Президент України Володимир Зеленський надав негайну підтримку Ізраїлю у його боротьбі з ХАМАСом, що може поставити під загрозу зусилля Києва у залученні підтримки від арабських і мусульманських країн в боротьбі проти Росії.
Україна зараз стоїть перед складним дипломатичним викликом у зв'язку з війною в Газі.
Такі країни, як Туреччина, Саудівська Аравія і Катар, які підтримують Україну, звинувачують Захід у подвійних стандартах в Газі у зв'язку зі зростаючою кількістю жертв серед палестинського цивільного населення.
Київ стикається з ризиками загострення відносин з мусульманськими та арабськими країнами, а також зміненою увагою світу на нову війну на Близькому Сході та конкуруючими вимогами щодо військової підтримки з боку США.
Деякі експерти зазначили, що Ізраїль вже дав зрозуміти, що не збирається відповідати на це більшою підтримкою Україні.
Ранда Слім, експерт з питань розбудови миру в Інституті Близького Сходу, сказала, що Ізраїль не має іншого вибору, окрім як підтримувати відносини з Москвою, частково через контроль Росії над Сирією. Вона також зазначила, що Ізраїль відхилив пропозицію Зеленського відвідати країну після атаки ХАМАСу.
Слім вважає, що багато арабських і мусульманських країн бачать більше схожості між Ізраїлем і Росією як агресивними військовими державами, ніж між Ізраїлем і Україною.
Вона також висловила думку, що Зеленський міг би завоювати більше друзів, якби він був готовий порівняти дії Росії в Україні з діями Ізраїлю в Газі, але вона не бачить, щоб Україна була готова до цього або хотіла це зробити.
В умовах ескалації атак з боку Росії Україна не може дозволити собі втратити союзників, особливо з огляду на опозицію республіканців у Конгресі щодо надання подальшої допомоги.
Джерело: Washington Post
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Більше від автора
Казахстан стає привабливим «ядерним» гравцем
У Казахстані уряд планує побудувати першу атомну електростанцію і найближчим часом проведе референдум з цього приводу. Країна хоче диверсифікувати свої енергетичні потужності та вже визначила можливий майданчик для будівництва АЕС.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаЩо Росія сподівається отримати від конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом
«Росія зайняла пропалестинську позицію настільки, що навіть мене це здивувало», – каже Ганна Нотте, експерт з питань зовнішньої політики Росії на Близькому Сході в Центрі досліджень нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Теми цього довгочиту:
ГеополітикаТурецький режим підтримує тероризм
Після рішення міністра закордонних справ Ізраїлю Елі Коена відкликати дипломатичних представників з Туреччини, виникла ескалація напруженості між країнами. Це стало відповіддю на підтримку президентом Туреччини руху ХАМАС під час конфлікту з Ізраїлем.
Теми цього довгочиту:
Геополітика
Вам також сподобається
Українські удари безпілотників завдають шкоди нафтовій галузі Росії
Третій за величиною виробник у світі тепер є імпортером бензину
Теми цього довгочиту:
Війна В УкраїніЩо означатимуть парламентські вибори в Польщі 2023?
За офіційною інформацією 15 жовтня відбудуться чергові парламентські вибори у Республіці Польщі. Від переможця залежить як країна будуватиме відносини з Україною. Польща є надважливим союзнком, проте шансів на збереження того ж правління мало.
Теми цього довгочиту:
АналітикаКитай використовують Північна Корея та Росія? - Responsible Statecraft
Пекін має сильну позицію в цих тристоронніх відносинах, але з якихось причин відмовляється нею скористатися.
Теми цього довгочиту:
Китай