Розпорядок прийому їжі, їжа, пиття.
"Загальна трапеза в трапезній кімнаті була важливим елементом монастирського життя. Три дні на тиждень братія куштувала м'ясну їжу. Ще три дні - яйця і молоко. Лише п'ятниця була пісним днем. Крім того, було ще 21 пісний день, Великий піст і Різдвяний піст. Хворі та поранені не постили. Яйця, молоко і каша становили основу братського раціону. У скоромні дні їли двічі на день по дві страви. У пісні дні трапеза була один раз на день і складалася з однієї страви. До вечірньої трапези подавали пиво, мед або вино. Меню значно урізноманітнювалося, якщо в замку приймали якогось знатного гостя. У 1404 році зроблено такий запис:
"Витрачено 101 марку на купівлю і доставку з Данцига на склади і в комори гросмейстера: рейнського вина, меду, пива, родзинок, мигдалю, цукерок, гвоздики, імбиру, рису, риби".
Екзотичні спеції не були розкішшю, але використовувалися для того, щоб відбити запах у несвіжого м'яса. Але в списках придбаних товарів трапляються і дорогі делікатеси: аніс, айва, коріандр і смородина.
Трапеза починалася подячною молитвою, яку читав священик. Потім братія читала Отче Наш і Богородице Діво. Одна миска була на двох братів. Кружка з напоєм була в кожного своя. За столом брати зберігали мовчання (це ж правило діяло під час відвідування вбиральні та на марші). Лише якщо за столом сидів знатний гість командор міг дозволити вести бесіду. Той хліб, що залишився не з'їденим, віддавали бідним, як і десяту частину всього хліба, що випікається в монастирі.