моделі;
Samsung. У галузі виробництва професійних фотоапаратів південнокорейський бренд, звичайно ж, досяг менших успіхів, ніж у плані оптики для своїх камерофонів, але компактні Samsung NX (зі змінною оптикою) виглядають досить серйозно;
Olympus. Ця компанія має шикарні компактні моделі серії Olympus Pen та моделі зі змінною оптикою, що входять до лінійки Olympus OM-D (те ж невеликі);
Olympus. Один із лідерів у галузі виробництва бездзеркальних ультракомпактних фотоапаратів із шикарним зумом. Зокрема, це стосується сегмента Lumix і Lumix G;
Pentax. Компанія, яка складається з групи RICOH IMAGING COMPANY. Під цим брендом випускаються як компактні, так і захищені фотоапарати, оснащені змінною оптикою. Яскраві представники представлені у нашому рейтингу.
SONY. Трійку провідних виробників фотоапаратів відкриває відома компанія, у складі якої багато гідних лінійок. З професійних рішень хотілося б виділити Cuber Shot (компактні ультрозуми), Alpha NEX (зі змінною оптикою) і Alpha SLT (потужні дзеркальні фотоапарати з напівпрозорими дзеркалами).
CANON. Визначено один із двох абсолютних лідерів, виробничі потужності якого охоплюють багато модельних рядів, включаючи прості IXUS, компактні PowerShot, професійні дзеркальні моделі EOS.
NIKON. Безумовно, є одним з найкращих виробників фотоапаратів, в асортименті якого заслуговують на увагу компактні Coolpix, Nikon 1 та професійні дзеркальні моделі серії Nikon D.
Звичайно ж, список серій і брендів не є остаточним, але купуючи модель з будь-якої представленої лінійки, ймовірність припуститися помилки буде вже суттєво нижчою.