Монастирське життя братів Тевтонського ордена.

Розпорядок прийому їжі, їжа, пиття.

"Загальна трапеза в трапезній кімнаті була важливим елементом монастирського життя. Три дні на тиждень братія куштувала м'ясну їжу. Ще три дні - яйця і молоко. Лише п'ятниця була пісним днем. Крім того, було ще 21 пісний день, Великий піст і Різдвяний піст. Хворі та поранені не постили. Яйця, молоко і каша становили основу братського раціону. У скоромні дні їли двічі на день по дві страви. У пісні дні трапеза була один раз на день і складалася з однієї страви. До вечірньої трапези подавали пиво, мед або вино. Меню значно урізноманітнювалося, якщо в замку приймали якогось знатного гостя. У 1404 році зроблено такий запис:

"Витрачено 101 марку на купівлю і доставку з Данцига на склади і в комори гросмейстера: рейнського вина, меду, пива, родзинок, мигдалю, цукерок, гвоздики, імбиру, рису, риби".

Екзотичні спеції не були розкішшю, але використовувалися для того, щоб відбити запах у несвіжого м'яса. Але в списках придбаних товарів трапляються і дорогі делікатеси: аніс, айва, коріандр і смородина.

Трапеза починалася подячною молитвою, яку читав священик. Потім братія читала Отче Наш і Богородице Діво. Одна миска була на двох братів. Кружка з напоєм була в кожного своя. За столом брати зберігали мовчання (це ж правило діяло під час відвідування вбиральні та на марші). Лише якщо за столом сидів знатний гість командор міг дозволити вести бесіду. Той хліб, що залишився не з'їденим, віддавали бідним, як і десяту частину всього хліба, що випікається в монастирі.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Історично-кулінарний кут
Історично-кулінарний кут@Peter_Bosch

1.7KПрочитань
9Автори
40Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Reinheitsgebot – закон про чистоту пива.

    У 1505 році закінчився черговий етап феодальних міжусобиць, що призвів до возз'єднання баварських земель. Баварським герцогом було розпочато реформу щодо уніфікації законодавства, яку завершували його сини на троні. Reinheitsgebot став частиною нового баварського права.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Про варіння пива та пиво у літній час

    До наукової епохи пивоваріння (до XIX століття), у Баварії пиво варили тільки навесні і восени, щоб уникнути поширення бактерій, хоча науково існування мікроорганізмів не було на той момент відкрито, але зварене влітку пиво швидко псувалося і втрачало свій смак.

    Теми цього довгочиту:

    Німеччина
  • Пивні чудеса

    Пивних чудес є чимало, і напрочуд багато з них пов’язано з ірландськими святими.Що, в принципі, логічно: Ірландія — це пивна, а не винна країна, і там, де святий Домінік примножує вино, святий Колумбан розливає пиво.

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається