Як щодо однієї поїздки до аномальної зони? Ні, я зараз говорю не про Чорнобиль, а про сьогоднішній проєкт – Pacific Drive, де ми у ролі driver-а(не плутати за паном Гослінгом) повинні розібратися що відбувається в Олімпійській зоні відчуження влаштовуючи вилазки на автомобілі в різні локації і зустрічаючи різні аномалії та ворогів.
Куди їдемо?
Головний плюс гри – геймплей. Він розбивається на дві частини – планування поїздки у гаражі, де ми будемо лагодити пошарпані деталі та встановлювати нові, крафтити(хоча це можливо і під час вилазок, проте зробити можна вже не будь-що)сортувати лут, обчислювати парадокси, збирати знаряддя, проводити поліпшення та будувати майбутній маршрут. Під час останніх годин проходження буде абсолютною нормою просиджувати по 40 хвилин у ньому намагаючись полагодити все що тільки можна. Друга частина – безпосередньо вилазки. Основна карта майже ніколи не змінюється – розташування точок и біомів завжди однакове, АЛЕ, їх генерація завжди змінюється. Тому мапа що одного разу була крюком наступного спокійно стане місцем з купою лабораторій. А ще в тутешніх локаціях є модифікатори. Як щодо такого що збільшує урон від вибухів? Або взагалі так щоб посеред дня на карті була абсолютна темрява? Є і гарні варіанти – маяки реальності вирішили влаштувати день народження і тому їх кількість збільшена у кілька разів. Тому так, з такими сюрпризами від розробників кожна поїздка є унікальною. Ніколи не знаєш коли в тебе хтось свисне двері від машини або пробʼє колесо тому слід не забувати і про аномалії з ворогами. О так, це головні противники гравця у грі, шипи на дорозі, «туристи» що намагаються наблизитись до вас, таємні пастки, прискорювачі та ще купа інших. Хочете зрозуміти як з ними боротись? Скануйте! Це фактично ультимативна порада новачкам, бо без сканування ви не будете мати можливості робити деякі апгрейди та читати лорні статті де вказано що треба робити під час зустрічі з тим чи іншим ворогом.
Налаштовуємося на правильну волну
У грі дуже атмосферний саундтрек. В гаражі та машині завжди є можливість увімкнути радіо та слухати тутешні пісні. Ghost on the Road, Puzzle Pieces та Swansea майже моментально поповнили мій плей-лист пісень.
Що тільки не побачиш у Зоні
Хоча це й Інді гра, графіка тут дуже приємна. Тут не сказати що абсолютно реалістичний візуал, ні, скоріше як симбіоз мультяшної та пластелинової графіки. Особливо красиві кадри можна зловити під час дощу вночі або ж коли починається ранок у грі, бо освітлення тут зроблено на відмінно.
«Звідки зʼявились відлуння?»
Головний мінус гри – сюжет. Якби прикро не було це говорити, але це так. І проблема не в персонажах(навпаки, їх характери ми відчуваємо навіть не бачучи їх), чи поганому лорі(він досить гарно побудований, цікавинок в ньому достатньо). Гравцю дають саме що погану історію, нам закидають інтриги, показують який серйозний лор, після чого… Проводять по коридору і викидають у гаражі зі словами «Це кінець гри, але ти всеодно можеш їздити по мапі поки не набридне». Навіщо гравцеві було зачитувати всі ці статті про Бюро, дослідження вчених, Атлантиду та навіть трохи космос коли всього цього нам не покажуть? Якби розробники самі не завищували б цю планку ніякої проблеми і не було б.
Підсумки
Думаю ви вже розумієте що слід очікувати тому не буду тягнути: якщо вам хочеться атмосферно покататися по аномальній зоні під гарні саундтреки паралельно стежачи за своєю машиною – вам сподобається. Якщо очікуєте цікаву історію – проходьте мимо.
Оцінка: 8,4/10
У гри відмінний геймплений стержень, гарний саундтрек, красивий візуал, але слабенький сюжет що розтягують на 22 години.
+ Плюси:
Приємний візуал
Гарний саундтрек
Незвична взаємодія з автомобілем
Купа систем апргрейдів
Непоганий лор
Висока реграбельність
- Мінуси:
Слабкий сюжет
Розтягнута прогресія