Оголошено переможців KBU Awards 2024

16 травня у Києві в флагманському магазині «КнигоЛенд» відбулася церемонія нагородження переможців книжкової премії KBU Awards 2024. Премія щорічно відзначає найкращі українські нон-фікшн видання. Цьогоріч журі обрало переможців у 5 номінаціях серед 29 книг, що увійшли до короткого списку, а також вручило 7 спеціальних відзнак.

Переможці KBU Awards 2024

Номінація «Особистісний розвиток» - книга «Не музи, а м’язи. 50 вправ із творчопису», Марія Титаренко та видавництво «Лабораторія»

Номінація «Історія України» - серія «Навігатор з історії України» науковий керівник Ярослав Грицак, колектив авторів та видавництво «Портал»

Номінація «Російсько-українська війна»  - книга «Російська війна проти України. Як нарешті розірвати чотирьохсотрічне замкнене коло», Володимир Горбулін, Валентин Бадрак та видавництво «Брайт Букс»

Номінація «Розвиток бізнесу» - книга «Як непрофакапити проєкт», Олексій Просніцький та видавництво «Наш Формат»

Номінація «Національна ідентичність» - книга «Українська мова. Подорож із Бад-Емса до Страсбурга» Орися Демська та видавництво «Віват»

Спеціальні відзнаки KBU Awards 2024

  1. Від KBU Awards — Видавництво «Колесо Життя» — за видання лекцій Ігоря Козловського «Людина на перехресті» — За внесок у формування української ідентичності.

  2. Від KBU Awards — Видавництво «Дух і Літера» — за книгу Ігоря Козловського «Гідність — це правдивість» — За внесок у формування української ідентичності.

  3. Від Family Business Network Ukraine — Книга «Стартапи добра», колектив авторів, Видавництво Старого Лева — За поширення ідей підприємництва та сімейного бізнесу.

  4. Від KBU Awards — Ілона Замоцна, видавництво «Віхола» — За внесок у розвиток українського нон-фікшну.

  5. Від Kniga.biz.ua — Юлія Орлова, видавництво «Віват» — За плідну співпрацю з українськими авторами у 2024 році.

  6. Від KBU Awards — Наталя Заверуха, видавництво «Фабула» — За майстерність викладу у книзі про бізнес-процеси.

  7. Від KBU Awards та Work.ua — команді з підготовки нових видань Ігоря Козловського — За внесок у формування української ідентичності.

 Церемонія нагородження

На церемонії були присутні автори-номінанти, українські видавці, книжкові блогери, журналісти та представники культурної спільноти. Серед гостей: Юрій Гудименко, Андрій Зелінський, Орися Демська, Марина Стародубська, Олег Криштопа, Наталія Заверуха, Олексій Просніцький, Софія Федина, Дмитро Джеджула, Катерина Глазкова, Андрій Длігач, Тетяна Кіпіані та багато інших видатних діячів культури, мистецтва, бізнесу та громадського сектору.

До складу журі премії увійшли письменники, видавці, громадські діячі та підприємці, зокрема: письменниця Тамара Горіха Зерня, виконавча директорка Aspen Institute Kyiv Юлія Тичківська, співзасновник «Нової Пошти» Володимир Поперешнюк, керівниця українського офісу Google Тетяна Лукинюк, український фінансист і представник у МВФ Владислав Рашкован, філософ і священик Георгій Коваленко, CEO FBN Ukraine Лариса Мудрак та інші. Усіх їх об’єднує спільна риса — вони самі багато читають і активно пропагують читання.

Партнери премії: Український інститут книги, «Нова пошта», МІМ, СУП, Work.Ua, FBN, Бібліотечна країна, Корпорація «RNK-Ranok». А також – видавництва Віват, Портал, Колесо життя, Брайт Букс, Віхола, КСД, Лабораторія, Фоліо, Наш Формат, BookChef, Книголав, Комубук, Фабула, Yakaboo Publishing.

Постійним партнером премії є головне дитяче видавництво країни — «Ранок». Генеральний директор видавництва «Ранок» Віктор Кругов був присутнім на премії і вручав нагороду в одній з номінацій. 

Я дуже поспішав в Україну, щоб особисто бути присутнім на цій важливій урочистій події. Як дехто з вас знає, нещодавно мені випала нагода пройти курс у Стенфордській школі бізнесу разом з іншими підприємцями та топменеджерами з України. Протягом кількох тижнів ми відвідували лекції найкращих професорів США, зустрічалися з керівниками світових компаній, дипломатами, політиками, розробниками стартапів. Це люди, які досягли неймовірних результатів і для яких слова «успішний успіх» уже не виглядає багатослівною. 
Багато хто з цих людей також написав книжки про свій досвід чи сферу діяльності. Це нонфікшн, яким зачитуються у всьому світі. Я сам часто читаю такі книжки. Але також у мене вдома є багато книг українських авторів чи авторок. І ось що можу сказати: український нонфікшн — не менш вартісний. І в багатьох випадках він навіть кращий, адже розповідає про нас самих: нашу історію, нашу культуру, нашу боротьбу. Тому дуже радий бачити тут цього вечора людей, яких по праву визнали одними з найкращих авторів українського нонфікшину. Це голоси, які навчають, надихають, мотивують, які допомагають нам краще зрозуміти світ і самих себе. Дякую вам! - зазначив він. 

 KBU Awards — це перша в Україні премія, якою відзначають виключно нонфікшн-літературу. Премію започаткував Дмитро Лаппо, власник інтернет-книгарні kniga.biz.ua. Співорганізаторами премії також є директорка Українського інституту книги Олександра Коваль та бізнесмен Максим Храмов.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Видавництво "Ранок"
Видавництво "Ранок"@ranok

ranok.com.ua

28Прочитань
0Автори
1Читачі
На Друкарні з 18 березня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається