Колишня дівчина Браяна Ворнера — Еван Рейчел Вуд — звинуватила його в насиллі. Опісля учасники колективу Marilyn Manson розірвали з ним стосунки, лейбл Loma Vista відмовився від співпраці, а суспільство вимагало розірвати співака на шматки. І так його кар'єра призупинилась. Не кажу, що пішла на дно, адже ходити до судів стало для нього рутиною ще з 90-х. Все життя його звинувачують то в блюзнірстві, то у вбивстві. І це не спроба виправдати співака, аж ніяк ні. Marilyn Manson навіть має пісню під назвою «(s)AINT», де Браян буквально каже «я не святий». Прошу до перегляду відео, самі все зрозумієте. Але то таке. Innocent until proven guilty. Залишмо суду робити свою роботу.
А от десь у липні 2024 року з'явилися чутки, що найближчим часом Marilyn Manson випустить нову пісню. Спершу співак писав у соцмережах: «у мене є дещо для вас, що ви маєте почути». І як завше люди в Новій Зеландії використали різницю в часових поясах на свою користь та довели, що новий матеріал насправді існує.
Відтак, 2 серпня Marilyn Manson випустив перший сингл з майбутнього альбому «One Assassination Under God – Chapter 1» — «As Sick As The Secrets Within» — написавши, що це особистий погляд на його життя, і він з гордістю ділиться власним баченням, своїм мистецтвом.
Сама назва «As Sick As The Secrets Within» — є фразою, яку часто говорять у реабілітаційних центрах. А оскільки це «особистий погляд на [його] життя», Браян говорить про минулі проблеми з наркотичною залежністю («A reason for me / for me to gеt by / Became a need / a need to get high»).
На одному з недавніх концертів він вийшов на сцену і представився як «наркозалежний». Звідси й куплет про те, як наркотики створили для нього клітку, вихід з якої є, але він загубив ключі («I built this cage we've been trapped in together / Can't remember where I hid the keys»). Він називає свою наркозалежність чудовиськом, що повільно оволодіває ним («But the beast is calling for us / And slowly assuming control»).
Очевидно, вся пісня про адикцію і одужання. Проте є відчуття, що та клітка, це не лише залежність, а й гнів, відраза, презирство до себе через сумнівний імідж. Тож не тільки він, а й шанувальники Менсона «опинились у пастці разом» з ним. Саме тому на обкладинці вокаліст, тримаючи уламок люстерка, дивиться не лише на своє відображення, а й на нас.
Та все ж як доросла, свідома людина, він шукає ключі, аби звільнити і себе, і фанатів. Словом, очищує своє ім‘я. Бо за життя можна зробити багато поганих речей, але вирости нормальною, хорошою людиною. Тут важливіше ваше ставлення до своїх минулих вчинків. Власне цією піснею Marilyn Manson хотів сказати, що власні помилки він усвідомлює, за що й критикує себе.
Тепер стосовно відео: на початку з’являються картинки, згенеровані штучним інтелектом або як їх називає режисер кліпу — Bill Yukich — «Сонні фантазії». Вони, мабуть, зроблені зі слів з його пісень. Наприклад, перший кадр люцифера з понівеченими крилами створений з пісні «Angel With the Scabbed Wings».
А ще це схоже на картину, відомою під назвою «Занепалий ангел», де зображений Люцифер. Автор відтворив останні моменти битви, з якої ангел вийшов переможеним, оскільки зазнав поразки від святого архангела Михаїла. І хоч Люцифер сидить в закритій позі, в його очах видно жагу до помсти.
Тим часом повторювані фрагменти з восьминогами говорять про пристосованість, стійкість, творчість та інтуїцію (що восьминоги власне й символізують). Іншими словами, попри весь негатив, не зважаючи на власних демонів, і всупереч залежності, Браян продовжує працювати над собою, щоб стати кращим.
Продовжуючи тему покращення себе слід згадати сцену, де співак лежить у ванній — вона символізує очищення (подібна шапка, в якій він сидить, була у кліпах «Sweet Dreams», «The Beautiful People»).
Замок на шкіряній поверхні є референсом до готичної пісні «Eat me, Drink me». Мовиться про слова «A rush of panic and the lock has been raped�.
Між іншим, назва «Eat me, Drink me» відсилає до Ісуса Христа. Перед своєю стратою він сказав: «їжте моє тіло, пийте мою кров».
І ось тут цікаво: на одному кадрі показують срібний келих, який ніби витає в повітрі, що виглядає досить таки готично. Срібло в алхімії символізує мудрість, тобто коли Браян п‘є з цього келиха, він неначе набирається мудрості, бо ми ж не бачимо, що саме він п‘є. А з іншого боку, в цій сцені є щось релігійне. Адже позаду співака стікає червона рідина, і все немовби натякає на кров Ісуса, яка є ліками проти людської спраги до чогось більшого.
Ще про алхімію: у відео можна помітити символ повітря (🜁), який уособлює життєдайну силу. Для алхіміка повітря позначає розум, душу людства. Ба більше, повітря — це священне ім‘я Бога (YHWH або Яхве).
Босі ноги у деяких кадрах говорять про смиренність і мудрість.
До слова, коли Браян малює картини, він носить білий одяг, що символізує те, наскільки йому легше й комфортніше зараз працювати над своєю творчістю.
Лише один раз у відео з‘являються кадри з демонічним малюнком і книжечкою, яка називається «Holy Sacrifice of the Mass».
Спершу про малюнок: ця невідома істота вже неодноразово з'явилась у творчості Менсона. Браян раніше малював подібні образи, один з яких навіть став обкладинкою до пісні «The End».
А ось «Holy Sacrifice of the Mass» — це про самопожертву Ісуса. Його смерть дарує його ж воскресіння, тим самим встановлюючи зв'язок між Святим Отцем і його дітьми. Схоже, так Менсон намагається сказати, що він справді змінився чи переродився, як бажаєте.
Ще про побідну тематику: співак з‘являється у слизькій, м‘язистій субстанції, схожій на кокон, утроб, плаценту — ембріональний орган, що сполучає організм матері та дитини. Можливо, Браян так висловлює своє воління залишатись вдома, у безпеці. Або за цим приховується ідея, знову ж таки, переродження. Кар‘єра Менсона згоріла дотла після всіх звинувачень. Тож йому довелось закопатись десь глибоко, і подібно до Фенікса, відродитись, цебто заново пізнати себе.
Якщо вже згадали дім, слід роздивитись детальніше кадр, де Браян стоїть біля вікна, немов би повторюючи обкладинку альбому «Eat Me, Drink Me».
Різниця між ними така: на обкладинці він не виглядає з вікна, облитому кров‘ю, а в цьому відео співак хоч і закривається від світу, він все одно спостерігає за всім, що відбувається.
До речі, у кадрі помітні дві картини: справа розташована картина «Flowers of Evil». Вона ілюструє закохану, але ізольовану від світу пару, зі спотвореними обличчями. Мовиться про Браяна і його дружину — Lindsay. Квітка ліворуч нагадує форму серця, а праворуч — людський череп.
Зліва ж розташований «автопортрет у похилому віці». В руках Браян тримає бокал з абсентом. Коли колектив записував «Holy Wood», в моменті співак випив так багато абсенту, що процес запису ледь не дійшов до саморуйнування.
«На знак дружби лікеро-горілчана компанія надіслала мені гілочку полини, яка є основою абсенту, — розповів співак. — З альбомом полин пов‘язаний на дивних рівнях: це отрута, яку послав Бог, аби забруднити ним воду, тим самим покаравши людство. А ще це пов‘язано з царем Ізраїлю — Соломоном — який мав перстень з хробаком всередині. Якщо випустити цього хробака, він міг би зжерти цілий світ [а хробак, нагадаю, головний антагоніст альбому «Holy Wood»]».
Браян додав: «полин ріс на виході з Едемського саду. І я подумав: ”це те, що мені потрібно спробувати”. У цьому ритуалі є щось таке приємне. А під час запису альбому було багато різних ритуалів: пити абсент або досягати такого стану, який виводив тебе зі звичайного світу. Завдяки чому ти міг концентруватись лише на своїй роботі».
Відтак, абсент став невіддільною частиною мистецтва Менсона. Одного разу він, сп'янілий, поплутав чашку з водою і бокал з абсентом, сюди ж і мокнув свій пензель. Утім, неочікувано, зелений лікер давав цікавий відтінок, тому при нанесенні фарби на картину результат виходив дивовижним.
Напис у формі Cross of Lorraine на стіні нагадує хрест з альбому «Born Villain», а також еру альбому «The High End of Low». Cross of Lorraine має ще іншу назву — подвійний хрест, який уособлює концепцію дуальності, а це основа творчості Менсона.
Коли команда займалась просуванням альбому THEOL, вони розписали текстами з пісень всю стіну у домі Браяна, перетворивши її на своєрідне графіті з різними фотографіями.
На хресті зображена схема, яка з'явилась у книзі Рассела «The Universal One», а пізніше й у «Secret of Light».
Варто звернути увагу саме на другу книгу. У ній є розділ під назвою «Be Ye Forever Transformed». Двома словами: Земля покотиться по орбіті, вона більше не буде «оселею для людини», а Венера стане новим етапом для «Сходження людини». Іншими словами — відбудеться переродження. Що вписується в концепцію як пісні, так і відео.
Також серед купи написів можна знайти слова до цієї пісні, та й до інших. До прикладу ось це 2 куплет і приспів з другого синглу — «Raise the Red Flag».
“Cadaver dog already knew your face, why pretend in a room full of fakes, something made up for idiots to praise, losers love liars til their dying day”
“It’s time to beat up the bullies and wash the bullseye off my back. My red flag is your white one soaked in blood, my red flag is your white one soaked in blood”
Зрештою, в кінці відео Браян з'являється в тому образі, у якому з'явиться у наступному відео до пісні «Raise the Red Flag».