Любі студенти! Філософи, культурологи, психологи, політологи, та хоч історики, філологи, математики та технарі зі Львова та світу — лайфхаки! 💕
Учасники товариства Aureum medium надзвичайно раді бачити молоду кров. Ми бажаємо стати вашими друзями, менторами, колегами. Бути ними протягом всього навчального періоду, а то й довше. Повірте, ви не пошкодуєте.
Проте! Якщо досі вагаєтеся… якщо вас (не дай бог, звісно) раптом переслідує думка «а начорта воно мені все треба» — ловіть декілька лайфхаків, які допоможуть вам орієнтуватися серед Філософів.
Просто отримуйте задоволення! Ні, серйозно. Філософія може здаватися надто серйозною, через це її нерідко плутають з історією. Воно вам не треба. Спробуйте одразу ж вловити свободу, яку вона дає, як тільки ви познайомитеся з основними поняттями на пропедевтиці, та намагайтеся продукувати нові ідеї.
Знову очевидне, але про це не варто забувати — не бійтеся помилок. Плутайте апейрон з водою, Платона з Арістотелем, Епікура з Демокритом. Кажіть, що Сократ навчав Арістотеля, а той, своєю чергою, Гомера. Вживайте слово «естетичний» до всього підряд. В перший рік навчання у вас все настільки сплутається в голові, що такі речі будуть нормою. Основне — помічайте помилки, вчіться аналізувати, багато слухайте і завдяки цьому боріться з ними. Бо як ще творити науку?
Задавайте питання, приєднуйтеся до інших наших соціальних мереж. Кожен учасник товариства з радістю вам допоможе.
Ходіть на зустрічі. Більшість філософів інтроверти, це норма. Але лише в діалозі народжується істина, тому намагайтеся виходити з зони комфорту. Пам’ятайте — ми такі ж самі, а тому не кусаємося.
Беріть участь в житті громади. Пропонуйте ідеї, веселіть нас, спілкуйтеся, якщо не є творчою людиною. Знімайте відео, пишіть тексти, створюйте заходи, якщо вважаєте себе креативними. Будьте менеджерами, якщо народилися з бізнесом у крові. Нам потрібні всі!
✨ І пам’ятайте — ніяких стереотипів. Філософія, хоч і вимагає розуміння історичного, культурного, політичного контексту, але все ж не зводиться до імен, дат чи подій. Вона не зводиться навіть до понять та категорій. Це водночас наука та інструмент мислення, це внутрішній рушій, який дозволяє одночасно шукати сенс в аніме, картинах Босха та творчості Жадана. Відкидайте рамки. Бо філософ це не той, хто добре знає історію та орієнтується в сучасності. Це той, хто може заглянути в майбутнє.
А що б ви ще додали до цього списку?